"Неуговорено и непланирано" раждане в Шейново

  • 30 685
  • 150
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
didi-2, защо толкова се сърдиш на майките, които ти казват, че са родили в друга болница и са доволни или, че са си платили и са доволни 
Много добре я разбирам didi-2.Аз също съм решила без всякакви уговорки,но съм се насочила към МД,но знае ли човек може да се преориентирам и към Шейново.
 Относно "плащането",ако се поразровиш малко,много малко,ще видиш какви ли не ужасяващи "споделяния" за майките ,които не са си платили.В един от постовете прочетих,че са опудснали едно бебе с главата надолу едва ли не ,защото майката не си платила.Че те претупвали или,че само циганките ходели без уговорки.
  Е аз нито съм циганка,нито искам да ми опускат бебето с главата надолу Mr. GreenНо няма и да платя NaughtyСмятам,че за 10 години редовно плащане на здравни осигуровки,при това не малко(осигуряват ме на 1400лв) Не съм длъжна допълнително да наливам пари в нечии джоб,адже ба за акушерка,която да "ми милва ръчичката" и да ме убеждава,как съм специална...............

# 31
  • София
  • Мнения: 2 430
За да не бъда голословна........................
Цитат
Майчи дом е лош избор за посещение без избран лекар и уговорка!Има много добри специалисти,но се съмнявам ,че ще ти обърнат внимание безплатно,почти никой от тях не работи с ЗК!?
Аминоцентезата е сериозно изследване!редно е да те изпишат с подробна епикриза с резултатите и препоръки и т.н.,не съм с медицинско образование,но така предполагам
А, това че един доктор те е наблюдавал според мен няма значение,стига да го е правил съвестно!
Цитат
Не бих отишла да раждам в МД , освен ако съм циганка, без уговорка!
Аз родих с уговорка при доктор Дяволов. Видях какво става обаче как се ражда без уговорка. На едно момиче изпуснаха бебето на пода в предродилна, защото са я накарали пеша да отиде до родилна зала , въпреки, че им е казала, че ражда още в предродилна. Успокоителното от гледна точка на екипа бе, че детето не си е паднало на главата, е вярно, имало анемия поради рязкото и неконтролиране прекъсване на пъпната връв. Втори случай - детето на жената до моето легло, трето раждане като първите две деца пак е родила в МД, но с третото раждане нямаше късмет и детето и престоя два месеца след раждането по болници, в първите дни на живота си беше на командно дишане без благоприятна прогноза, дори отказваха да му даде име и старшата акушерка да състави акта за раждане. Трети случай - момиче с ник  Verkata от този форум. При показания за секцио, доктор Налбански от патологията на 8 етаж не и насрочи дата за секцио и я срязаха по спешност с голямо разкритие и няколкочасови мъки в предродилна зала с контракции. Девойката роди след мен непосредствено.

Не е вярно, че след раждането те наблюдава само доктора, ангажиран с раждането. Мен ме наблюдаваше и доктор Гърчев от 7-мия етаж, който ми беше лекуващ на стаята,  но по-добре да не го беше правил. За мен той си остава един нещастник, независимо , че тук се изявява като специалист в реквамен подфорум тук.Ако мине визитация , лекаря, който я извършва също те преглежда. 

В патологиите трябва да издадат епикриза. При необходимост те консултира лекуващия лекар с други, но не е задължително.

# 32
  • Мнения: 3 092
И аз бях от тези , който рипваха като ужилени стане ли дума за плащане , но .... сега определено не бих подскачала .
Раждах в Шейново , няма да споделям подробности , не получих нито достатъчно  внимание , нито кой знае какво отношение , а детето ми беше на командно дишане 5 дни .
На никого нищо не искам да вменявам , но се чувствам длъжна да споделя .Това е .
На всички мами , на който скоро предстой пожелавам леко раждане !   bouquet 

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 16:37 от Вили.

# 33
  • Мнения: 46
Последно, раждането в Шейново без уговорки, без ВИП стаи и т.н. напълно безплатно ли е? Питам защото вече и аз не знам. Имат си официален ценоразпис, казват, че нямат договор със здравната каза за нехоспитализирани, т.е. всичко се заплаща. Но като отидеш да раждаш когато моментът настъпи, наистина ли е безплатно? А ако те вкарат в болницата за преносване, за да си под лекарско наблюдение, тогава как стоят нещата? Моля ви, споделете, искам да си изясня, защото не смятам да давам пари за нещо, което ми се полага по право, а и години наред работодателят ми плаща високи осигуровки.

# 34
  • Мнения: 468
Вили, така стана и с моята братовчедка на 5-7 декември, просто й разгониха фамилията, бебето беше полузадушено, Shocked докато моя лекар (дето ще ме изражда) не я пое по наше настояване. Мъжът ми много се уплаши и смята също като мен, че ако имаш възможност е по-добре да си платиш.  Shocked Въпреки, че не всеки може да извади току така 1000 лв., а и много родилки си плащат с години осигуровките, такава е тъжната истина. Е, има и късметлийки все пак, дано са повече.

# 35
  • Мнения: 2 171
Последно, раждането в Шейново без уговорки, без ВИП стаи и т.н. напълно безплатно ли е? Питам защото вече и аз не знам. Имат си официален ценоразпис, казват, че нямат договор със здравната каза за нехоспитализирани, т.е. всичко се заплаща. Но като отидеш да раждаш когато моментът настъпи, наистина ли е безплатно? А ако те вкарат в болницата за преносване, за да си под лекарско наблюдение, тогава как стоят нещата? Моля ви, споделете, искам да си изясня, защото не смятам да давам пари за нещо, което ми се полага по право, а и години наред работодателят ми плаща високи осигуровки.


Ако не си избираш екип, не ползваш ВИП стая и епидурална упойка, няма да ти искат и стотинка. Е, изключение прави хапчето за предизвикване на раждане, в случай че се наложи Rolling Eyes. На мен то ми струваше 10 лв, на една приятелка са й искали 20. Ако влезеш за преносване или по друга причина също няма да платиш нищо Peace.

# 36
  • Мнения: 2 523
Цитат
didi-2, защо толкова се сърдиш на майките, които ти казват, че са родили в друга болница и са доволни или, че са си платили и са доволни 
Много добре я разбирам didi-2.Аз също съм решила без всякакви уговорки,но съм се насочила към МД,но знае ли човек може да се преориентирам и към Шейново.
 Относно "плащането",ако се поразровиш малко,много малко,ще видиш какви ли не ужасяващи "споделяния" за майките ,които не са си платили.В един от постовете прочетих,че са опудснали едно бебе с главата надолу едва ли не ,защото майката не си платила.Че те претупвали или,че само циганките ходели без уговорки.
  Е аз нито съм циганка,нито искам да ми опускат бебето с главата надолу Mr. GreenНо няма и да платя NaughtyСмятам,че за 10 години редовно плащане на здравни осигуровки,при това не малко(осигуряват ме на 1400лв) Не съм длъжна допълнително да наливам пари в нечии джоб,адже ба за акушерка,която да "ми милва ръчичката" и да ме убеждава,как съм специална...............

Понеже във втория си пост по темата си цитирала мое изказване, приятелски те съветвам да се преорентираш към Шейново или друга болница. Твое право е да не искаш да платиш.
Циганка, българка , туркиня или танганайка - за повечето лекари в  МД е все тая, щом нямаш избор на екип. За акушерките от родилна зала и реанимация, както  и тези от следродилна клиника, пък хич не ми се говори, те трябва да се отстрелват.
 

# 37
  • Мнения: 171
Аз не съм раждала в Шейново ,но майки не раждайте в МД, ТОВА БЯХА НАЙ КОШМАРНИТЕ МИ 6 ДНИ

# 38
  • София
  • Мнения: 1 391
2005 родих в Шейново без всякакви уговорки и с изключение на Чорбова (умишлено не казвам доктор, а защо съм обяснила в "Черен списък на аг") съм изключително доволна. Продължавам да настоявам, че във всяка болница има добри специалисти, няма да те оставят да раждаш в коридора, и че ако не дай Боже има усложнения, те ще възникнат и с и без избран лекар.

# 39
  • Мнения: 2 171
2005 родих в Шейново без всякакви уговорки и с изключение на Чорбова (умишлено не казвам доктор, а защо съм обяснила в "Черен списък на аг") съм изключително доволна.

Съгласна съм Peace. Добавям само и Ангел Илиев към кофти докторите Mr. Green.

# 40
  • София
  • Мнения: 142
И двата пъти съм раждала в "Шейново" и двата пъти с уговорка. За съжаление, при второто раждане станах свидетел на раждане без уговорка, и искрено се зарадвах, че съм си избрала екип. Жената раждаща до мен беше оставена сама, само от време на време я питаха дали напъва, били и обяснили кога и как да го прави. Добре, че бебенцето и беше мъничко и бързо се роди... Не искам да си мисля какво би станало, ако бебето беше едро или раждането и протичаше по- тежко.

# 41
  • Мнения: 95
И аз родих в Шейново без екип. Раждането мина без никакви проблеми, в началото като ме приеха, т.като разбраха, че бременността ми е следена от лекар в същата болница ме питаха дали той ще ми води раждането. Аз им отговорих, че ще раждам при дежурния екип и отношението им не се промени (т.е. беше отлично) . Бебето се роди голямо 4 550кг., 53 см, раждането беше нормално, но екипа и нощния и сутрешния бяха прекрасни. През ноща ме прие екипа на д-р Гагова- прекрасен и мил човек, а сутринта застъпи екипа на д-р Чорбова и д-р Лина Димитрова - също много мили жени.  Д-р Л. Димитрова ме посещаваше до самото изписване и беше много внимателна. Единствено мога да кажа , че санитарките там (а може би не само там)са ужасно нахални и самодоволни.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
2005 родих в Шейново без всякакви уговорки и с изключение на Чорбова (умишлено не казвам доктор, а защо съм обяснила в "Черен списък на аг") съм изключително доволна.

Съгласна съм Peace. Добавям само и Ангел Илиев към кофти докторите Mr. Green.

Не издържах да не се обадя и аз. Само като го видя това име (женското) и .... Родих в Шейново, с избор на лекар, ВИП зала, ВИП стая, упойка и всичко каквото се сещате. Всичко беше прекрасно, благодарение на Лекаря ми, с когото въпросната имаше явно личен конфликт и се опитваше да излее злобата и завистта си върху пациентите му. Е, не успя, но ме накара да изпитвам едни такива не особенно приятни чувста към личността й ...
А за качествата на Ангел Илиев като лекар не мога да се изкажа, но като човек определено не ми допадна ...

# 43
  • Мнения: 1
Здрасти ! И аз скоро ще раждам и съм решила да е в Шейново . Имам познат д-р но не мисля да я викам . Мисля че всички са специалисти и съм спокойна . Късмет

# 44
  • Мнения: 1 167
И аз съм от доволните родили без уговорка, особено сега втория път (вече вписах доктора в белия списък). Раждахме заедно с едно друго момиче, което си беше избрало екип и се беше разбрало с докторката за епидорална упойка. Е нито упойка й сложиха, нито получи толкова внимание и грижа колкото аз получих от доктора, който си беше на смяна.

Общи условия

Активация на акаунт