Майка или чудовище?

  • 5 212
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 662
Сутринта се загледах в "Здравей България". Гостуваше една бивша работничка от "Социални грижи"-Слатина. Бивша, защото точно днес беше напуснала, заради прикриването на един случай с блудство с дете на 4 годинки. Случаят датира от миналата година, не съм гледала тогава предаването, но с няколко думи обяснявам какво научих от днешното предаване. Миналата година детето се оплаква на близък на семейството, че вторият му баща е блудствал с него. Човекът, веднага завежда детето на лекар-прави се експертиза, която потвърждава деянието. За по-сигурно го води и на втора комисия-отново същото. Обръща се към социалните в Слатина. Оттук започва гаврата. Както обяснява бившата служителка, при такъв сигнал и две независими експертизи, детето веднага е трябвало да бъде изведено от домът, където е и извършителят. Но, такова нещо не се случва. Вече повече от половин година, се прикриват доказателствата по случая, отделно се бави решението и т.н. А през това време детето вече е станало на пет годинки и продължава да съжителства с този изверг. Като слушах, директно на глас псувах, как е възможно такова нещо  #Cussing out. Докато не ми се изясни-тук се появява "майката" /в кавички, защото това не е майка, а урод #2gunfire/. Още на следващият ден след намесата на роднината, тя води детето при трети лекар-само, че частен, който прави трета експертиза, с категоричното мнение, че детето не трябва да бъде срещано с психолози и да се слуша какво говори, защото... това ще окаже негативно влияние в развитието му. С две думи-не само, че си било съчинило всичко, ами дай абсолютен игнор, че току виж някой му повярвал ooooh! ooooh! ooooh!. Бившата служителка обясняваше, че при разговорите с детенцето и двете първи експертизи, категорично се установява посегателство върху него. Но, "майка" му, категорично забранява достъп до детето оттогава. Защитава вторият си съпруг... Жената от социалното каза, че близо половин година се опитва да накара някой от колегите и да се заеме със случая, но просто случката умишлено се прикрива. Затова тя днес е напуснала работа ooooh!.
Нямам думи, от сутринта се чудя как такива неща се случват. И то в София ooooh!. Но още повече се чудя как е възможно да има такива "майки"-това са животни, не хора... Единствено надежда ми дава обстоятелството, че биологичният баща на детето е започнал дело, за да си вземе детенцето. А, тази "майка", според мен заслужава нещо повече от затвор  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

# 1
  • Мнения: 4 733
Отвратително. мисля има много случаи на насилвани деца от втори бащи. Неясно защо, но майките почти винаги прикриват мъжете си. По спомени от четено из вестници говоря.

# 2
  • Мнения: 824
Убягват ми точните думи за коментар...
Не искам да повярвам,че съществува такава "майка".

# 3
  • Мнения: 3 268
Такива неща толкова ме нараняват и отвращават,че вече не ги гледам.Изхабени са ми нервите,не мога да го понеса.Тази жена ми се иска да я удуша,ама ще й е малко.

# 4
  • Мнения: 2
За такива изроди не им трябва нищо повече от това да ги вкарат в затвора.
Там може да има крадци убийци всякакви изверги ,но всички мразят педофилите.
Сестра ми имаше колега който работи в затвор и е казвал ,че такива изверги всички затворници ги мраят и ,че не издържат много преди да се самоубият ,защото ги ползват за "момичета" в затвора а за всеки слуйай да не има хареса ги побиват здрво , а надзирателите се правят ,че няма такова нещо.Затова дано го тикнат ненормалника в затвора! #Cussing out

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 12:47 от Vorax

# 5
  • Мнения: 1 558
Отвратително. мисля има много случаи на насилвани деца от втори бащи. Неясно защо, но майките почти винаги прикриват мъжете си. По спомени от четено из вестници говоря.

Много си права, за съжаление.
И това оставя травми за цял живот

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire за такива

# 6
  • Мнения: 14 133
Горкото детенце!!!  Cry
Дано да го изведат от тази ненормална среда и осъдят изверга.  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Аз не мога да проумея какъв го търси детето още там? Защо не е изведено. Не са ли достатъчни експертизите? Защо ще се вярва на майка, която ще е отговорна за тези неща? Баси за какъв дявол са тия социални? Дайте да направим нещо. Лошо ми става като си представя даже какво му е на това дете.

# 8
  • Мнения: 1 447
Направо настръхвам като чета за такива случаи.Каква е тази майка да защитава мъжът си пред детето.
Дано биологичният баща успее да си вземе детето,тази майка не заслужава да бъде майка.

# 9
  • Мнения: 662
Аз не мога да проумея какъв го търси детето още там? Защо не е изведено. Не са ли достатъчни експертизите? Защо ще се вярва на майка, която ще е отговорна за тези неща? Баси за какъв дявол са тия социални? Дайте да направим нещо. Лошо ми става като си представя даже какво му е на това дете.


И аз това се замислих, не може ли нещо да се направи. Това, което Лора Крумова каза е, че социалните отказват да гостуват в предаването. Майката също се крие... Просто се ужасявам в каква държава живеем... ooooh!

# 10
  • Мнения: 242
просто нямам думи да изкажа ужаса и възмущението от такава майка и такъв дом smile3511

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 351
 От месец на сам, не гледам БГ телевизия а още по- малко новини или сутрешни блокове точно заради подобни извращения. Цялото ни общество бездейства. Горкото детенце  Sad дано да се спаси и да не се превърне в същото чудовище като насилника си  Praynig

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ужасно. Възмутително. Но далеч не изолиран случай.

# 13
  • Мнения: 47 981
не съм гледала, но живея в района Shocked
честно казано- яд ме ече служителите на социалното нямат повече права, макар че за пръв път чета да са имали желание да направят нещо де
иначе знам че има такива хора, и такива майки и бащи и изобщо...жалко
полицията няма ли някакви правомощия в случая?

# 14
  • София
  • Мнения: 15 458
http://dnes.dir.bg/2008/07/18/news3208716.html
Още една майка за която може да се зададе същия въпрос.

# 15
  • Мнения: 1 447
http://dnes.dir.bg/2008/07/18/news3208716.html
Още една майка за която може да се зададе същия въпрос.
Нямам думи какви са тези майки,какво е това нещо. #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 16
  • Мнения: 176
БОЖЕ тук ли си....
Закриляй малките души Cry

# 17
  • Мнения: 494
http://dnes.dir.bg/2008/07/18/news3208716.html
Още една майка за която може да се зададе същия въпрос.
Нямам думи какви са тези майки,какво е това нещо. #Cussing out #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 Как какви? Вие пък, все едно са единични случаи. Няма да коментирам тъпотиите на майката-дано бащата вземе детето-само това ще кажа! Но като знам колко трудно и дълго е подобно дело...направо се моля детето да има късмет да не му се случва нищо междувременно.
  Малко встрани от темата (или не съвсем) бих казала: мен, в този случай, много повече ме притеснява именно дългата и тромава съдебна процедура, която предстои на бащата. А това, което ми направи впечатление ( ,защото гледах предаването по тв) и най-много ме вбесява, е факта, че служителката е напуснала. И не ме е яд на служителката-яд ме е на това, че знам колко подобни случаи има, знам какво се прави (или трябва да кажа по-скоро НЕ се прави) в социалните служби, в ОЗД...колко време се занимават с тъпа документация и по колко случая се падат на един соц. работник, с какви безумия ги занимават и колко пречки имат, от всякакъв характер, колко "възможности" имат да реагират на даден случай и пр. Ела, върши реална социална работа в Бг! Е, няма такава история...Дори да искаш-не можеш и това е!!! Нищо, че в Конституцията, на видно място пише, че "България е социална държава"...Ще ти отпуснат някоя мизерна помощ, с триста ходения по мъките и триста и трийсет документа...и туй-то! Така че никак не е чудно колко социални работници, които желаят да свършат нещо наистина, за някой, просто в един момент се отчайват и напускат. Факт!

# 18
  • Мнения: 432
Това са пълни изверги!!! Милото дете...

# 19
  • Мнения: 3 423
Явно майката е зависима от изверга
и затова си трайка и прикрива. Я секс,
я бой, я кинти, знае ли човек какво й е.
ОБАЧЕ. Защо, след като случаят вече е
бил известен на социалните, на близкия,
дето е завел детето на лекар, на съседи,
роднини, Сульо, Пульо, защо никой не се
е свързал с полиция?! Блудство с малолетни
не вярвам да се толерира от закона, нали.
Детето трябвало да бъде изведено от дома...
Дрън-дрън, ярина. Къде спят завалиите, от
които зависи тоя капут да бъде озаптен, а?
Той трябва да бъде изведен от дома, не детето!

# 20
  • UK
  • Мнения: 1 351
Явно майката е зависима от изверга
и затова си трайка и прикрива. Я секс,
я бой, я кинти, знае ли човек какво й е.
ОБАЧЕ. Защо, след като случаят вече е
бил известен на социалните, на близкия,
дето е завел детето на лекар, на съседи,
роднини, Сульо, Пульо, защо никой не се
е свързал с полиция?! Блудство с малолетни
не вярвам да се толерира от закона, нали.
Детето трябвало да бъде изведено от дома...
Дрън-дрън, ярина. Къде спят завалиите, от
които зависи тоя капут да бъде озаптен, а?
Той трябва да бъде изведен от дома, не детето!

  newsm10

# 21
  • Мнения: 662
И не само извергът, и "майката" трябва да си тръгне. Защото такива зависими-било от пари, от секс, от каквото щете са много опасни. Въобще не намирам за оправдание това, че може да няма пари Crossing Arms. Е, може на улицата да живея, ама няма да дам мъжът ми да издевателства над детето...

# 22
# 23
  • Мнения: 494
Явно майката е зависима от изверга
и затова си трайка и прикрива. Я секс,
я бой, я кинти, знае ли човек какво й е.
ОБАЧЕ. Защо, след като случаят вече е
бил известен на социалните, на близкия,
дето е завел детето на лекар, на съседи,
роднини, Сульо, Пульо, защо никой не се
е свързал с полиция?! Блудство с малолетни
не вярвам да се толерира от закона, нали.
Детето трябвало да бъде изведено от дома...
Дрън-дрън, ярина. Къде спят завалиите, от
които зависи тоя капут да бъде озаптен, а?
Той трябва да бъде изведен от дома, не детето!

 По закон роднината, който е научил пръв, трябва да уведоми ОЗД веднага.
 По закон, социалните трябва да "изведат" детето, докато се реши (накратко) кой прав, кой крив.
 По закон...още толкова неща има, които могат и ТРЯБВА да се направят по закон.
 Кога нещо в България се случва "По закон"?
 Или ако се случи - колко време му трябва на "апарата" да се задвижи, пък и каква ще я свърши  ''По закон", ако изобщо се задвижи....
 Отчайваща работа...така мисля...
 

# 24
  • Мнения: 4 585
Черногледството заразно ли е, а, Стефани?
По радиото казваха, че майката го била с дъска, защото плачело.

# 25
  • Мнения: 3 268
Ти преследваш ли ме,Вълчо?Аз не съм Червената шапчица.Недоумявам афинитетът ти към мен.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 324
И аз го загледах сутринта, но не успях до края, малката ме задърпа за нещо. Чоглаво ми е от тогава, все ми е криво, а гледам да не се замислям много за това, че и без това не бях разбрала цялата случка.  Sick

# 27
  • София
  • Мнения: 1 341
БОЖЕ МОЙ !!!

ПАК ли? До кога? Току що в новините казаха, че пак някаква " майка" от Сливен е пребила от бой 3 год. момченце вчера , а днес сутринта то е починало!!!  Мир на праха му!

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Цигански работи ...
Скапана държава. Господ да пази децата Praynig

# 29
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Горкото дете Cry  #2gunfire #2gunfire #2gunfireтази майка и втори баща да ги гръмне човек #Cussing out защо господ дарява с деца хора ,които не ги заслужават  Thinking

# 30
  • Мнения: 662
БОЖЕ МОЙ !!!

ПАК ли? До кога? Току що в новините казаха, че пак някаква " майка" от Сливен е пребила от бой 3 год. момченце вчера , а днес сутринта то е починало!!!  Мир на праха му!

Аз пък току що слушах подробностите...Това не са хора, не са и животни...

# 31
  • Мнения: 1 367
Баси за какъв дявол са тия социални?
За какъв дявол ли са?Не виждаш ли как като ги канят по разни предавания само хънкат и мънкат,и се позовават на разни точки,членове,алинеи,назубрени предварително?Ама трябваше да се назначи проверка,ама нямахме необходимата заповед,ама никой не ни сигнализира......бла-бла-бла.....На никой не му пука за конкретния случай,за конкретния човек,гледат си там бумажките и кротко си мръхтят до заплата!А тази така наречена майка..не знам,не ми стигат думите да кажа какво трябва да й се случи!Най-малко разстрел с пряко предаване по телевизията,за назидание на всички подобни уродки!

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, като кажете така '"пак ли", '"докога" и т.н. Ами пак и винаги ще го има! Гадно е, тъжно е, смазва, но го има откак свят светува. И такива майки, и такива бащи...Това, което ме ужасява не като майка, а като гражданин, е защо никой не е реагирал толкова време Shocked Какво значи "случаят се потулва" Shocked Тази социална работничка сигнал до полицията подала ли е? А до прокуратура? Ако да - как така няма реакция? Всъщност няма ли или е направена проверка по случая, но са установили нещо различно от становището на социалната работничка? Много въпроси станаха, но не съм гледала предаването и просто не мога да повярвам, че подобно нещо е възможно - да се остави такъв сериозенм случай в ръцете на социалните - че то всеки знае колко са им правомощията у нас Thinking
Наистина ли е сигнализирана полицията, но реакция няма?
Ако не е, бих попитала социалната работничка, защо отива в медия, а не в полицията newsm78 Те, всъщност не са ли длъжни да се обръщат именно към органите на реда при съмнение за извършено престъпление?

# 33
  • Мнения: 1 470
Вече думи и мисли и злоба и милост и нищо не ми остана...В тази скапана държава,незнаеш с кое по-напред да се хванеш да оправяш...Господ да пази деччицата!!!

# 34
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Не съм гледала предаването, ама има ли право майката на глас тогава, когато ситуацията е такава, че е ясно, как детето трябва да бъде изведено? Айде да не изкарваме социалната работничка крива, а? Тя май е единствената, която все още се опитва да направи нещо - и благодарение на нея всички си чешем клавиатурите тука и се възмущаваме...
Ох, като кажете така '"пак ли", '"докога" и т.н. Ами пак и винаги ще го има! Гадно е, тъжно е, смазва, но го има откак свят светува. И такива майки, и такива бащи...Това, което ме ужасява не като майка, а като гражданин, е защо никой не е реагирал толкова време Shocked Какво значи "случаят се потулва" Shocked Тази социална работничка сигнал до полицията подала ли е? А до прокуратура? Ако да - как така няма реакция? Всъщност няма ли или е направена проверка по случая, но са установили нещо различно от становището на социалната работничка? Много въпроси станаха, но не съм гледала предаването и просто не мога да повярвам, че подобно нещо е възможно - да се остави такъв сериозенм случай в ръцете на социалните - че то всеки знае колко са им правомощията у нас Thinking
Наистина ли е сигнализирана полицията, но реакция няма?
Ако не е, бих попитала социалната работничка, защо отива в медия, а не в полицията newsm78 Те, всъщност не са ли длъжни да се обръщат именно към органите на реда при съмнение за извършено престъпление?

# 35
  • Мнения: 1 367
А гледахте ли тази вечер по Нова-14-годишното момченце разказваше как родителите му са го пребили за 20 лева!Бащата полицай му държал ръцете,а мамичка го налагала с точилката!Не му давали парички за джобни седмици наред и то посегнало да си вземе.Затова го пребили.Без думи!

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
А гледахте ли тази вечер по Нова-14-годишното момченце разказваше как родителите му са го пребили за 20 лева!Бащата полицай му държал ръцете,а мамичка го налагала с точилката!Не му давали парички за джобни седмици наред и то посегнало да си вземе.Затова го пребили.Без думи!
А тези двамата изроди даже са ги пуснали вече от ареста. Да си потрошиш детето от бой за едни пикливи 20 лв., до каква степен някой трябва да бъде малоумен за да го направи  Twisted Evil  Горкото дете ...

# 37
  • Мнения: 25 599
Четох в днешния "Стандарт" подробности за случая с 14-годишното момче. Още не мога да проумея някои неща. Хайде, родителите - изроди, пияни, заляни, нищо човешко не е останало в тях.
Но! Оказва се, че съседите знаят, че детето е редовно пребивано от алкохолизираните си родители и... си трайкат.
Съучениците му също са виждали синините от побоите, но и те... си трайкат. По принцип 14-годишните тийнове са много устати и много си знаят правата, но да защитят съученик в беда - забрави!
Учителите - за тях изобщо не стана въпрос. Естествено, те нито са чули, нито видели, нито си имат понятие, че момчето е редовно малтретирано вкъщи. Камо ли да сигнализират, където трябва...
Абе, майната му, важното е сеир да става и да се пълнят вестниците. Тъй, ами.  Whistling

# 38
  • Мнения: 3 092

 от сутринта се чудя как такива неща се случват. И то в София ooooh!.
случката е повече от отвратителна , признавам го ! Но ей тоя коментар не го разбрах добре !  Thinking
Не съм гледала за 14-годишното дете дето го пребиват родителите му ..... колко мъка има по тоя свят , не е за вярване ! Cry
И за двата случая направо не знам какво да кажа , думи нямам , това е . Tired

# 39
  • Мнения: 47 981
Вече започвам да разбирам защо в Дания учителките учат децата още от яслата че никой няма право да ги обижда, да им се кара, да ги бие, да ги пипа(!), изобщо един куп неща и им го набиват в канчетата още преди да са проговорили...но там ако има сигнал, мерките са доста стряскащи, вкл и към насилие от родителите
а тука...мерки за интеграция на децата- да бъдат в семействата, на всяка цена...а социалните служби са социални само на хартия...

# 40
  • Мнения: 2 401
Ох, като кажете така '"пак ли", '"докога" и т.н. Ами пак и винаги ще го има! Гадно е, тъжно е, смазва, но го има откак свят светува. И такива майки, и такива бащи...Това, което ме ужасява не като майка, а като гражданин, е защо никой не е реагирал толкова време Shocked Какво значи "случаят се потулва" Shocked Тази социална работничка сигнал до полицията подала ли е? А до прокуратура? Ако да - как така няма реакция? Всъщност няма ли или е направена проверка по случая, но са установили нещо различно от становището на социалната работничка? Много въпроси станаха, но не съм гледала предаването и просто не мога да повярвам, че подобно нещо е възможно - да се остави такъв сериозенм случай в ръцете на социалните - че то всеки знае колко са им правомощията у нас Thinking
Наистина ли е сигнализирана полицията, но реакция няма?
Ако не е, бих попитала социалната работничка, защо отива в медия, а не в полицията newsm78 Те, всъщност не са ли длъжни да се обръщат именно към органите на реда при съмнение за извършено престъпление?

Това смятах да напиша и аз от-до.

# 41
  • Мнения: 1 027
оставам без думи пред тъпотията и изродщината #Cussing out , която цари наоколо. Чудовище е меко казано за човек, подлагащ собственото си детенце на подобни гадости. Изверг е меко казано за тоя...малоумник, блудствал с малко беззащитно създание. А относно институциите и покриването на доказателства #2gunfire
Само се надявам таткото да си вземе детето и всичко да приключи добре... Горкото дете

# 42
  • Мнения: 2 759
                        Само аз явно не смятам, че е изверг, а просто майка  Thinking.

# 43
  • Мнения: 4 965
                        Само аз явно не смятам, че е изверг, а просто майка  Thinking.

Т.е. приемаш за нормално "майка" да прикрива насилието върху собственото си дете, за да защити насилника (независимо от причините)?  newsm78

# 44
  • Мнения: 2 759
                        Само аз явно не смятам, че е изверг, а просто майка  Thinking.
Т.е. приемаш за нормално "майка" да прикрива насилието върху собственото си дете, за да защити насилника (независимо от причините)?  newsm78
                        Да. Особено като не знам какви са причините.

# 45
  • Мнения: 25 599

                        Да. Особено като не знам какви са причините.

Наистина ли мислиш, че има причини, които могат да оправдаят майката?  Shocked

# 46
  • Мнения: 1 027
няма причина, която да защити и оправдае постъпката и решението на тази жена. Изверг е и тя, и втория й мъж е изверг и цялата система е.... Sick

# 47
  • Мнения: 4 965
Т.е. има оправдателна причина да даваш на някой ненормалник "зелена светлина" да съсипва физически и психически собственото ти дете - "плът от плътта ти и кръв от кръвта ти"  ooooh!.
Честно казано, не си представям подобен вариант дори и за чужд човек (особено пък дете)...
.

# 48
  • Мнения: 662
Ако ще и тя да е тормозена от мъжа си, ако ще и да е зависима от него, ако ще и пари да няма, ако ще и да я е страх от него,  пак не мога да я оправдая Crossing Arms.

# 49
  • Мнения: 2 759
                        Да. Вие дали можете или не можете да си представите е проблем само и единствено на фантазията ви. Аз обаче съм го преживяла. В моето собствено семейство никой не ме защити, когато бях малка и аз... избягах. А виновника остана да живее там и да тормози. Майка ми отказа да приеме бягството ми, въпреки, че знаеше фактите. Бойкотира ме. Бях лапе, и не разбирах защо аз трябва да страдам. На всичко отгоре родителите на приятелите ми сметнаха, че щом аз съм избягала, а насилника е там, значи аз съм лошата - иначе щяха да го изгонят, нали  Whistling? Откакто порастнах, разбрах, че майка ми е била права в 90% от действията си. И че ако бях на мейно място не знам дали щях да имам благородството да постъпя като нея   bouquet
                      Майка ми не е била нито физически, нито психически зависима. И предпочете да се лиши от привилегията да знае как раста и какво се случва с мен. И да страда много.

# 50
  • Мнения: 662
                        Да. Вие дали можете или не можете да си представите е проблем само и единствено на фантазията ви. Аз обаче съм го преживяла. В моето собствено семейство никой не ме защити, когато бях малка и аз... избягах. А виновника остана да живее там и да тормози. Майка ми отказа да приеме бягството ми, въпреки, че знаеше фактите. Бойкотира ме. Бях лапе, и не разбирах защо аз трябва да страдам. На всичко отгоре родителите на приятелите ми сметнаха, че щом аз съм избягала, а насилника е там, значи аз съм лошата - иначе щяха да го изгонят, нали  Whistling? Откакто порастнах, разбрах, че майка ми е била права в 90% от действията си. И че ако бях на мейно място не знам дали щях да имам благородството да постъпя като нея   bouquet
                      Майка ми не е била нито физически, нито психически зависима. И предпочете да се лиши от привилегията да знае как раста и какво се случва с мен. И да страда много.

Съжалявам за това, което ти се е случило, но пак не намирам оправдание. Може ли един въпрос-защо да е била права майка ти? Не разбрах...

# 51
  • Мнения: 2 759
...Съжалявам за това, което ти се е случило, но пак не намирам оправдание. Може ли един въпрос-защо да е била права майка ти? Не разбрах...
                      Аз не съжалявам. Научих много от живота, благодарение на това. Но ми тежеше много години липсата на близки хора, а и други липси. Въпреки това всички се справихме, мога да кажа по най-добрия начин. Въпреки, че ни отне над 15 години и един  страхотен човек. Много трябваше да видя и да науча, за да разбера защо това е най-доброто решение. И не, не може друг въпрос  Mr. Green. Ще се наложи да се доверите на личната ми преценка. Не желая да става твърде лично.

# 52
  • Мнения: 25 599
        В моето собствено семейство никой не ме защити, когато бях малка и аз... избягах. А виновника остана да живее там и да тормози. Майка ми отказа да приеме бягството ми, въпреки, че знаеше фактите. Бойкотира ме. Бях лапе, и не разбирах защо аз трябва да страдам. ...
 Откакто порастнах, разбрах, че майка ми е била права в 90% от действията си. И че ако бях на мейно място не знам дали щях да имам благородството да постъпя като нея   bouquet
                      Майка ми не е била нито физически, нито психически зависима. И предпочете да се лиши от привилегията да знае как раста и какво се случва с мен. И да страда много.

Съжалявам, че си преживяла това, но... Не мога да повярвам, че оправдаваш майка си. Кое е благородното? Че е предала детето си?
Поне аз така разбирам нещата - детето е най-святото за една майка и неизпълнението на майчиния дълг е предателство. Това и при животните го няма!

ПП Докато пусна, ти ме изпревари. Ти си знаеш кое как е било. Аз си пиша по принцип.

# 53
  • Мнения: 662
Ок, разбирам те  Peace. Но аз лично не намирам оправдателна присъда за майка позволила психологически или физически тормоз върху детето и Naughty. И не разбирам жени, които са готови да предпочетат мъжа си пред детето си. Защото ти казваш, че на теб ти  е помогнало по някакъв начин и я разбираш, но аз съм убедена, че в 90% от тези случаи жертвата  става или насилник, или травмата бележи целият му живот. Thinking

# 54
  • Мнения: 4 965
Ок, разбирам те  Peace. Но аз лично не намирам оправдателна присъда за майка позволила психологически или физически тормоз върху детето и Naughty. И не разбирам жени, които са готови да предпочетат мъжа си пред детето си. Защото ти казваш, че на теб ти  е помогнало по някакъв начин и я разбираш, но аз съм убедена, че в 90% от тези случаи жертвата  става или насилник, или травмата бележи целият му живот. Thinking

Това е и моето мнение.
Преживяла съм насилие, но само веднъж и не намирам оправдание за който и да е "човек", който допуска някой да причинява подобни неща на друг човек с неговото знание и бездействие. Още повече ако това е майка и този, който страда е собственото й дете.
Не бих нарекла подобно същество майка. Peace

# 55
  • Мнения: 47 981
Точно защото и аз съм имала разни...случки, ако само заподозра подобно нещо да се случва на някое от децата ми...просто знам че ще реагирам много крайно, със сигурност няма да проявя никакво разбиране към насилника, колкото и близък да ми е!Но хора разни, свят шарен, вече нищо не ме учудва...

# 56
  • Мнения: 2 759
...Ти си знаеш кое как е било. Аз си пиша по принцип...
                        Това казвам и аз. Има фактори, които оправдават подобни ситуации, въпреки, че отстрани изглежда безумно. Аз го знам. Но масово се дават мнения по принцип, без дори да някои да има представа от позицията на майката. Щото тук ситуацията беше обяснена доста едностранно, нали? Обаче да се плюе е лесно...
                       Имаше преди време история за деца, държани в клетки в някакво село. Първоначално вой до небесата, защо тия деца не са изведени от семейството. Впоследствие нещата се обърнаха - оказа се, че за децата е най-добре да бъдат държани в клетка.. И така - не твърдя, че клетката е най-доброто място за едно дете. А че винаги има вариант, наистина да е по-доброто място. Нещата не са само черни и бели. Но в цитирания от авторката случай, аз не мога да кажа, че майката е... каквото там са казали повечето... Защото не познавам ситуацията.
                       П.П. Също така се сещам как всички бяха 'за' извеждането от семейството на детенцето от Пирогов неотдавна. Оказа се обаче, че не майката, а всъщност бащата е насилника вкъщи. И какво в крайна сметка стана с детенцето  newsm78?

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 15:50 от Портокалово момиче

# 57
  • Мнения: 47 981
Тук съм  напълно съгласна, често пишем само по принцип, без да знаем подробностите, но все пак..."Както обяснява бившата служителка, при такъв сигнал и две независими експертизи, детето веднага е трябвало да бъде изведено от домът, където е и извършителят. Но, такова нещо не се случва. Вече повече от половин година, се прикриват доказателствата по случая, отделно се бави решението и т.н. А през това време детето вече е станало на пет годинки и продължава да съжителства с този изверг."
Явно в ситуацията има нещо гнило, защото не е опровергана ситуацията...

# 58
  • Мнения: 662
Много странно разсъждаваш newsm78. И какво според теб оправдава майката, която е позволила блудство с детето и, а после защитава извършителя? Интересно би ми било да изброиш няколко "оправдания"... #Crazy

# 59
  • Мнения: 2 759
Много странно разсъждаваш newsm78. И какво според теб оправдава майката, която е позволила блудство с детето и, а после защитава извършителя? Интересно би ми било да изброиш няколко "оправдания"... #Crazy
                      Ще изброя сигурно... Само ми дай факти за реалната ситуация. Не нещо, което си гледала в новините. Или и според теб Джордж Майкъл е болен от СПИН?

# 60
  • Мнения: 662
Да, ясно-ти пак подлагаш на съмнение истинността на случилото. Аз лично, както вече съм писала и в други теми не вярвам в някакви конспирации тип "Бягство от затвора". Но те питам друго-да приемем, че ситуацията е съмнителна, моят въпрос е: ако е така както е казала бившата служителка от социалното, тогава какви оправдания намираш за майката? А и ти точно това писа в предишен постинг-"има фактори оправдаващи подобни ситуации". Е кои са тези фактори-това не го разбирам? newsm78 Ти сравняваш случилото се с теб, но това, че си намерила някакво оправдание за майка си въобще не значи, че си права, а да не говорим за други такива трагедии...
п.п-от друга тема разбрах, че за теб няма абсолютна истина или неопровержим факт. Тогава как очакваш аз да ти дам такива доказателства Wink.

# 61
  • Мнения: 2 759
                     Виждам твърде много неща, които не са това, което изглеждат на пръв поглед. Хубаво е човек да мисли обаче, по възможност не повърхностно. И не че съм намерила обяснение, а съм проследила собствената си история достатъчно отблизо, за да ми е ясно какво, как, защо... Хипотетично може да си говорим колкото си искаме... Чакам с нетърпение някой да разкаже продължението на историята за детето от Пирогов (от vembi).

Да, ясно-ти пак подлагаш на съмнение истинността на случилото...
                     Да, а ти защо не го правиш  Thinking? И Мелинда, 'ако' нещата са така, както казва социалната работничка, как обясняваш ти липсата на реакция от службите и евентуалното прикриване на случая  newsm78?

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 16:17 от Портокалово момиче

# 62
  • Мнения: 662
Съгласна съм, че подлагаш историята под съмнение. Не разбирам друго-как, ако е истина оправдаваш действията на "майката"? Защото ти това писа-че дори и да е истина може да има оправдание Shocked. А и детето от "Пирогов"-това са деца. Не е нормално такова отношение към собствената ти рожба. Не е човешко. Няма оправдание.

# 63
  • Мнения: 2 759
Съгласна съм, че подлагаш историята под съмнение. Не разбирам друго-как, ако е истина оправдаваш действията на "майката"? Защото ти това писа-че дори и да е истина може да има оправдание Shocked. А и детето от "Пирогов"-това са деца. Не е нормално такова отношение към собствената ти рожба. Не е човешко. Няма оправдание.
                       Съфорумки сезираха телевизии и служби за майка-насилничка. Оказа се, че майката не е насилник. Но че бащата е. Затова ми е любопитно, тъй като случая е донякъде сходен. Изведено ли е детето?
                      Относно обяснението на коментираната ситуация - това казвам - ако знаех повече, щях да си обясня повече. Сега ми остава само или да плюя, или да гадая. Не ща да плюя, мерси. Не съм толкова смела като вас.

# 64
  • Мнения: 662
Ти увърташ /така да се изразя/ нещата. Аз ти зададох елементарен въпрос-какво е оправданието за майката, ако всичко изнесено е истина?
А иначе за случая с бащата-насилник.Не съм запозната, но не е ли добре, че насилието е разкрито? А и майката пак е знаела, така ли? И си е мълчала?  Shocked
п.п.-Лора Крумова каза, че продължават да следят случая, но са затруднени, защото и социалните, и "майката" отказват коментар. И, че детето още не е изведено-"майката" се е постарала да не го отведат с действията, които е предприела-третата експертиза, оспорваща първите две, твърденията и, че детето лъже, че има някакви  проблеми и затова не трябва да има контакт с него на външни лица, дори и психолози /можели да го объркат и да му повлияят зле/ Shocked Shocked Shocked. Въобще-вкъщи да си е, там ще си го "оправят" добре #2gunfire.

# 65
  • Мнения: X
Може би Портокалово момиче говори за една гнусна форма на рекет, която хора с власт и пари могат да налагат на близките си. Сещам се за една история, която нашите са ми разказвали. За някакъв големец по татово време, който искал да се разведе със съпругата си и да вземе децата, но тя не се съгласявала. Тогава той я заплашил, че ще й се случат лоши неща ако не се предаде и не подпише развода и отказ от децата си. Тя пак отказала. Тогава съпругът й просто я вътворил, за много години, в лудница.
Ако майката е имала предвид някаква такава заплаха, тегнеща не над нея, а над децата й, тогава би се примирила с много неща. Примерно, представете си, ако мъжът й е някое от онези гнусни ченгета или мутри, които всички познаваме. От онези, дето се смятат за всесилни и сипят заплахи наляво и надясно. И ги изпълняват.
Гледали сме такива американски филми, има ги много. За някоя доблестна майка, която бяга от щат в щат с детето си от мъжа-насилник. Може би ако сме сценаристи на филм ще можем да наредим фабулата, така че нещата да се наредят добре и да има хепи енд, но понякога в живота не става така. Да пази Господ се казва.

# 66
  • Мнения: 662
Може би Портокалово момиче говори за една гнусна форма на рекет, която хора с власт и пари могат да налагат на близките си. Сещам се за една история, която нашите са ми разказвали. За някакъв големец по татово време, който искал да се разведе със съпругата си и да вземе децата, но тя не се съгласявала. Тогава той я заплашил, че ще й се случат лоши неща ако не се предаде и не подпише развода и отказ от децата си. Тя пак отказала. Тогава съпругът й просто я вътворил, за много години, в лудница.
Ако майката е имала предвид някаква такава заплаха, тегнеща не над нея, а над децата й, тогава би се примирила с много неща. Примерно, представете си, ако мъжът й е някое от онези гнусни ченгета или мутри, които всички познаваме. От онези, дето се смятат за всесилни и сипят заплахи наляво и надясно. И ги изпълняват.
Гледали сме такива американски филми, има ги много. За някоя доблестна майка, която бяга от щат в щат с детето си от мъжа-насилник. Може би ако сме сценаристи на филм ще можем да наредим фабулата, така че нещата да се наредят добре и да има хепи енд, но понякога в живота не става така. Да пази Господ се казва.

М-да, но в тези случаи "майката" не бяга с детето, а затваря детето вкъщи и забранява всякакъв контакт с него.

# 67
  • Мнения: 2 759
Ти увърташ /така да се изразя/ нещата...
                       Всъщност ти не ми отговори. На елементарния ти въпрос сигурно има елементарен отговор, но нито ти, нито аз го знаем. Щото коментираме просто няколко изречения. А хипотетични обяснения може да има безброй... Аз си чакам отговора  Whistling.

# 68
  • Мнения: 662
Ти увърташ /така да се изразя/ нещата...
                       Всъщност ти не ми отговори. На елементарния ти въпрос сигурно има елементарен отговор, но нито ти, нито аз го знаем. Щото коментираме просто няколко изречения. А хипотетични обяснения може да има безброй... Аз си чакам отговора  Whistling.

Подробности не знам, казах ти, че аз факти не мога да ти предоставя. Написах това, което се каза в предаването. За мен това е достатъчно ясно и тревожно, дори ужасяващо. Въобще не ме интересуват подробности относно "драмата" на майката Thinking. Интересувам се как може да има такива хора. Всъщност това беше и темата. Ако е истина дали това е майка. За мен не е човек даже...

# 69
  • Мнения: 2 759
                     ...И Мелинда, 'ако' нещата са така, както казва социалната работничка, как обясняваш ти липсата на реакция от службите и евентуалното прикриване на случая  newsm78?
                        Това ми беше въпросчето... Като ще си говорим хипотетично...

# 70
  • Мнения: 662
                     ...И Мелинда, 'ако' нещата са така, както казва социалната работничка, как обясняваш ти липсата на реакция от службите и евентуалното прикриване на случая  newsm78?
                        Това ми беше въпросчето... Като ще си говорим хипотетично...

Не мога да си го обясня. Но има и нещо друго-предишното предаване не съм го гледала, а това го хванах от средата, може и да са дали обяснения или предположения защо е прикрит случаят. Но и не съм учудена, че се прикрива-в нашата мила родина доста престъпления се прикриват или омаловажават. Това е моето мнение.

# 71
  • Мнения: 2 759
...Не мога да си го обясня. Но има и нещо друго-предишното предаване не съм го гледала, а това го хванах от средата, може и да са дали обяснения или предположения защо е прикрит случаят. Но и не съм учудена, че се прикрива-в нашата мила родина доста престъпления се прикриват или омаловажават. Това е моето мнение.
                        Предполагам, че на въпросната служба донякъде това и е работата - да се занимава с подобни случаи, да се намесва и да сезира съответните други органи. Не съм сигурна колко човека работят в нея. И е странно, че само една служителка реагира, при това като обсъжда въпроса с не кого да е, а с медиите  newsm78. От друга страна едва ли всички хора в тази служба са следили случая и са запознати с него (в детайли). Истината е някъде там... Иначе melinda_, правилно си забелязала, че не давам категорично мнение, след като съм чула само едната страна. Еле па ако някой ми е преразказал накратко случая. Много го обикнах това 'еле па', простете  Blush.

# 72
  • Мнения: 662
...Не мога да си го обясня. Но има и нещо друго-предишното предаване не съм го гледала, а това го хванах от средата, може и да са дали обяснения или предположения защо е прикрит случаят. Но и не съм учудена, че се прикрива-в нашата мила родина доста престъпления се прикриват или омаловажават. Това е моето мнение.
                        Предполагам, че на въпросната служба донякъде това и е работата - да се занимава с подобни случаи, да се намесва и да сезира съответните други органи. Не съм сигурна колко човека работят в нея. И е странно, че само една служителка реагира, при това като обсъжда въпроса с не кого да е, а с медиите  newsm78. От друга страна едва ли всички хора в тази служба са следили случая и са запознати с него (в детайли). Истината е някъде там... Иначе melinda_, правилно си забелязала, че не давам категорично мнение, след като съм чула само едната страна. Еле па ако някой ми е преразказал накратко случая. Много го обикнах това 'еле па', простете  Blush.

И аз искам да чуя другата страна, но те не искат да говорят Crossing Arms. Също така не разбирам прикриването на този случай... Не казвам, че това, което са казали е цялата истина, но дори и така пак е потресаващо.

# 73
  • Мнения: 1 027
Портокалово момиче, това, което ти се е случило е мн неприятно...ужасно дори #Cussing out Съчувствам. Не съм преживявала подобни гадости, не искам и децата ми да преживеят...
И все пак въпросната майка не е пуснала детето й да отиде при този близък, за да е дале4е от изверга...така, че мисля, че ситуациите са различни.
ВИНАГИ НА ПЪРВО МЯСТО Е ДЕТЕНЦЕТО!!! и неговите чувства и достойнство са най-важни...
а за въпросните служби-повярвайте ми, наистина се отнасят безотговорно в повечето случаи, а за делата...нямам думи

Смелост...да плюеш някой- не, не го правя, защото съм смела, но ОМРАЗА към някой, който тормози малко дете - ДА!

# 74
  • Мнения: 2 759
                     Всъщност, освен че избягах от вкъщи, не ми се е случило нищо лошо. Може би най-лошото беше отношението на страничните хора, част от които близки  Tired. В никакъв случай не говоря, че ситуациите са идентични, всъщност са много различни (не знам какво си помислихте за мен  Blush). Приложих примера само като доказателство, че нещата не са само черни или бели. И че не можеш да мразиш някого само защото си чул нещо за него.

# 75
  • Мнения: 109
Колко лесно раздаваме присъди!
А ако не е вярно!?
Ако цялата история е измислена!?
Кой е този роднина? Бившата свекърва на майката?
Ако бившият съпруг и родителите му са обявили война на всяка цена на "бившата", мислите ли, че е редно детето да минава през подобен ад. Вие бихте ли допуснали за вашето собствено дете?
А проговарящите пред медиите за великите беззакония в бившите си служби, след като са напуснали (уволнени най-вероятно), винаги са ми били много подозрителни.

# 76
  • Мнения: 25 599
Колко лесно раздаваме присъди!
А ако не е вярно!?
Ако цялата история е измислена!?
Кой е този роднина? Бившата свекърва на майката?
Ако бившият съпруг и родителите му са обявили война на всяка цена на "бившата", мислите ли, че е редно детето да минава през подобен ад. Вие бихте ли допуснали за вашето собствено дете?


Да, никога не бих отказала достъп на психолог до детето ми, особено, ако има такова обвинение. Самият факт на отказа вече води до подозрение. А и не съм чула досега дете да е имало проблеми след среща с психолог (обикновено имат полза). Но подобни, изсмукани от пръстите, доводи на разни родителници съм чувала доста. Затова не им вярвам.

# 77
  • София
  • Мнения: 803
Аз имам няколко изначални въпроса:
Кой е близкият човек на когото детенцето е споделило случилото се ?
Биологичният баща ли е подал сигнала на социалните служби и какво цели с него?
Експертизите от кого са поискани от Съда, от Социалните служби или...?
Не искам да вземам отношение, преди да са ясни много от нещата.
От една страна съм бивш социален работник, макар че това е призвание и е трудно да бъдеш бивш, от друга страна съм сестра на самотна майка , която е подложена на такъв тормоз от страна на биологичния баща.
Заведе дело за отнемане на родителски права , пусна клевети в Социалните служби, водеше соц. работничка по ресторанти и барове. Не успя да спечели делото за родителските права, но получи режим на свиждане, идва пиян и надрусан за да вземе детето, при отказ пуска дело при частен съдия изпълнител и сестра ми ако откаже предаването на детето дължи глоба от 400лв. Човекът е дан. инспектор разполага с кинти и смята че е безнаказан.
Разказвам тази история , защото не съм сигурна в изнесената информация и доколко е коректна спрямо майката, новосъздаденото семейство и детето.
Свидетели сме и на това , което се случи с Христо Сираков , който най-нагло отне родителските права на Ирен Онтева, а в същото това време чука по безредка всички манекенки в страната, но изкара нея безморална и неможеща да отглежда детето си.....и т.н.

# 78
  • Мнения: 662
Аз имам няколко изначални въпроса:
Кой е близкият човек на когото детенцето е споделило случилото се ?
Биологичният баща ли е подал сигнала на социалните служби и какво цели с него?
Експертизите от кого са поискани от Съда, от Социалните служби или...?
Не искам да вземам отношение, преди да са ясни много от нещата.
От една страна съм бивш социален работник, макар че това е призвание и е трудно да бъдеш бивш, от друга страна съм сестра на самотна майка , която е подложена на такъв тормоз от страна на биологичния баща.
Заведе дело за отнемане на родителски права , пусна клевети в Социалните служби, водеше соц. работничка по ресторанти и барове. Не успя да спечели делото за родителските права, но получи режим на свиждане, идва пиян и надрусан за да вземе детето, при отказ пуска дело при частен съдия изпълнител и сестра ми ако откаже предаването на детето дължи глоба от 400лв. Човекът е дан. инспектор разполага с кинти и смята че е безнаказан.
Разказвам тази история , защото не съм сигурна в изнесената информация и доколко е коректна спрямо майката, новосъздаденото семейство и детето.
Свидетели сме и на това , което се случи с Христо Сираков , който най-нагло отне родителските права на Ирен Онтева, а в същото това време чука по безредка всички манекенки в страната, но изкара нея безморална и неможеща да отглежда детето си.....и т.н.

Е, и Ирен Онтева я ч...т наляво и надясно-това не е тайна за никой. Не мисля, че тя е света вода ненапита Wink.

# 79
  • Мнения: 2 759
                      Това с кого ли лягаш няма пряка връзка с това какъв родител си. Радвам се, че мнението ми събуди съмнения поне в един човек.

# 80
  • Мнения: 662
                      Това с кого ли лягаш няма пряка връзка с това какъв родител си. Радвам се, че мнението ми събуди съмнения поне в един човек.

Най-накрая си поне малко удовлетворена Wink.

# 81
  • Мнения: 2 759
...Най-накрая си поне малко удовлетворена Wink.
                       Ти започна със спама, но снощи правих невероятен секс  smile3531. Ама няма да разкажа  Rolling Eyes.

# 82
  • Мнения: 662
...Най-накрая си поне малко удовлетворена Wink.
                       Ти започна със спама, но снощи правих невероятен секс  smile3531. Ама няма да разкажа  Rolling Eyes.

Щом не искаш да разкажеш, не си портокалово, а лошо момиче  Laughing.
Оспамих темата заради теб Twisted Evil.

# 83
  • Мнения: 1 027
ЕДНО ГОЛЯМО "ОФФФ". Ми може и да не е вярно, ок, тогава повече да не човъркаме.  Пък, дано , ако е вярно, детенцето се спаси от лошите хора, които и да са те Praynig Peace

# 84
  • Мнения: 2 759
...Щом не искаш да разкажеш, не си портокалово, а лошо момиче  Laughing. ...
                      Вярно, но не колкото ДЖЕЙН  Whistling. Има накъде да растем и аз, и ти. Много приятно се спори с теб  Hug. Знам го от една предишна тема...

# 85
  • Мнения: 662
...Щом не искаш да разкажеш, не си портокалово, а лошо момиче  Laughing. ...
                      Вярно, но не колкото ДЖЕЙН  Whistling. Има накъде да растем и аз, и ти. Много приятно се спори с теб  Hug. Знам го от една предишна тема...

Като гледам как сме тръгнали, трябва да си направим спам темичка, в която да си лафим Joy. Досега с теб все сме на различно мнение Mr. Green, но това не пречи да си противоречим културно newsm53.

# 86
za6to takiva hora trqbva da imat deca.nqma spravedlivost.

Общи условия

Активация на акаунт