Отговори
  • Мнения: 3 483
Здравейта, момичета.
Извинявам се предварително за дългия пост, но просто трябва да излея малко от тази горчивина.
Имам дъщеричка на пет години. В шести месец съм със второ бебе. Вчера се върнах от София, където д-р Марков каза, че ще имаме стопроцентова втора дъщеричка. Съпругът ми е много щастлив.Питала съм го безброй пъти какво иска да е бебето, никога нищо не е казвал, само да е живо и здраво, лудее по дъщеря ни.
След като се прибрахме от София, той отиде да затвори офиса си. Аз цъфнах там след малко. Вече се беше похвалил на колеги и работници, че чакаме второ момиченце.
Един от работниците му ме попита затова ли е намусен мъжът ми,който току-що беше направил забележки за несвършена работа... заради второто момиче и започна да ми развива теории как всички бащи искали синове и т.н. Та простете, вързах се на приказките на този двайсет и няколко годишен пикльо, който дори си няма приятелка...
ПОЧУВСТВАХ СЕ НЯКАК..... НЕПЪЛНОЦЕННА...ДЕФЕКТНА ЕДВА ЛИ НЕ. ..Плаках почти цяла вечер...
Мъжът ми, бог да го поживи, се посмя на цялата история, как може да се връзвам на някакъв и т.н. Разбира се ме гушна и ми повтори няколко пъти ,че много добре знам какво е отношението му към пола на децата. Все пак е мъж на 39...
Вероятно аз съм за бой, че съм позволила да се изнервя за такова нещо, но всяка от вас знае как боли от подобни .... нетактичности.

Понякога си мисля, че има и бащи, които реагират като този плъх на второ момиче #2gunfire #2gunfire #2gunfire
От това ми става още по-страшно. Има семейства ,които всеки ден молят Бога за деца.

Олекна ми .... Извинявайте още веднъж.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 17:03 от mutsunka

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
....... Има семейства ,които всеки ден молят Бога за деца.
......

Точно това си мислех докато четях поста ти, но ти си го написала  Peace . Можеш само да се радваш, че Бог те е дарил с 1 рожба и си в очакване на още 1, незнависимо от пола. Честно казано на такива изказвания не бих обърнала особено внимание. Щом правят подобни коментари, можеш да си предтавиш с какъв обект си имала работа - доста полиран му е бил мозъка  #Crazy

# 2
  • Мнения: 851
Миличка не се безпокой. Просто си по-чувствителна от бременността. Тоя служител на мъжа ти, че е тъпанар и нещастник - такъв е. Но наистина има още много такива глупаци дето считат, че ако нямат момче, нямат дете. Твоя мъж е свестен така че няма проблем. А две дъщери е прекрасна комбинация - аз винаги съм предпочитала момиченцата. А и те са слабостта на татковците. Да сте живи и здрави, за имаш лека бременност и леко раждане. Hug

# 3
  • Мнения: 756
няма за какво да се извиняваш- нормално е да реагираш понякога и глупаво на глупави коментари и да се разстроиш , но сега ти е простено и всеки щете гущне , за да те утеши , така че погледни от друга страна на нещатат и си позволи да се поглезиш и по тоношение на чувствата си . Много щастие с малкото моиченце , което чакаш и неговата сестричка да го посреща с усмивка всеки ден.Успех и лека бременост!

# 4
  • Мнения: 235
Отвратително е, когато някой те засегне по такъв начин, особено в момент на радост, тогава най-боли. Малко глупаво ще прозвучи май, но поне си се наплакала хубаво, което на мен поне, винаги ми помага да се успокоя и да излея дълго трупали се емоции от всякакво естество. А можеш да погледнеш на случката и от другата страна - че някога и на този "пикльо" ще му се случи да чака дете и тогава дано си спомни какви глупости е надрънкал. Усмихни се и се радвай на хубавата новина. Да ти е жива и здрава бъдещата госпожица  newsm51

# 5
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Не се връзвай на тъпанари с мозък колкото на врабче! Това не е нетактичност, а жив кретенизъм, да не би да живеете в средните векове и да чакате наследник за трона?!? Радвай се че мъжът ти е зрял човек и не те занимава с подобни глупости. Бащите обожават дъщерите си и ги глезят повече от майките.

# 6
  • Мнения: 297
Миличка не се ядосвай на хорските приказки,винаги има хора дето ще се изкажат.Радвай се много,че ще си имате сладко момиченце ,ще има нов човек около вас и ще си живеете щастливо.Според мен,няма значение какво е бебенцето,важно е да живо и здраво и да расте щастливо!Обичайте се и си живейте живота!Лека бременност  newsm51

# 7
  • София
  • Мнения: 10 325
Ох, мила, станало ти е неприятно. Но осъзнаваш, че е абсолютно безпочвено да се стресираш повече. То простаци дал Бог. Ти що не му отговори, че не искате момче, за да не стане като него някой ден или нещо друго толкова тъпо. На простаците само с простотии можеш да им набиеш нещо в тиквите.

# 8
  • Мнения: 2 821
Виж, приеми го от смешната страна. В крайна сметка най-важно е вашето щастие.
И аз имах случай с подобен коментар...С първата ми дъщеря се разхождаме и ме среща един познат, служебен познат и пита какво е детето и аз казвам гордо "Момиче!", а той :" Е, нищо - следващото ще е момче" Crazy Казах си, че е Тъпак и го игнорирах Laughing...Второто пак е момиче Heart Eyes
Така, че не се товари Hug

# 9
  • Мнения: 641
Поплакала си от повечкото хормоните.
Виж сега, това нищо не е. Ще видиш като родиш какво става  Laughing
Като видеха втората ни дъщеря, казваха: "Нищо, нищо.Важното е да е здраво" или "Момиче?Е, нищо де, да е живо и здраво". И това бяха само жени...
Под влияние на все още бушуващи хормони  много ми ставаше гадно и се вбесявах. Дори пуснах тема да излея възмущението си. Laughing
Повярвай, напразно се връзваш.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269119.0

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 12:18 от Рамбо Силек

# 10
  • Мнения: 3 818
E де, не се връзвай на глупости, казани от непознати.  Hug
Освен това няма нужда да се чувстваш непълноценна, все пак полът зависи от мъжа, а не от жената, така че каквото си е направил, такова Laughing Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 6 958
Не се връзвай на тъпанари с мозък колкото на врабче! Това не е нетактичност, а жив кретенизъм, да не би да живеете в средните векове и да чакате наследник за трона?!? Радвай се че мъжът ти е зрял човек и не те занимава с подобни глупости. Бащите обожават дъщерите си и ги глезят повече от майките.
Абсолютно!  Peace

Не се разстройвай заради такива мухльовци!

Лека бременност!  bouquet

п.п. и това е вярно  Wink
Освен това няма нужда да се чувстваш непълноценна, все пак полът зависи от мъжа, а не от жената, така че каквото си е направил, такова Laughing Laughing

# 12
  • Мнения: 46 510
... все пак полът зависи от мъжа, а не от жената, така че каквото си е направил, такова Laughing Laughing

Именно! Затова следващия път кажи: "Каквото е искал мъжът ми, такова е направил" Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 17 592
Не бой се, миличка. От хормоните е.Ние пък искахме момиче. Ще пробваме на второ четене, дай Боже. Имаме най - прекрасното малко момченце на света.


Хм, познавам един татко - вече дядо, де - който реагирал така, че и втория път не го е огряло за момиче... Как да ти кажа, бащите обичат... ами, може би не точно повече, но ... някак по  - дъщерите си. Един вид, момченцата са на мама, момиченцата - на тати... Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 192
Мисля, че точно тази ситуация ти е показала за пореден път, че трябва да си щастлива и горда с твоя мъж и с неговото разбиране и подкрепа.
Защото има много мъже, които едвам скриват разочарованието си в такъв момент. При теб не така, радвай се, че мъжът ти не е от тях. А за оня пикльо от офиса - измисли някое хубаво затапващо и зреченийце, за следващия път когато те раздразни.  

Общи условия

Активация на акаунт