момиченцето ми си смуче езика

  • 3 488
  • 17
  •   1
Отговори
Привет на всички! Бебето ми е на почти шест месеца. Все още само я кърмя. Преди около седмица почна да си смуче езика и сега го прави постоянно...Не знам на какво се дължи. Да се тревожа ли и как да я отучвам ако трябва? Благодаря на всички за съветите предварително.

# 1
  • Мнения: 3 929
Моят син правеше така, когато заспиваше. Понеже е свикнал да заспива на гърда и когато някой друг го приспиваше, естествено без кърмене, той "симулира", че суче от гърдата, което наподобява смучене на езика. Не знам при вас дали за такова нещо става въпрос, но е вид успокояване на детето. Даже като заспеше, от време на време правеше така в просъница, преди да заспи дълбоко.

# 2
  • Мнения: 3 306
Дори правеше така след като отказа бибата  baby_neutral  след време спря да го прави  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Период е - ще отмине Hug

# 4
  • Мнения: 540
и моя син правеше така после почна да скърца със зъби и това мина така че не се притеснявай няма нищо страшно всяко нещо с времето си

# 5
  • Мнения: 958
дъщеря ми също го прави, имитира сучене. Преди като ползваше биба, по-рядко го правеше, от както и я отнех при всяко заспиване смучка така. Вече по рядко, но пък сега скърца с зъби Simple Smile
Ама пък беше много сладка като смучкаше езиче  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 295
И моята го прави този номер... ама тя си е малко "пристрастена" към цицата. Надявам се, че ще отмине в някакъв момент.

# 7
  • Мнения: 66
Здравей!
Детето на мои познати е вече голямо и има проблеми с неправилна захапка. Специалистът- ортодонт, при който са го завели е казал, че това се е получило от смукането на езика. Аз затова давам биба с надеждата, че от нея по-лесно ще се откаже.

# 8
  • Мнения: 3 069
Това е период, който ще отмине.
Няма нищо тревожно.

# 9
  • Мнения: 39
бебо прави така....след което му  избиха 2 зъба:lol:
явно нещо му е пречело Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 131
Това е период, който ще отмине.
Няма нищо тревожно.
Да, и Алекс е правил така като беше някъде на 6-7 месеца.

# 11
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Период е, ще отмине.При нас пък беше месец на облизване,но ето - и с това приключихме Laughing

# 12
  • Мнения: 27 524
Предложи му биберон-залъгалка.  Peace

# 13
  • Мнения: 835
Много интересно.... newsm78 Не съм чувала за смучене на езика? Какво точно представлява?Не мога да си го представя?
Моят си смуче бибата, макар да не я иска много, но аз я слагам при всеки удобен случай.Ама езичето не съм видяла да пробва да смуче, а и не знам какво е ......

# 14
  • България
  • Мнения: 181
И моят син правеше това известо време - отминава - мислех е ече си чеше венците по този начин

Общи условия

Активация на акаунт