Какво мислите за тиймбилдинга?

  • 11 277
  • 134
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
    Ммм а за какво уважение към мен става въпрос, при положение, че задължават мъжа ми в СВОБОДНОТО си време (т.е. времето за семейството) да ходи на тийм билдинг, и то с изрични изнструкции САМ ?  Thinking  Някой да е помислил дали аз бих се обидила ?  Crossing Arms
   Мойта половинка не ходи на подобни глупости, принципно говоря.   Peace

Виж сега, тийм билдингът се прави с някаква цел - да сплоти колектива, да се запознаят хора от различни офиси, ако фирмата е голяма и т.н. Собственикът на фирмата плаща скъпо и прескъпо за това и честно казано, ако трябва да се съобряза с всяка ревнива съпруга и дали тя ще се обиди, е малко... няма да използвам точните думи. Замисли се ти, като обидена съпруга, която не би могла да преживее ЕДИН или ДВА уикенда в годината, за да може съпругът й да работи по-добре на работното си място. Щото, ако платиш между 5 и 15 хиляди лева за служителите си в средно-голяма фирма и подобряването на работата им в екип, няма как да отделиш още сума ти пари за ревнивите им съпруги, дето толкова не могат да преживеят 2 дни лишения, за да ги водиш на екскурзия, която най-вероятно ще развали и останалите неща, които си планирал.

Като си говорим принципно, е добре да помислим защо се прави един тийм билдинг и какви са целите му. Обикновено не е за харченето на пари за едното ядене, пиене и осигуряването на терен за безразборен секс. 

# 46
  • София
  • Мнения: 18 679
Момичета, всъщност (ако искате не ми отговаряйте, ако сметнете, че е прекалено лично) при всички вас ли никога мъжете ви не ходят без вас на фирмени събирания?
В интерес на истината, аз задавам тези въпроси, защото се опитвам да се науча на някакъв вид семейни взаимоотношения. Никога до сега не съм имала такива и не съм живяла с някого и да си призная съм си малко саможивляк, но тъй като вече ми се налага да се съобразчвам с мъжа до мен и е трагедия за мен.
Виж сега, всяко семейство си е различно. Тук повечето ще ти кажат - абсурд, не дишаме един без друг Laughing Нали се сещаш, че в интернет човек може да пише каквото му се иска Laughing Защо просто не следваш вътрешното си усещане? И дано то да съвпада с това на мъжа ти! Аз например се забавлявам страхотно без мъжа ми, излизам с приятели, колеги - той няма нищо против PeaceПознавам обаче 2-3 семейства, които наистина не обичат да излизат разделени - така ги чувстват нещата просто. Всичко останало е на принципа - хойка ми се, ама милото не ме пуска LaughingЕто това е мега глупост!

# 47
  • Мнения: 18 542
От скромния ми опит съм на мнение, че си е чиста загуба на време.
Ако е през работно време, бих се примирила, но в почивните дни абсурд.
Не се чувствам по-сближена с колегите, нито пък научих нещо свързано с работата. Глупави игрички а ла детската градина или търчане по чукарите не са ми по вкуса.

# 48
  • Мнения: 6 690
Момичета, всъщност (ако искате не ми отговаряйте, ако сметнете, че е прекалено лично) при всички вас ли никога мъжете ви не ходят без вас на фирмени събирания?
В интерес на истината, аз задавам тези въпроси, защото се опитвам да се науча на някакъв вид семейни взаимоотношения. Никога до сега не съм имала такива и не съм живяла с някого и да си призная съм си малко саможивляк, но тъй като вече ми се налага да се съобразчвам с мъжа до мен и е трагедия за мен.

Моят ходи и аз ходя, понякога няма как. Ако знаеш как мразя бизнес-вечерите, ама няма начин........
Семейните взаимоотношения ги определяте вие. Важното е и на двамата да ви е добре.

# 49
  • Мнения: 1 313
Момичета, всъщност (ако искате не ми отговаряйте, ако сметнете, че е прекалено лично) при всички вас ли никога мъжете ви не ходят без вас на фирмени събирания?
В интерес на истината, аз задавам тези въпроси, защото се опитвам да се науча на някакъв вид семейни взаимоотношения. Никога до сега не съм имала такива и не съм живяла с някого и да си призная съм си малко саможивляк, но тъй като вече ми се налага да се съобразчвам с мъжа до мен и е трагедия за мен.
Моят ходи, аз също ходя, не  само на фирмени събития, но и на срещи с приятели, планирани или не. Не се ограничаваме един друг в това отношение. Мнението ми за тиймбилдинга не се основава на това, че не искам да пускам мъжът ми без мен.

# 50
  • Мнения: 1 318
Аз ходя - харесва ми да видя колегите си в друга светлина, сякаш наистина после се държим по-добре... И моят приятел ходи, после разглеждаме снимки, забавляваме се... Който иска да изневери, винаги може да го направи.
Вярно си е загуба на време, ако не е организирано както трябва, но съм била на такива събирания, където всичко е разчетено и целта е наистина да сплоти колектива. Запознавала съм се с колеги, които само по телефона съм чувала, създавала съм контакти и е много интересно.
Аз съм ЗА тиймбилдинга.

# 51
  • Мнения: 146
Идеята не ми допада. Ако работех от вкъщи може би ще е интересно, но при положение, че прекарвам с колегите по осем часа пет дни в седмицата (не че не ги харесвам), не ми се струва забавно да им отделям и от свободното си време. Само с една колежка ходя в редки случаи насам-натам. Хич нямам нужда някой да ме тийм-билдингва. Добре съм си и така.  Stop

# 52
  • Мнения: 1 849
В интерес на истината, аз задавам тези въпроси, защото се опитвам да се науча на някакъв вид семейни взаимоотношения. Никога до сега не съм имала такива и не съм живяла с някого и да си призная съм си малко саможивляк, но тъй като вече ми се налага да се съобразчвам с мъжа до мен и е трагедия за мен.

Няма начин как да се научиш от форум на тези неща. Хората са с различен темперамент и ако нещо за нашето семейство е добро то за вашето със сигурност може да не е, защото хората сме с различни темпераменти, различна ценностна система, различни неща ни харесват...
Лично ние със съпруга ми не ни харесва да ходим където и да е по сами, не си почиваме ако сме разделени, но тава е само за нас...
За щастие работим в една и съща фирма и шефа ни е страхотен. Но екипа е от хлапета имам в предвид около 25, семейните се броят на пръсти, а такива със здрави семейства сме само ние и шефа май... Но на фирмените събирания ходят всички с половинките си. То нашите събирания не са класически пример за тим билдинг с игри и лекции. Ние ходим на излет, пикник, скоро ходихме до хижа Левски в Стара планина, но никога не е поставено условие "задължително". По принцип при приспиване в хотел или хижа половинките си плащат сами. Не мога да преценя дали тези събирания сплотява колектива, защото повечето хора си стоят по компаниики и отдели ... Накрая се напиват... Лично аз не ги разбирам, което не означава, че това не им харесва и не е добро прекарване за тях.
Но за случаите за които вие говорите два пъти в годината, мисля, че не е болка за умиране.

# 53
  • Мнения: 45
Участието в тийм билдинг е задължително, а не "концерт по желание".
За другите държави не знам, но за България не виждам по силата на какво съм задължена да присъствам на такива събития. Не намирам основание нито в кодекса на труда, нито съм виждала трудова характеристика, в която да пише за подобни задължения.

Принципно няма кой да те задължи. Просто на отцепващите се, не се гледа с добро око.
Все пак става въпрос и за уважение към хората, които организират подобно нещо, плащат, за да подобрят работата на хората си и получават насреща бойкот. Тийм билдингът не е никак евтино мероприятие. Аз лично, доста бих се обидила, ако някой от хората, с които работя, ми откаже да дойде и то по причини "ми, мъж ми е много против тия неща, щото видите ли, може да кръшна и да разваля семейството."

 Peace Така е! Но то няма и кой да задължи някой да си върши работата акуратно, да идва навреме, да се придържа към фирмените норми, да защитава фирмените интереси... и т.н. все неща, които се смятат за нормални и се очакват, но принципно всеки може да реши придържам ли се към това или не и до каква степен. До тази която се очаква от мен, или тази която аз (и семейството ми) намираме за достатъчна. Както работника, така и шефа. И е право на шефа, да приеме или не, незаинтересовано отношение на някой към политиката на фирмата. Така и с тийм билдинга.

# 54
  • Мнения: X
Peace Така е! Но то няма и кой да задължи някой да си върши работата акуратно, да идва навреме, да се придържа към фирмените норми, да защитава фирмените интереси... и т.н. все неща, които се смятат за нормални и се очакват, но принципно всеки може да реши придържам ли се към това или не и до каква степен. До тази която се очаква от мен, или тази която аз (и семейството ми) намираме за достатъчна. Както работника, така и шефа. И е право на шефа, да приеме или не, незаинтересовано отношение на някой към политиката на фирмата. Така и с тийм билдинга.

Има си лостове, с които да те задължат да си вършиш работата и да спазваш фирмените норми - санкции или просто да се освободят теб. Все пак, хората, които не могат да се впишат във фирмата и не желаят да си вършат работата, не са желани или толерирани дълго време. Оставяме настрана защо не искат да си я вършат. Това е друга тема...

Не че някой ще бъде уволнен за това, но определено ще му се отрази на кариерата във въпросната фирма. Да, и аз не съм умирала от щастие, когато е трябвало да ходя за по цял уикенд с колеги, които недолюбвам, вместо да си лежа вкъщи, но съм била и напълно наясно, че това се организира точно с цел туширане на конфликтите в екипа. Също не ми е било особено приятно, когато не съм била канена на събиране във фирмата на мъжа. Но никой не е длъжен да плаща за удоволствието на половинките.

И пак повтарям, тези мрънкания, че се крадяло от времето за семейството, основно прикриват липсата на доверие и страха от изневяра. И моля ви, оставете ги тия форумно-захаросани изявления, че "ние не можем да дишаме разеделени". Никой не е спрял да диша заради два дни раздяла.   

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Супер е! Нашите тийм-билдинги са перфектно организирани, винаги на интересни места и много полезни от гледна точка на нови знания. А кой с кого си ляга- изобщо не ме интересува.  Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 13
Благодаря за отговорите момичета. То и ние трудно се забавляваме по отделно. Поне за мен е така. За него не мога да знам какво чувства.
malko_mishlence , много си права. Това дали ще се разбираш с екипа играе много важна роля за професионалното ти развитие. То за това почти във всяка обява ено от изискванията е умение за работа в екип.

# 57
  • Мнения: 830
с двете ръце и двата крака съм За! Много обичам подобни мероприяти ние последно ходихме да ядем едно агънце в една местност близо но Н.Пазар-Станата.Супер беше! Този уикенд ще ходим в Априлци от фирмата на мъжът ми! Все повече започвам да харесвам шефа му Mr. Green миналата година ни води на "Опероса" bowuu

# 58
  • Мнения: 4 965
...
Ние сме събрани от всички краища на света и още повече се различаваме едни от други и пак го правят ВИНАГИ със съпрузите.
Може би защото е уикенд. Ако е в работно време е отделен въпрос, не сме имали досега.

Само да питам, че ми стана интересно - кой плаща за вашето присъствие и за това на половинките ви?
Защото на нас ни плаща фирмата и винаги се търсят най-добрите условия, а на мен би ми било странно фирмата ми да поема луксозното спане и хранене и на мъжа ми...
 Peace

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Обичам, когато мъжа ми е на тиймбилдинг. Той тръгва в петък и се прибира в неделя, аз излизам също в петък и се прибирам също в неделя  Hug   Жалко, че са само веднъж в годината, много обновяващо ми действа тази кратка раздяла

Общи условия

Активация на акаунт