Не е пързалка...

  • 3 046
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 700
Доживях и аз да пускам тема тук Wink  Cry
Имам възрастна братовчедка пенсионерка, която ме потърси вчера за съвет, а аз не можах нищо смислено да дам като акъл. Случаят е следният. Тя живее сама с 24 годишната си дъщеря, която работи, и от две години при тях се е нанесло гаджето на дъщеря й, който НЕ работи. Братовчедка ми (откровено казано сама си е виновна за положението, в което се е докарала) ги издържала и двамата с пари от продадени имоти, които вече били свършили. Покрай възникналото безпаричие отношенията са се обтегнали и "зетят" започнал да бие братовчедка ми (на 65 г.), тъй като тя иска да го изгони. Апартаментът на братовчедка ми, а дъщеря й няма брак с въпросния. Досега я е бил два пъти, за което се е освидетелствала медицински. Полицията го е извела веднъж от къщата, но той се е върнал отново сляд няколко часа. Дъщерята очевидно е заслепена, и аз не знам от какво, и не прави нищо, за да се изнесат от майчиния й дом. "Зетят" е заплашил братовчедка ми, че ако посмее да се оплаква някъде ще я разчлени... Очевидно е буен по характер, защото периодично чупел покъщнина. Жената се страхува за живота си, (а също и за този на дъщеря си, която отново подчертавам към момента не предприем никакви радикални мерки) и се самосъжалява, че е допуснала подобно положение. Финансово на този етап не е добре (изяли са й спестяванията).
Единственото, което ми хрумна беше да потърся координати на "Анимус" - бях чула с половин ухо реклами, че фондацията или асоциацията (не знам точно) защитава малтретирани жени. Дадох й ги и тя реши да отиде още днес на консултация.
Междувременно пускам темата, като разчитам на ваши идеи и предложения.

# 1
  • Мнения: 4 916
Да си смени ключалката и да иска ограничителна заповед.

# 2
  • Мнения: 2 556
Не мога да кажа точно какво бих направила, защото да не давам лоши идеи публично  Rolling Eyes Най-общо казано, сигурно ще намеря кой да "плати" на зетя за добрините му.

# 3
  • Мнения: 2 700
Това с ключалката отпадна. "Зетят" вече е влизал барабар с вратата, а жената каза, че няма пари за нова вратата.
Може ли подробности за ограничителната заповед  Praynig От филмите се сетих, но не знам какви постъпки трябва да се направят.

Tess, и на мен ми хрумна същото (даже й го казах), но жената няма пари да плати на охранителна фирма..

# 4
  • Мнения: 750
Една торба с бой ще го оправи момчето!
Още ли не сте го набили....к'во го бавите!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Да си смени ключалката и да иска ограничителна заповед.
..това да , но трябва и да "вразуми" и дъщеря си (която няма против въпросния търтей) Tired........ ох трудна ситуация  Thinking

# 6
Нямат ли някой мъж от родата да си поговори с него по мъжки?
Ограничителна заповед също! Не знам дали това е възможно в Бг - подаване на оплакване в полицията за заплахи?

Толкова нагли хора има по този свят #Crazy

# 7
  • Мнения: 139
След като женицата се е освидетелствала е трябвало да пусне жалба в полицията, после пак, да предупреди съседите и близките си и те да подадат жалба докато не получи ограничителна заповед. Но преди всичко трябва да поговори много сериозно с дъщеря си по отношение на ситуацията. Колко влюбено-загубен трябва да е човек, за да позволява някой да издевателства над възрастната му майка и да не прави нищичко по въпроса?
Ох, дано по-скоро успее да го изгони.

# 8
  • Мнения: 432
Може ли подробности за ограничителната заповед  Praynig От филмите се сетих, но не знам какви постъпки трябва да се направят.

Tess, и на мен ми хрумна същото (даже й го казах), но жената няма пари да плати на охранителна фирма..

В районното се подава молба, трябва да носи медицинските свидетелства. Назначава се прокурор, който следва да издаде ограничителна заповед. Първо го викат и него за обяснения. Вероятно нея я е страх, но друг начин не знам.

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
...може да е крайно ама май те (т.е. дъщерята и търтея) искат да я изгонят  Confused Дори и да са в кофти отнош.майка и дъщеря ми е мн.странно как дъщерята може да допусне подобно от ношение към майка си  Crazy

# 10
  • Мнения: 4 916
Да си смени ключалката и да иска ограничителна заповед.
..това да , но трябва и да "вразуми" и дъщеря си ...

Съмнявам се, че това ще стане, все пак дъщерята вижда насилието с очите си и мълчи. Според мен майката най-вероятно ще се примири, като види, че дъщеря й защитава този изрод.
Ако майката има роднини мъже, може би наистина е най-добре да се пристъпи към "обичайното право".
Иначе за ограничителната заповед е както го е описала pavleto .

# 11
  • Мнения: 2 700
В районното се подава молба, трябва да носи медицинските свидетелства. Назначава се прокурор, който следва да издаде ограничителна заповед. Първо го викат и него за обяснения. Вероятно нея я е страх, но друг начин не знам.

Да страх я е. Каза ми "Не ми се умира още. Ако Х (дъщеря й) се вразуми ще има още нужда от мен..."А имате ли представа доколко се спазват тези ограничителни заповеди? Какви са последствията при нарушаването им?

# 12
  • Мнения: 3 621
След като женицата се е освидетелствала е трябвало да пусне жалба в полицията, после пак, да предупреди съседите и близките си и те да подадат жалба докато не получи ограничителна заповед. Но преди всичко трябва да поговори много сериозно с дъщеря си по отношение на ситуацията. Колко влюбено-загубен трябва да е човек, за да позволява някой да издевателства над възрастната му майка и да не прави нищичко по въпроса?
Ох, дано по-скоро успее да го изгони.

много точно казано, дано успеят да изгонят този търтей, от дома си и живота си
посъветвайте се с адвокат, би трябвало да има начин

# 13
  • Мнения: 4 916
В районното се подава молба, трябва да носи медицинските свидетелства. Назначава се прокурор, който следва да издаде ограничителна заповед. Първо го викат и него за обяснения. Вероятно нея я е страх, но друг начин не знам.

Да страх я е. Каза ми "Не ми се умира още. Ако Х (дъщеря й) се вразуми ще има още нужда от мен..."А имате ли представа доколко се спазват тези ограничителни заповеди? Какви са последствията при нарушаването им?

Най-добре е жената да се посъветва с адвокат, за да се прецени дали може да подаде жалба по Закона за защита домашното насилие, тъй като там имаше едно положение за това кой може да подава жалба, имаше "фактическо съжителство", което не ми е ясно вече какво, тъй като май го няма в СК, но пък го има в други закони.
При самото дело имаше една сигурна глоба - 200 до 1 000 лв, а при нарушаване на заповедта - прибиране в районното и даване на прокурор.
Всичко съм го написала по спомени, най-добре е да се говори с юрист.

# 14
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 691
Дори да го изгони дъщеря и ще го пусне отново в къщата и накрая ще уморят жената.Така ,че правилно ,че нищо не си я посъветвала.За съжаление тя сама си е виновна , че ги е издържала толкова години и така е възпитала дъщеря си.Ние имаме такива съседи дъщеря им е на 35г. спи по-цял ден през другото време говори по-телефона.Приятеля и живее в тях.Родителите са на една пенсия ,а маика и на 75г се е хванала да работи.

Общи условия

Активация на акаунт