Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 юли 2008, 09:07 ч.

Как бихте постъпили?

• 1 546
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!Искам да споделя с Вас нещо и да ми кажете как бихте постъпили Вие.Та,бременна съм в 3-я месец.Не съм омъжена и така като гледам няма и да се омъжа.Моят приятел,с който съм от 4 години, преди 5-6 месеца замина да работи  в чужбина,а на 3-я месец от престоя му там,отидох на гости.Точно тогава заченахме и нашето бебче.Бяхме на седмото небе,защото го чакахме година и половина.Прибрах се в България,като се разбрахме да си  мълчим и като си дойде той,да кажем.Дойде денят,в който се върна и трябваше да съобщим радостната новина на неговите родители.Точно от този ден започна моят кошмар.Майка  му ходеше като пияна!Вместо да се зарадва,отговора и беше "рано ми е да ставам още баба"(а тя е на 51години).Баща му спря да ни говори.Решихме,че реакцията им е нормална и ги оставихме да влязат в час. Една вечер се прибира майка му от работа и направо в очите ме пита :"Ти кога най-рано можеш да разбереш кога е заченато детето,защото мен ме е срам да кажа на моите колежки и приятелки,че чакаме бебе.Те ще кажат,че не е от моя син,защото го няма половин година"   #CrazyПреди една седмица на гости ни дойдоха колега на моя,заедно с жена си (ние живеем заедно с неговите родители).Баща му се прибра по-късно от работа и направо седна да пие.На 2 чашка не знаеше къде се  намира и започна да ги приказва едниииии пред хората ShockedПостави началото с "тая пикла дето е лакома за пари,прати момчето ми да работи в чужбина,а утре ще го остави.Ние с майка му ще сме с него цял живот,не тая".При което аз станах от масата и отидох в другата стая,а моят приятел стои на масата и мълчи.Но както и да е аз съм свикнала 4 години да слушам"майка е най -добрата,за нея само хубави неща трябва да говориш".На следващия ден след въппросното гости последва дълъг разговор и заключението на майка му беше,че аз съм си го изпросила и че е трябвало по-рано да стана от масата.И не пропусна отново момента да пита кога можем да разберем на коя дата е заченато бебето."Моят приятел,както винаги е съгласен с тях,мълчи им ,за всичко се съгласява с тях и това ме изнервя допълнително.И целият този ужас до вчера,когато вече ми кипна и си събрах багажа,и се прибрах при нашите.Последваха милиони телефонни разговори,в който ме убеждава,че вече няма да е така,но заговорим ли за майка му и баща му всичко е посторо му.Написах това,не за да търся съжаление,а за съвет.Правилно ли постъпих или избързах като си тръгнах от тях?Все пак ще имаме дете,бременна съм в 3 месец,на 22 год съм.Как да постъпя?Предварително Ви благодаря.  bouquet                                                                                                   

# 1
Ааааааааааааа момиче, питаш за много сериозни неща?

Детето е отговорност. Има две и знам какво е. Тази нощ например бяха решили да не спят, една през друга идваха до стаята ми и ме молеха за нещо (вода, да пишкаме, страх ме е, ела при мен), ама това е май-малкият дерт. Просто съм недоспала днес. Като боледуват и вдигат температура, по цяла нощ не спя и си навивам часовника на всеки 20 минути да меря. Забравих дрехите, играчките, пампите. Какво да сготвя, ама да е добро за тях? Всеки ден да има плод и т.н. и т.н. Мога да напиша роман.
Ти си едва в 3 месец. Хормоните още те бият в главата. Не си на себе си. Добре си направила, че си си отишла у дома. От тези хора не чакай добрина, топлота и съчувствие. Просто бягай далеч. Те са от най-лошата подора: злобни и прости.

Ако момчето те обича, то ще се върне при теб и детето.
Сега трябва да вземеш решение дали да задържиш детето или да го махнеш... или искаш ли този мъж и неговото дете или не го искаш? Но ние тук в това няма да ти помогнем. Решенията ги взимаш ти! Сама!
А маминият синковец трябва да разбере едно: хайде вече да се пусне от полата на майка си и да заживее сам!
Дай му да прочете какво съм написала тук и да си прецени: с жена и дете и отговорности или с мама и тати.

И не им позволявай да те тормозят! На дъртофелника кажи следното: Допитах се до адвокат ( аз съм адвокат, затова си позволявам да ти давам такива съвети). Готова съм да направим специална експертиза, при която ще се установи, че аз и товият син сме родителите на това дете, аккто и кръвни такива, но ти ще ги платиш. Аз съм 10000000 % сигурна, както в това че аз съм майката, така и в това, че той е бащата! Заченахме детето, когато му бях на гости и той го знае от тогава!
И и дай да се разбере от сега, че няма да се меси и командва у Вас.

И да не вземеш да отидеш да живееш при нея... После ще четем и други кошмарни теми тук. Даааааааааааааааааалече от нея, ако може в друг град или Държава!

# 2
  • varna
Всичко,което казваш,Пела,е точно така,но според мен тя трябва да си помисли дали да живее с бащата на детето.Защото доколкото разбирам,той е мамино синче,безхарактерен и тя не може да разчита на подкрепата му във всяко едно отношение.Вместо той да е зад гърба и да я защитава като майка на бъдещото им дете,да се старае да не я тревожи,той слушка мама и тати.Според мен тази връзка не е перспективна.Съжалявам,че го казвам,но аз съм минала по този път и се убедих,че нещата няма да се променят след раждането на детето,а напротив-проблемите ще се задълбочат.

# 3
  • В Сънландия
Разговаряйте с приятеля ви, за вероятността да си потърсите самостоятелно жилище и с роднини да си ходите само на гости.Както описвате  нещата, с извинение, хванали са ви за мезе родителите на любимият и няма да спрат да се заяждат...
Щом той няма силата да им затвори устите, по - добре заедно да се пренесете някъде другаде ... Решението да си тръгнете ми се струва прибързано ...

# 4
Благодаря ви много момичета за отговорите   bouquet

# 5
Породата на свекъра и свекървата е една- простаци!Познавам я много добре,имам същата порода.Когато разбраха ,че чакаме бебе,реакцията беше :"Баща ти каза виж там ,ако може да го махате"Съсипа си живота и бруги бля бля глупости.Няма да забравя никога един смс:"Ти много сбърка,ще го разбереш но ще бъде много късно.Бог продължава да ни наказва"
Дейба копелетата тъпи,да ги наказва господ с внуче!
Откакто почнах и аз да се държа като с говеда с тях влезнаха в правия път,поне не смеят да си отварят повече устата пред мен.Правя скандали и не мълча за нищо.Не ги уважавам,не ми пука за тях.Все едно няма такива хора.Даже вече като дрънкат не ги и чувам.Тотално са ми през оная работа.
Добре че си се махнала.Не ги е срам!
Дано и маминото синче се сети че ще става баща.Щото само с пишка баща не се става,яко дупе трябва.
Кураж момиче каквото й да става.Ще иамш бебенце,божи дар са децата!

# 6
  • на село
 Бих запазила и отгледала детето. Но не бих се обвързала с мъж, който още се държи за на майка си полата.

# 7
съгласна съм аз със "бих запазила и отгледала детето", ако си на една друга възраст - или поне 6-7 години отгоре.
също ако имаш помощ от твоите родители.
но ако имането на дете сама, за теб ще озна4ава да си строшиш главата в стената и имаш още време - не знам коя г.с. си - прави аборт.
не го 4акай да решава или да се променя. предполагам е близо до твоята възраст и още е под опеката на майката.
махай плода, баста на младежа, сменяй работа, прави ваканция и по4вай на 4исто.

* детето е постоянен ангажимент. и е доживотно. не е временно, да знаеш. то е винаги преди теб.
хубаво си мисли и мисли бързо - да имаш ли шанс за пълно семейство без обременености или да имаш дете сама.
твърде си млада за последното, мисля си.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт