Крусти(млечни кожички)по челцето и веждите

  • 7 664
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Имало ли е вашето бебе крусти (млечни кожички)по челцето или веждичките?На бебо му се появиха и се чудя как да ги махна? newsm78 По главичката ги махнах с гребенче и кремче на Клоран за крусти (млечни кожички)ама по челцето и веждите незнам с какво да мажа? Ще питам педката ,но исках да попитам дали сте имали подобен проблем и как се справихте?
Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Или по време на къпане с топлата вода разкисваш, или ги намазваш с бадемово или друго масло /олио/, изчакваш и с памуче или памучна кърпа забърсваш и падат. Всички бебета имат  Hug

# 2
  • Мнения: 9 466
Или по време на къпане с топлата вода разкисваш, или ги намазваш с бадемово или друго масло /олио/, изчакваш и с памуче или памучна кърпа забърсваш и падат. Всички бебета имат  Hug
Peace
И имай предвид, че след време може пак да се появят-да не се притесняваш Wink

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Благодаря Ви.  bouquet
Бебо е № 3,ама  другите двама са имали само по главичката .Затова незнаех как да процедирам. Embarassed

# 4
  • Мнения: 9 973
и аз чувам за пръв път

# 5
  • Мнения: 71
ПРОБВАЙ С КРЕМЧЕ НА МУСТЕЛА ЗА КРУСТИ . НИЕ СЪЩО ИМАХМЕ И ТО МНОГО , НО СЛЕД УПОТРЕБАТА МУ ИЗЧЕЗНАХА ЗА ОКОЛО СЕДМИЦА

# 6
  • Мнения: 6 711
Или по време на къпане с топлата вода разкисваш, или ги намазваш с бадемово или друго масло /олио/, изчакваш и с памуче или памучна кърпа забърсваш и падат. Всички бебета имат  Hug

И аз благодаря за съвета Hug

# 7
  • Мнения: 100
Моето бебе също имаше , когато беше на 2 месеца.Педиатърката ме съветваше какво ли не докато накрая поисках направление за дерматолог.Оказа се себореен дерматит.Тя ми поясни , че при всички бебета го има , просто при някои е по-силно изразен.Дано да му мине бързо на бебенцето.

# 8
  • София
  • Мнения: 571
Така както го описваш ми прилича на себореен дерматит.Моята дъщеря е с дерматит,съветвам те да заведеш детето на дерматолог преди да го мажеш с козметика,защото ние вече 7 месеца лекуваме пораженията от неправилна грижа за кожата.За суха кожа дерматолозите препоръчват овлажняващи продукти,а не омазняващи(зехтин и бадемово масло).

# 9
  • Мнения: 4 753
Първо може да послушаш съвета на letas  Peace 
Аз крустите не съм ги махала с гребенче или със специален крем... Всяка вечер след къпане мажа главичката с малко бебешко олио и постепенно изчезнаха, не се и появяват вече, но продължавам да мажа, ако спра може и да се появят отново...  Peace

# 10
  • Мнения: 161
На Мустела има кремче за крустички

# 11
  • Попово
  • Мнения: 687
синковците нямаха  newsm78 записвам се да следя темата за бебе 3 живот и здраве може да имам нужда  Peace

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз мазах с Мустела

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моята щерка има (синът само по главичката имаше ) и мажа със зехтин, след това избърсвам с кърпа и те падат Peace

# 14
  • Мнения: 1 428
Дъщеря ми има само по главичката.Мажа с крем за крусти на Мустела.

Общи условия

Активация на акаунт