Подути гърдички на новородено

  • 23 334
  • 51
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Гърдичките на дъщеря ми са подути, а е само на две седмици. Личната лекарка ни каза, че било някаква хормонална криза, но аз много се тревожа. Случвало ли ви се е и на вас? Мога ли нещо да направя? Кога ще мине?

# 1
  • Мнения: 367
Както ти е казала педиатърката така е!!!
Не ги пипай в никакъв случай!От твоите хормони,които са попаднали в нея се получава.В други случаи може да има и кървене от влагалището или пъпчици по личицето-гнойни!Нищо от изброените неща не се третира или бута,мина си от самосебе си.Бебето се чисти от хормоните на майката до 40 ден.Ние бяхме,че и все още сме с пъпчици и леко подута едната гърдичка(вече не са).Не се притеснявай Peace
Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Момичетата вече са ти казали,че е нормално.И аз да кажа-не ги пипай! Peace

# 3
  • Мнения: 1 763
И на сина ми бяха надути. Педи ми каза да слагам вечер компрес с риванол. Така и правех, но много ме беше страх, че детето ще настине с мокрия компрес на гърдичките цяла нощ. Ако на теб са ти казали нищо да не правиш, най-добре наистина недей.

# 4
  • София
  • Мнения: 618
Нормално е  Peace Дъщеря ми имаше и леко кървенисто течение първите дни, всичко е от хормоните. Не се притеснявай  Hug

# 5
  • Мнения: 9 776
Компрес с риванол. Няма да настине, не се притеснявай. Може и през деня да слагаш. Малко цапа, но ти ще измислиш как да запазиш дрешките. Може примерно с найлонче върху бинта и отгоре да обличаш. Дъщеря ми беше така.

# 6
  • Мнения: 410
на хормонална основа е и е нормално!и нашето беше така-не ги пипай!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 387
на хормонална основа е и е нормално!и нашето беше така-не ги пипай!
[/quote

Дори момиченцата понякога имат течение Peace

# 8
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Дъщеря ми е почти на 8 месеца и още има топчета, въпреки компресите от реванол, които слагах и аз доста се бях притеснила. Педито ни прати на детски ендокринолог. Там ми обясниха, че при момичетата било нормално, даже при някои през втората половина на първата година някакъв хормон се увеличавал и за това се подували гърдичките, а след първата годинка това щяло да отшуми. След 3 месеца сме на консултация

# 9
  • Мнения: 1 080
Не ги пипай!!!
Нашето педи никаза да правим компрес с Риванол.
Минаха някъде за 2 - 3 седмици!!!

# 10
  • Мнения: 583
Не съм правила компреси/ това е естествена реакция на организма и съответно той трябва да се справи с нея/, спаднаха към 40 ден.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
БЛАГОДАРЯ ви за бързите отгвори! На мен лекарката ми каза, ако спадат по малко, нищо да не правя, а ако не спадат, да правя компреси с риванол... Обаче аз все ги гледам и не мога да преценя спадат ли или са същите...
Някой знае ли, след като е на хормонална основа, по какъв начин действа/помага риванола?

# 12
  • Мнения: 9 776
Някой вероятно ще се изкаже по-компетентно, но знам, че риванола го препоръчват при синини, отоци и т.подобни. Има някакво "изсмукващо"  и противооточно действие.

# 13
  • Мнения: 191
Не съм чувала за риванола. Нищо не се прави, това е от майчините хормони, преминали в детенцето и продължаващи да преминават с кърменето. Няма абсолютно нищо притеснително в това, утихва с времето и не представлява никакво неудобство за детето.

# 14
  • Мнения: 4 784
Чувала съм за риванол-а, но не съм го използвала. Прилага се за лечение и профилактика на рани, язви, пиодермии, вторични инфектирани дерматози и изгаряния. Използва се за приготвяне на влажни компреси.

Общи условия

Активация на акаунт