"Неуговорено и непланирано" раждане в Шейново

  • 30 682
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 96
Аз бях в такава ситуация преди 3 години .Отидох на късмет не вярвах че всичко е пари и така или иначе все някакще ми се наредят нещата .Та отидох родих си дори не си спомням имената на доктора и така и не го видях повече на 3 тия ден си тръгнах по живо по здраво и това беше.Тъй като няма6е на кого да се чувствам благодарна не сам дала и нито лев освен един букет и кутия бонбони на акушерката на етажа защото тя беше май единствената която се поинтересува дали имам някакви въпроси и толкоз.като цяло нямам лош спомен от цялата работа и не съжалявам 4е родих там ,но сега като чувам какво се говори ммисля да не хода за второто дете там.Ако обач ти поискат пари на ръка какъв е смисала по добре да си си спокойна си имай една уговорка с някой и в по добри условия.В Шейново това много им куца......ама ако си за три дни се преживява 

# 61
  • Мнения: 83
И аз раждах в Шейново, ако имаш определен лекар преди това ще си по спокойна. НО и без екип ще ти се обърне внимание

# 62
  • Мнения: 95
аз там родих на 20.06.2009 без да плащам и без избор на екип. Мога да ти кажа че отношението беше много на ниво и съм доволна

# 63
  • София
  • Мнения: 75
аз там родих на 20.06.2009 без да плащам и без избор на екип. Мога да ти кажа че отношението беше много на ниво и съм доволна

А мога ли да попитам, дали правеха проблеми, ако искаш епидурална упойка? На моменти чувам, че понякога не искат да ти слагат, понякога веднага ти слагали!? Какви са твоите наблюдения?

# 64
  • Мнения: 1 759
здравейте  Hug
има ли някоя, която е раждала при доктор Чалманов в Шейново (с уговорка) - ако може да сподели мнение

другото, което ме интересува - как става уреждането с вип стая (след като има недостиг на случайността ли трябва да разчитам) и ако си в такава стая можеш ли да се пребориш бебето да е при теб?
знам, че темата е за раждане без уговорка, но не ми се отваря друга Peace

# 65
  • Мнения: 2 171
Мариса, дали ще има свободна ВИП стая си е въпрос на късмет. Ако имаш уговорка с лекар, варианта да те уреди с ВИП е по-голям, но гаранция никога няма. На втория въпрос за детето - никакъв шанс да го оставят при теб Confused.

# 66
  • Мнения: 4 393
didi-2 първо да ти пожелая леко раждане, независимо какво ще решиш.Аз раждах в Шейново миналата година без уговорка и без избор на екип, много съм доволна, най-вече от акушерката-златна жена.Доктор Виденов ме изражда и независимо, че не е седял при мен през цялото време пак съм доволна.
аз там родих на 20.06.2009 без да плащам и без избор на екип. Мога да ти кажа че отношението беше много на ниво и съм доволна

А мога ли да попитам, дали правеха проблеми, ако искаш епидурална упойка? На моменти чувам, че понякога не искат да ти слагат, понякога веднага ти слагали!? Какви са твоите наблюдения?

Поисках си я, дори не аз, ами д-р Чорбова при прегледа когато ми сложи вагиналното хапче за предизвикване на контракции сама ме попита дали искам епидурална.Проверяваха разкритието и на 4 см.извикаха анестезиолога.Не вярвам от май месец миналата година досега да са се променили нещата, пък и не виждам причина да не искат да ти сложат такава при желание от твоя страна-и кадрите са им добри, и плащаш 200 лв.на касата на болницата  Peace

# 67
  • Мнения: 83
Теодора,ако си поискаш упойка никой няма да ти откаже,но се плаща в касата на болницата. Всички са много готини. Пожелавам ти леко раждане  bouquet

# 68
  • Мнения: 7
И аз раждах в Шейново преди около месец,без уговорка,без избор на екип.Все пак 900 лв.са си 900лв. и нямах тези пари поне на този етап.Останах страшно доволна,макар че бях много пристеснена какво ще се случи след като няма да плащам.Бях решила,че ако не мога да издържа на болките ще си поискам епидурална упойка,но не се стигна дотам-страхотната лекарка,при която се паднах ми направи някакви венозни обезболяващи и родих много бързо,а след това ме приспаха за шиенето та почти нищо не усетих.Всичките,които раждахме същата нощ бяхме без избор,но нямахме никакви забележки относно отношение,грижи и т.н.Доволна съм и от престоя си после-3 жени в стая,чисто,подредено.Забележки имам към тоалетните-2 на етажа и храната им е малко гадна,освен това течеше ремонт на долния етаж и беше малко шумно,но важното е,че аз и бебка бяхме добре.Според мен зависи много на кой ще попаднеш,ако не си платиш.Благодаря на Господ,че това беше Д-р Фаикова и благодарение на нея сега имам здраво и хубаво бебе!   

# 69
  • Мнения: 125
Някой има ли идея, дали в цената от 900 лв. за избор на екип в шейново -нормално раждане- е включена епидуралната упойка или се заплаща отделно- 300 лв.
Благодаря предварително за отговорите.

--------------------------------------------------------------------------------
   
 
 
 

# 70
  • Мнения: 1 759
отделно се плаща доколкото разбрах...почти съм сигурна в това

# 71
  • Мнения: 125
Един лекар от шейново ми каза, че влиза в цената.

# 72
  • Мнения: 83
Абсолютно съм сигурна че упойката се плаща отделно. Аз поне си я плащах отделно

# 73
  • Мнения: 2 171
Абсолютно съм сигурна че упойката се плаща отделно. Аз поне си я плащах отделно

А когато ти ражда беше ли вече регламентирано плащането на каса за избор на екип? Питам, понеже когато аз раждах, 2 месеца след теб, платих 900 лв на касата, в които беше включена епидуралната упойка + избора на екип Peace

# 74
  • Мнения: 125
На мен д-р Велев ми каза, че влиза в тези 900 лв.

Общи условия

Активация на акаунт