Подути гърдички на новородено

  • 23 332
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 364
При нас беше същото. Твои хормони са преминали през плацентата в тялото на бебето и затова проявява такива признаци. Моята дъщеря даже първия месец имаше течение от влагалището, както и обриви по лицето и тялото досущ като акне. Към третия месец всичко отшумя.
На година и една седмица е и все още гърдичките са леко изпъкнали. Не знам, може би защото все още я кърмя, но на моменти се притеснявам. Леля ми обаче каза, че братовчедка ми е била с такива гърдички до третата си годинка.
А компреси с Риванол слагах и аз - в началото гърдичките бяха зачервени и след компресите зачервяването премина.
 Hug

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичетата вече са ти казали,че е нормално.И аз да кажа-не ги пипай! Peace

И аз да кажа така!  Peace

# 17
  • Мнения: 2 334
И на дъщеря ми и бяха така и след 1-я месец се оправи Peace

# 18
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
и нашата дъщеря беше така , педито ни караше да слагаме компреси с ракия Shocked , но аз не съм слагала , минаха си от самосебеси , когато стана на 1 месец. Спокойно Hug

# 19
  • Мнения: 9 814
Лекарката ти  е казала правилно, не виждам защо излишно се притесняваш.

# 20
  • Мнения: 1 546
И моята дъщеря беше с подути гърдички и педито каза да й правя компреси с риванол, но аз й слагах точно два пъти и спрях. Оправиха се от самосебе си. Не се притеснявай. Simple Smile

# 21
# 22
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Както ти е казала педиатърката така е!!!
Не ги пипай в никакъв случай!От твоите хормони,които са попаднали в нея се получава.В други случаи може да има и кървене от влагалището или пъпчици по личицето-гнойни!Нищо от изброените неща не се третира или бута,мина си от самосебе си.Бебето се чисти от хормоните на майката до 40 ден.Ние бяхме,че и все още сме с пъпчици и леко подута едната гърдичка(вече не са).Не се притеснявай Peace
Успех!
точно така

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е да са подути Peace

# 24
  • Мнения: 239
Дъщеря ми също беше с подути гърдички за известно време.Педито ме беше предупредила само да не ги пипам и щели да си минат от само себе си. Така и стана.Не се притеснявай няма нищо страшно  bouquet

# 25
  • Мнения: 367
Някой вероятно ще се изкаже по-компетентно, но знам, че риванола го препоръчват при синини, отоци и т.подобни. Има някакво "изсмукващо"  и противооточно действие.
Според мен риванола е за успокоение на родителя,че все пак прави нещо(дори и ненужно в случая),Той е дезинфекционен разтвор и предпазва от възпаление Peace

# 26
  • Мнения: 991
Имам чувството, че тия компреси с реванол ги изписват, само за да имат чувството притеснените майки, че правят нещо по проблема. А то проблем няма. Съвсем естествено е. Дъщеря ми имаше пъпчици по лицето, подути гърдички и полови органи, прозрачна слуз. Премина всичко като беба стана на месец-месец и половина.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Сега видях темата.... Още нямам деца но да ви питам момичета които сте преминали през това... бебетата не ги ли болят  newsm78 .Защото аз си спомням в пубертета като започнаха да ми се подуват.... ме болеше изключително много.... та дали и бебенцата не ги боли така зверски  newsm78
Може да ви е прозвучал въпроса ми смешно ама все пак реших да попитам.... Whistling

# 28
  • Мнения: 242
Това е нормално,всичко е на хормонална основа,както при майката така и при бебето ,аз пък знам че трябва да се прави леко масажче и така правехме,възможно е леко кръвотечение също ,както и бяло течение при момиченцата ,което трябва да се почиства.  Peace и не не ги боли,то ако го бли бебенцето ще плаче или поне ще покаже по някакъв начин,щом не показва значи не ги боли

# 29
  • Мнения: 1 104
Наистина е от хормоните. Дъщеря ми имаше леко подути гърдички и по съвет на лекарката слагах компреси от риванол. След месец всичко се оправи.

elisaveta__, мисля че не ги боли бебчовците.

Общи условия

Активация на акаунт