Летния вирус!

  • 5 529
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета сина ми е на почти 2 годинки. От яслата донесе летен вирус. Такова чудо до сега не съм виждала. От три дни е с температура. Почти не пада от 38-38,7. Какво ли не го правя, но не пада. Освен това повръща. Снощи дори водичката, която му давах повръщаше. Вече 3ти ден не яде нищо, каквото хапне повръща.... Педиатърката ни каза, че в момента няма антибиотик, който да му помогне Sad
Не знам вече как да смъкна температурата.  Confused Embarassed
Приемам всякави идей......

# 1
  • Мнения: 229
И при дъщеря ми беше така висока температурата, за първи път й беше, а е на шест години. Помогна й само Хексалгин, но не ти препоръчвам да го прима твоето дете, без лекар да го е предписал и казал дозата, защото никое лекарство не е безобидно, а някои са направо опасни.
На третия ден й приключи боледуването, дано и при вас да е така!

# 2
  • Мнения: 1 425
Нашата лекарка му изписа Суметролим и свещички за повръщането и за температурата, давам и Нурофен, но нищо не помага. Утре е 4тиа ден, дано да има подобрение, защото не знам какво да правя. Утре пак ще го заведа при лекарката.
Твоето дете ядеше ли? Моя Дани не хапва нищо. Сега успях му дадох 3ри лъжички картодено пюренце, но разредено и това му е.....

# 3
  • Мнения: 46 430
Редовно го караме това чудо  Tired
На София и на мен "Деган"- ът ни помага много с/у повръщането. Нурофен и оцет за температурата и никакви др. лекарства  Stop слагай кърпи с 50:50 оцет и хладка водичка, на корема и на свивките на ръцете и краката.

Иначе тя не се храни първите дни, докато е най-тежкото, после (денят преди да се пооправи) спи през целия ден, първия път се уплаших да не би да е загубила съзнание  Embarassed

Ако не яде няколко дни, после захрани внимателно, първо предложи сухар. И избягвай мазни и млечни храни.

Успех! Praynig

# 4
  • Мнения: 1 425
И моя син постоянно спи и това още повече ме притеснява......
Да сега се опитвам да го захраня, защото 3ри дни не е ял. Сухар не иска, дори го натроших с малко вода и пак го плюе. Хапна малко картофено пюре, но мноого труднооо.
Благодаря ви момичета  Hug

# 5
  • Мнения: 7 201
Нурофен и оцет за температурата и никакви др. лекарства  Stop слагай кърпи с 50:50 оцет и хладка водичка, на корема и на свивките на ръцете и краката.
Peace
Не давай по много вода,защото стомахчето се раздува и отново ще повърне.Можеш да му вземеш 5 % глюкоза и да даваш по 1-2 чаени лъжички на всеки 5 мин.
Скорошно оздравяване на детенце! Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
И дъщеря ми кара този вирус, но без да вдига висока температура, само повръща. От 3 през нощта до преди обяд повърна 14 пъти. Оттогава не е и Слава Богу, защото яко се бях притеснила. Давам й натриев цитрат.
Бързо оздравяване на болните дечица!

Не се притеснявай, че не яде. Нищо няма да му стане. Калина преди 2 седмици кара един друг много гаден вирус с афти и не беше хапвала нищо цяла седмица. После много бързо се възстанови.

# 7
  • Мнения: 4 564
как се справяте с  обеводняването при такова неядене и повръщане
още на първия ден така и  педито ни веднаха твърди че е за системи
особено ако е отпаднало детето и само спи

# 8
  • Мнения: 208
и ние бяхме така до вчера,само повръщане и разстройство ,по едно време и водата започна да връща ,Нищо ,ама абсолютно нищо не искаше да поеме 2 дена ,така че беше невъзможно да му спра повръщането с разните прахчета и да му смъкна температурата,Сложих му 2 свещички против повръщане и му дадох адаптирано мляко против повръщане и така приключи кошмара. Сега се захранваме и то става много бавно , но поне пие вода и одеве хапна малко супа Laughing.Надявам се утре да добре и гладен.
Иначе и той се обезводни ,пишкаше само 2 пъти на ден и то кафява урина.Джипито #2gunfire естествено предложи болница и системи ,вместо да се сети за безобидните свещички-Вомитусхил.Пробвайте ги ,като увладеете повръщането другото се нарежда.
Бързо оздравяване на всички

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И моя го изкара отново.Първия път стигна до системи,за 4 часа се обезводниТоя път сякаш мина по-леко.Не карай детето да яде като не иска.Сложи му един пакет солети или обикновени бисквити на масата и като само си поиска тогава.Не забравяй,че диетата в случая е много важна.Против обезводняване в момента са пуснали много добри прахчета ХИДРАТИН АЛФА.Три пъти на ден по едно прахче разтворено в 200мл. вода,като го даваш по-малко за да не го повърне.Стискам палци на всички дребоси,като си спомня какво е две годишно дете да стои по 3-4 часа два пъти на ден на система лошо ми става.

# 10
  • Мнения: 1 494
....Калина преди 2 седмици кара един друг много гаден вирус с афти и не беше хапвала нищо цяла седмица. После много бързо се възстанови.

Н а т и, моля те кажи как лекувахте този вирус. Днес видях в устата на сина ми много афти- все около сливиците и небцето около тях. С нещо изплаквахте ли устата?

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
как се справяте с  обеводняването при такова неядене и повръщане

Започнах да й давам по една лъжичка вода през 15 минути. После като видях, че не повръща повече започнах и по повечко да й разрешавам да пие. Давах й и Натриев цитрат - той е за възстановяване на електролитния баланс на организма.
Това, че не ядат не е такъв проблем - нищо им няма, после ще наваксат бързо.

Н а т и, моля те кажи как лекувахте този вирус. Днес видях в устата на сина ми много афти- все около сливиците и небцето около тях. С нещо изплаквахте ли устата?

В началото се опитах да ги лекувам с Дактарин, но ефект никакъв. Напротив, афтите се инфектираха и стана страшно направо - над 30 афти в устата  ooooh! Температурата не падаше и Калина беше много зле - само спеше и плачеше в останалото време. Виках доктор в къщи и той предписа Зинат. За мазане Индекстол - това е едно мехлемче за устната лигавица. Помага при много неща, но и за афтозен стоматит е посочено в листовката, че е ефикасно. Наистина помага! Освен това витамин А за капане в устата /възстановява лигавицата/. Също и Генгигел за венците, защото й бяха станали страшно подути и зачервени. Витамините и по-специално витамин "С" са важни също.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Суметролим за повръщане?! Господи...

Педиатърката ни каза, че в момента няма антибиотик, който да му помогне Sad

И въпреки това изписа Суметролим да не е капо...

# 13
моля извинявам се за некомпетентноста но какво представляват афтите и може ли да са по езика?Защото ние изкарахме вируса но виждам че езичето след средата е бяло и понякога плаче и не иска да яде .

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
моля извинявам се за некомпетентноста но какво представляват афтите и може ли да са по езика?Защото ние изкарахме вируса но виждам че езичето след средата е бяло и понякога плаче и не иска да яде .

Така никой не може да ти каже. Аз предполагам, че са това, но трябва да го види лекар. Не отлагай прегледа- ако са афти, нека се тушират в наалото, че в много случаи децата изкарват много тежко това разболяване. Афтите са упорити, болят много, децата не се хранят, отслабват драстично, оттам и имунитетът и става един порочен кръг. Бягайте на лекар да изпише подходящото лечение, ако наистина има нещо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт