вода в миковълновата дали може

  • 3 590
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
След поредната забравена тенджера с вода на котлона като преварявах вода на моята беба се реших да попитам може ли да се преварява вода на микровълновата печка (че тя поне има таймер и няма опасност от забравяне)и по колко минути да я пускам.Предварително ви БЛАГОДАРЯ  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 492
Може.
15 мин. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Е колко минути ...  newsm78 . Ми то зависи от количеството което топлиш. Нали се сещаш, че има разлика между 100 мл и 1л. Сложи веднъж да видиш кога ще заври и готово  ooooh!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Горе долу 1 литър завира за 15-ина мин.

# 4
  • Мнения: 171
Много ви благодаря още утре ще пробвам Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 46 492
Завира в зависимост от количеството, но се вари 15 мин. след завирането, иначе варенето се обезмисля.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз преди да се сдобия с кана за подгряване на вода, преварявах само в микровълновата. Времето зависи от количеството вода, температурата й и мощността на уреда. Но аз не съм я варила 15 минути, така би изкипяла всичката. Подгрявала съм до кипване и това е. Peace

# 7
  • Мнения: 191
Струва ми се, че да преваряваш вода в микровълновата не е особено удачен вариант. Първо губиш много време, второ тези вълни не са особено безвредни. Аз използвам микровълновата само за затопляне, никога за преваряване, готвене и т.н.
На мен също ми се е случвало да забравя водата на котлона, но затова започнах да си слагам аларма на телефона и действа безотказно.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 46 492
... Първо губиш много време ...

Как го губиш времето? Врътваш копчето и излизаш от стаята Laughing

# 9
  • Мнения: 378
Струва ми се, че да преваряваш вода в микровълновата не е особено удачен вариант. Първо губиш много време, второ тези вълни не са особено безвредни. Аз използвам микровълновата само за затопляне, никога за преваряване, готвене и т.н.
 

И аз мисля така.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 191
... Първо губиш много време ...

Как го губиш времето? Врътваш копчето и излизаш от стаята Laughing

Ами, врътваш копчето на нормалната печка и след 8 минути имаш преварена вода, която по-скоро ще бъде в готовност за приготвяне на млякото. В такъв смисъл губиш повече време. Е, пак зависи от печката.  Laughing  Hug

# 11
  • Мнения: 9 973
500гр за 4-5мин.

# 12
  • Мнения: X
Да, може.
Аз лично използвам кана.

# 13
  • Мнения: 46 492
Ами, врътваш копчето на нормалната печка и след 8 минути имаш преварена вода, която по-скоро ще бъде в готовност за приготвяне на млякото. В такъв смисъл губиш повече време. Е, пак зависи от печката.  Laughing  Hug

За нормалната печка трябва да навиваш часовник или да следиш непрекъснато, има и изключване, за разлика от микровълновата, а много често обикновената се забравя и всичко пак на ново  Crazy

# 14
  • Мнения: 27 524
Аз лично използвам кана.

И аз сега /не съм стерилизирала/  Peace

Общи условия

Активация на акаунт