Татковци могат да присъстват на раждането - къде?

  • 1 766
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 314
Здравейте!

Можем ли да съберем информация в кои болници се разрешава присъствието на бащата по време на раждането?

И евентуално каква е цената?

Това, което знам аз е:

Шейново - не е разрешено
1-ва АГ Св. София - разрешено

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Почти на всякъде, където си платиш за удоволствието.

# 2
  • софия
  • Мнения: 636
Кой ти каза за Шейново че не е. Нашият татко беше,само че моето секцио стана с усложнение, кръвопреливане, обдишване и т.н. усложения с раширен екип, което наложи след като види бебка да излезе, за да могат лекарите да се погрижат спокойно за мен.

# 3
  • Мнения: 3 069
Почти на всякъде, където си платиш за удоволствието.

Много точно казано!
Раждах в МД и таткото присъстваше.
Не ми се е налагало да плащам, защото лекаря който ме оперира е приятел на свекърва ми от години.
Определено бях много по-спокойна, че мъжа ми беше с мен!

# 4
  • софия
  • Мнения: 636
И аз не съм плащала. Лекаря ми е приятел.

# 5
  • Мнения: 46 478
В повечето държавни болници може, но само за нормално раждане и с/у пари. Това с плащането не го разбирам newsm78 за секциото също  newsm78

В Правителствена НЕ може, дори с/у пари. За известните личности е позволено, Китин даже на операцията присъства, ама нашите деца като не са царски внучета, ще се раждат без бащите си ...

# 6
  • Мнения: 662
Доколкото знам навсякъде може, естествено, по-лесно ще е, ако познаваш лекарите или, ако си платиш Wink. За секциото е малко по особено, предполагам заради многото кръв и все пак е операция. Въпреки, че и там има вратички. Майката на моя приятелка присъства на секциото и в "Майчин дом", защото е медицинско лице и познаваше някои от лекарите.

# 7
  • Мнения: 2 807
В Майчин Дом, София може.
Мисля, че струваше 25 лева...

Съпругът ми не е присъствал - пребледняваше на секундата само при мисълта за това  Mr. Green

Преди 3 месеца присъствах на раждането на племенника ми, но лекарят ни не взе пари.
Почти винаги практикува така  Wink

# 8
  • Мнения: 4 784
В Пловдив в Торакс може, без значение нормално или секцио раждане. Не се заплаща допълнително.

# 9
  • Мнения: 2 849
В Майчин Дом, София може.
Мисля, че струваше 25 лева...

;-
Само 25лв? Thinking
За Шейново знам със сигурност ,че може таткото да присъства на раждането,но е или във ВИП залата или в Изолатор -залата .Ако не се лъжа беше 150 лв удоволствието .

Копирах от сайта на Шейново =
Присъствие на бащата при раждане 150.00  bowuu

Последна редакция: сб, 19 юли 2008, 02:02 от radi-t

# 10
  • България
  • Мнения: 181
Съпругът ми не е присъствал - пребледняваше на секундата само при мисълта за това  Mr. Green
Peace
И при нас така, въпреки, че можеше да присъства при негово желане, без никакъв праблем и без пари.

# 11
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
За цената в Тина Киркова - пише им я в сайта.Аз не я помня, за да ти я напиша, но можеш да си провериш.
Вашият татко май е много смел... Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 555
В Шейново е разрешено.  Naughty Аз раждах там, наех си ВИП родилната зала и таткото присъстваше.  Peace

# 13
  • Мнения: 1 195
В Токуда може също  Peace
Мисля че около 250 лв беше "удоволствието" newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
В Окръжна болница-София раждах и мъжът ми присъства на секциото. Безплатно!

# 15
  • София
  • Мнения: 3 789
В 1 АГ "Св.София" и в "Токуда" може със сигурност. Срещу 100 лева, независимо секцио или нормално.
Но както са ти казали - когато игре парата, падат правилата!
Срещу парички.......всичко става Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 9 973
може почти навсякъде срещу скромно запплащане

# 17
  • Мнения: 46 478
В 1 АГ "Св.София"... може със сигурност. Срещу 100 лева, независимо секцио или нормално ...

При секцио бащата не може да влезе при майката, стои зад стъкло.

# 18
  • тук и сега
  • Мнения: 124
В "Тина Киркова" срещу 100 лв. , ако не се лъжа.

# 19
  • Мнения: 592
Това е абсолютна идиотщина- да немога да влезна или да трябва да плащам  #Crazy Ще сменя болницата на секундата! Просто дерат кожи, а ние сме за пореден път донори на смотани некадърници! Навсякъде лекуващият лекар определя срещу съответни правила /не финансови, а чисто медицински/. На който не му разрешат, да заповяда при д-р Даскалов в Пловдив!!!  Peace Peace Peace
Аааах, как си мечтая да ми се падне такъв лекар и да ми откаже, малииииии...... fight

# 20
  • Мнения: 2 132
В Токуда платихме 200лв за присъствие на бащата, но при нормално раждане. При секцио не дават.

# 21
  • Мнения: 476
Защо, по дяволите, трябва да се плаща за присъствието на бащата на раждането на собственото му дете?
Ядосах се.

# 22
  • Мнения: 88
В Майчин Дом-Варна мъжът ми беше с мен в операционната и нищо допълнително не сме плащали smile3503

# 23
  • Мнения: 87
В Торакс Пловдив присъствието на таткото в залата не се заплаща-без значение секцио или нормално раждане.
В клиниката предлагат и заснемане на раждането,на къпането на бебчо и на изписването.Този мил спомен струва 30 лева.

# 24
  • Мнения: 4 292
Защо, по дяволите, трябва да се плаща за присъствието на бащата на раждането на собственото му дете?
Ядосах се.
Мда, аз също.  Confused

# 25
  • Мнения: 254
вми-пловдив,плаща се за вип зала при което таткото може да присъства не съм сигурна но мисля че е 50 или 100 лв вип залата

# 26
  • Мнения: 49
Това е абсолютна идиотщина- да не мога да влезна или да трябва да плащам #Crazy Ще сменя болницата на секундата! Просто дерат кожи, а ние сме за пореден път донори на смотани некадърници! Навсякъде лекуващият лекар определя срещу съответни правила /не финансови, а чисто медицински/. На който не му разрешат, да заповяда при д-р Даскалов в Пловдив!!!  Peace Peace Peace
Аааах, как си мечтая да ми се падне такъв лекар и да ми откаже, малииииии...... fight

Абсолютно съм съгласна, как може да не е позволено на бащата да види раждането на собственото си дете, щом иска. А за смяната на болницата - в такъв момент едва ли ще има време за това и лекарите се възползват от ситуацията (не слагам всички лекари под един знаменател - има и свестни хора)

Общи условия

Активация на акаунт