Прием на Нурофен

  • 12 108
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здравейте!Интересувам се на какъв интервал от време може да се дава Нурофен за деца?От този за температура и болка става на въпрос Confused/b]

# 1
  • Мнения: 3 376
Ами на листовката не пише ли?Мисля,че максимума беше 2 пъти за 24 часа,но не съм сигурна.

Ако е за болка по-добре пробвай с Панадол,Нурофена е много силен.Аз съм го давала само когато малкия имаше Т 40С.

По принцип се препоръчва да се дава в изключителни случаи само.

# 2
  • Мнения: 668
Дава се 3 пъти за 24 часа.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми не може да приема никакви лекарства, съдържащи парацетамол. Затова му давам само Нурофен, когато има температура. Минималният интервал е 6 часа. Давала съм, когато температурата стигне над 38,5 градуса или когато зъбките много са го боляли.

# 5
  • Мнения: 2 908
Няма минимален интервал 6 часа-минималният е през 8 часа-3 пъти за 24 часа. NaughtyАко ти се наложи да даваш по-рано,не давай Нурофен,а Панадол-защото са с различна активна съставка и могат да се комбинират през по-кратко време,но смятай така,че между отделните приеми на Нурофен да има 8 часа,а между отделните приеми на Панадол да има поне 4-5 часа.
nana77,за теб разбирам,че не може Панадол,ама не може Нурофен на 6 часа.Предозираш детето  с химия.То си пише и на опаковката.

# 6
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ето една  таблица , която може да ти е полезна!!

# 7
  • Мнения: 305
Не се сетих да прочета листовката в интернет Laughing Сестра ми ми даде само сиропа без опаковка и листовка и затова се обърнах към вас;Синът ми има температура и то само когато спи,вирус ли е,от зъбките ли е-незнам!И аз редувам Нурофен и Панадол,едното е с парацетамол а другото с ибопруфен Peace VIVKA/,браво за таблицата Hug

# 8
  • Мнения: 540
и аз благодаря за таблицата ще ни бъде полезна Hug

Общи условия

Активация на акаунт