Отговори
  • Мнения: 1 217
Преди малко се прибрах от вънка и хванах новините по Канал 1.
И точно казваха,че платеното майчинство ще се увеличи до 3 години на детето.
Е така се опулих Shocked #Shocked
Само не разбрах прието ли е вече,или само се мисли да стане така? newsm78

Последна редакция: чт, 17 юли 2008, 18:59 от polina-malina

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Явно тази новина си чула - http://news.bnt.bg/content/view/full/244660

Няма начин в 20:00 ч. да не го повторят.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 539
Стига с тия партенки. Преди 2 дни пак имаше същото питане.

# 3
  • Мнения: 1 320
Не е партенка, и аз го чух. Въпросът сега е какво става със завареното положение? Защото това не го уточниха.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 550
Чула си, но си разбрала новината наполовина.

Днес Министерски съвет прие предложение децата от 9 месечна възраст до 3-годишна възраст да могат да бъдат гледани от пенсионери - било то баби и дядовци или други нероднини. За грижите пенсионера ще получава по 220 лева на месец отделно от пенсията си.

С две думи, ако имаш майка или свекърва пенсионерка или гледачката на детето ти е такава, можеш да се възползваш от тази програма и тя да получава по 220 лева до 3-годишната възраст на детето. Разбира се това решение на Министерски съвет, за да влезе в сила трябва да бъде обнародвано в Държавен вестник, а и най-вероятно ще влезе в сила от 1 януари 2009 година.

# 5
  • Мнения: 1 320
Егати и тона...
Не чух първата половина за бабите, защото не ме интересува, но частта с плащането до три годишна възраст я чух и РАЗБРАХ много добре! Новината се състоеше от две части - плащане на бабите и удължено майчинство за майките. Интересува ме дали важи за завареното положение, т.е., ако детето е на 1.5 години до кога ще ми плащат майчинството - до навършване на 2 или до навършване на три години?
И друг въпрос - ако това е промяна в закон, то не трябва ли да се одобри от Парламента, защото казаха, че Правителството било приело допълнение към закона за насърчаване на заетостта?

# 6
  • България, София
  • Мнения: 16
То преди не беше ли 3 години? После го направиха 2 и сега пак 3.. Мисля, че ако наистина стане ще е много похвално.  Hug

# 7
  • България
  • Мнения: 181
Ами дано го приемат това - ще бъде нещо позитивно в политиката на Масларова. А вие чухте ли, че свършили парите по програмата "В подкрепа на майчинството" - и сега и да искаш да си наемеш детегледачка от Бюрото по труда - не може - няма пари за плащане .... а голяма реклама беше. дано и това да не идентично.... newsm78 #Cussing out

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Доколкото разбрах е прието вече.

# 9
  • Мнения: 1 596
Ето това прочетох сега в страницата на бтв новините:
Баби ще получават майчинство, ако гледат внучето

17.07.2008 / 19:05

"Бюджетът ще помогне и на работещите майки.

Техните деца от 9-месечна от 3-годишна възраст ще имат право да назначат бавачка на държавна заплата. Родителите ще могат да избират дали да назначат на работа бабите и дядовците или друг познат пенсионер.

Заплатата на една баба - бавачка ще е 220 лева за гледане на 1 внук и 300 лева за близнаци."

Май да не се надяваме Confused

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Заплатата на една баба - бавачка ще е 220 лева за гледане на 1 внук и 300 лева за близнаци."


 Ей това е най-голямата глупост.Близнаците не са ли двама човека ooooh!

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Близнаците никога не ги броят за двама. Защо така, не мога и аз да си бясня.

# 12
  • Мнения: 2 908
Ако имаше такава новина щяха да я напишат навсякъде из нета-никъде няма,че увеличават на 3 години платеното гледане на дете,има само това за бабите и детегледачките.Т.е.значи,че ако има това нещо за майките до 3 години-не е прието още. Naughty
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=115426
Някой май първо да чете,а после да се звери,че nana77 добре го е казала.

# 13
  • Мнения: 1 217


С две думи, ако имаш майка или свекърва пенсионерка или гледачката на детето ти е такава, можеш да се възползваш от тази програма и тя да получава по 220 лева до 3-годишната възраст на детето. Разбира се това решение на Министерски съвет, за да влезе в сила трябва да бъде обнародвано в Държавен вестник, а и най-вероятно ще влезе в сила от 1 януари 2009 година.
Благодаря за обяснението-вече разбрах за какво става дума.
В първия момент се зарадвах много,че ще си стоя в къщи още година и половина.

 Mr. Green
Стига с тия партенки. Преди 2 дни пак имаше същото питане.
Информирай се преди да пишеш.
Нямам време за партенки. Wink

# 14
  • Мнения: 4 753
Няма логика да удължават платеното майчинство... За бабите става въпрос... А дали важи и за дядовците???  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт