Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 220 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Зоопарка

Мнения: 179
Мили мами, много моля компетентните по въпроса да ми отговорят (ако са юристи ще е супер)- през август живат и здраве ще се нанасяме в ново жилище. По принцип по проект е затворен комплекс, но за сега освен сградата и три градинки пред нея няма нищо друго и няма изгледи скоро да има. От месец насам се правят опити да се събере общо събрание като последният път фирмата строител предложи проект на договор за обслужване на общите части (от тняхна дъщерна фирма), в която освен, че има баснословна сума за поддръжка, се предлага заплащането да не е според броя обитатели, дори не според квадратурите на апартаментите, а по равно между всички апартаменти. Ние сме с кредит, а и дори да не бяхме не смятам, че тези пари трябва д асе дават ей така, защото някой не знае как се изкарват. Лошото е, че повечето собственици са хора с доста големи възможности, н а които не им пука, а и които ще го дават под наем, съответно няма да живеят там, и този вариант ги устройва идеално. Интересува ме дали чл. 9, ал.1 от ПУРНЕС е императивен, т.е. дали може да се приеме наш правилник, който казва, че разпределението ще е според брой апартаменти и съответно да се сключи такъв договор или мога да си отстоявам мнението и дори да искам отмяна на такова решение от съда, ако другите го приемат? Аз търсих съдебна практика, има нещо което е в моя полза, но е доста старо, ако някой има нещо по-ново пред вид или още по-добре от личен опит сърдечно го моля да ми помогне!
Цитирай

София

Мнения: 4 676
В нашият случай собствениците решихме да си наемем сами хора по поддръжката , портиери и чистачи , като разходите се делят по равно между апартаментите . Сметнахме , че не е коректно да се плаща по квадратурите или по идеалните части , защото при нас има петчленно семейство примерно , което живее в двустаен / под наем / и не може те да плащат по малко от момчето , което живее само в 200 кв.м. мезонет примерно .
Също така решихме , че задължително плащат и тези , които не са се нанесли още , а за асансъор плащат и първите етажи / защото той обслужва и мазетата и гаражите / .

Аз не разбрах - ти не искаш да плащате на апартамент , а на брой обитатели ли ? Или по квадратура ?
Толкова ли висока вноска ви искат ?

Обикновено , когато купуваш в затворен комплекс се знае , колко излиза поддръжката на месец ... Не ви ли ориентираха по - рано ?

Не ти помогнах особено ... Rolling Eyes
Цитирай

Orange County

Мнения: 600
предполагам някой ще се включи да изясни правната част, аз с това не мога да помогна. на практика ако само ти си против, по-скоро ще се изпокарате със съседите, отколкото нещо да постигнеш. в настоящия апартамент плащат всички по равно. и на мен ми беше неприятно, семейството до нас са 7 души, а ние трима, но това е положението.

в стария блок беше супер демократично - всичко беше по едни коефициенти за брой хора в апартамента и на кой етаж си(до осмия се харчи повече ток, отколкото до петия). супер беше.
Цитирай


Мнения: 7 174
В сайта на общината на чиято територия е сградата, има "Наредба за обществения ред"- в нея има глава уточняваща точно "етажната собственост":
Ето например за Стара Загора:
http://city.starazagora.net/modules/news/article.php?storyid=12
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.