Редуктил - 3

  • 52 958
  • 829
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 885
Това е новата тема за хапчето помогнало да много жени и мъже с наднормено тегло да свикнат да се хранят правилно, по-малко и само когато са гладни.

!!! Какво трябва да знаете, преди да започнете да пиете Редуктил:

Какво представлява?
Основната съставка е веществото  Сибутрамин (Sibutramine). Именно то притъпява чувството за глад и ускорява метаболизма, но и в отделни случаи предизвиква странични ефекти, за които ще говорим по-долу. Помощните съставки са лактоза монохидрат, магнезиев стеарат, микрокристална целулоза, колоидален безводен силиций. Капсулната обвивка съдържа индиго кармин (Е132), титаниев диоксид (Е171), желатин, натриев лаурил сулфат.
Предлага се в 2 варианта  - 10мг и 15 мг. (това е съдържанието на сибутрамин)


Как действа?
Увеличава чувството за ситост и намалява количеството на поетите калории, освен това повишава термогенезата , което от своя страна води до повишаване на основната обмяна / при голяма част хората със затлъстяване се наблюдава ниска основна обмяна , което много затруднява намаляването на теглото и контролирането на апетита /.

За кого е подходящо?
За хора със затластяване и Индекс на телесна маса(ИТМ) ≥ 30 kg/m2, както и ИТМ ≥ 27 kg/m2 с наличие на съпътстващи заболявания. Препоръчва се консултация с лекар, който да прецени дали имате съпътстващи заболявания, които да попречат на действието или да спомогнат за страничните ефекти, предизвикани от сибутрамина. Медикаментът се предлага без рецепта в аптеките, но консултацията с лекар е силно препоръчителна.

Странични ефекти
В някои случаи лекарството предизвиква сърцебиене, задух, гняв, депресия, световъртеж, запек и др. Най-честия страничен ефект е сухота в устната кухина.


Предишни теми:

Тема 1

Тема 2

Още информация:

обща информация
Клиничен ефект

Целта на темата не е да прави реклама на въпросния медикамент, а за споделяне на опит между приемащите го.
Ние не сме лекари и не можем да преценим дали лекарството е подходящо за вас. Консултацията с лекар е задължителна!


Не се примирявайте с това:














# 1
  • Мнения: 64
Здравейте момичета!
Да се запиша за новата темичка. Чета ви с интерес.
Само добри резултати да ни донесе темичката.

# 2
  • Мнения: 957
Ох аз пак си наблягам на папкането ..и за първи път вчера забравих да си изпия хапчето..ама като наркоманка съм станала.

# 3
  • Мнения: 496
Хайде и аз в новата тема.
Момичета само на мен ли не ми действа на апетита.
Обядвах печено пиле със салата. Сега още не съм гладна, обаче със сигурност ще огладнея. Не им става изобщо лошо-и слава богу. Изобщо чувствам се прекрасно. Дано и занапред да е така.
Лек ден

# 4
  • Мнения: 263
на всички момичета, добре дошли и лека и безапетитна седмица!! smile3525

peerumi, то хапчето си действа, но е хубаво да помним , че може доста да се похапне и без да усещаш глад. Нали така си се храним по принцип и затова сме стигнали повечето до тук.  GrinningНапример днес на обяд бяхме на гости при мама  /моята да уточня/. И стана една хем със сигурност не бях гладна.Бях решила да хапна малко, но достатъчно, за да не задават въпроси. Първо боцнах от обичайната салатка,после захапах/ а после изядох/  няколко кюфтета /а можех да мина само с едно, но много вкусни ги прави/ и накрая реших да опитам сливовия сладкиш, който аз направих и донесох /нямаше нужда да го опитвам, просто знам, че е супер/.Сладкиша опитах 3 пъти /беше предварително нарязан на парчета /не парченца/. С две думи хапчето си действаше, обаче аз си направих оглушки #2gunfire. Преяла и без настроение едва се довлякох до леглото за да реанимирам Embarassed CloseС три думи на обяд си изядох закуската, обяда и вечерята с десерт без да ми се полага smile3511. Благодаря на хапчето, защото знам че няма да е проблем и ще си легна по- рано за да не предизвиквам излишно съдбата Mr. Green. Мале каква одисея стана. Имам още 2 хапчета от редуктила /бяха 14/. Като ги изпия ще се претегля тогава. Стискам си палци. Peace
Иска ми се когато съм на диета да няма съботи и недели, ама кой ме пита............ newsm09

# 5
да знаете че хапче+любовна мъка свалят най-много кг,тогава въобще не ти е на акъла за ядене.
Лек ден ви желая,че нещо не съм в кондиция. smile3518

# 6
  • Мнения: 263
stella72, сега пък и любовна мъка. Има нещо вярно, то даже не ти трябва и хапче тогава. /имала съм такъв момент с положителен ефект/ Rolling Eyes Heart Eyes ама вече не си спомням кога беше Laughing Wink

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 18:48 от mackova

# 7
  • София
  • Мнения: 15 913
А хапче+ремонт как ли ще действа? Чета отдавна, но не пиша. От 1 месец съм на редуктил, отначало 1 блистер 10 мг, сега продължавам на 15 мг. Трябва да отслабна, защото ми тежи на краката и на кръста/дюстабан/. Преди години ми го предписаха, прочетох листовката и се ужасих - толкова странични ефекти - ами ако умра кой ще ми гледа детето/тогава бяхме сами двете/. Започнах смяна на апартамент, подреждане на багаж гледане н баба и дядо със   склероза а легло и ослабнах без диети  /от 70 - 55 кг./ След това се успокоих - детето си намери баща, взе матурите, започна работа, Пак станах към 85 кг, скъпия няма претенции. Но ме заболяха краката и хайде в аптеката - купих Редуктил. Няма странични ефекти,  няма и загуба на апетит. От 85 кг стигнах до може би 75/кантара е стар/ на външен вид почти не личи. Все още не мога да влеза в любимата си пола на волани. Започнах и ремонт - майстора работи известно време, остави си инструментите и ме заряза - наводнил комшиите. Сега страдам - мъж ще си намеря ама майстори няма. Много ви се радвах досега, ако искате ще ви пиша.
Нямам загуба на апетит, яде ми се и ми се пие. Ограничавам се сама, започнах и лунна диета - да видим дали ще олекна.

# 8
  • Мнения: 263
Aisha, добре дошла при нас  bouquet. Ремонтът също помага да се свалят кг. А относно редуктила според мен помага. Защото като видя нещо което харесвам не ми се пълни устата със слюнки и това е добре и разбирам че мога да не го изям точно сега. А ако посегна ще го изям, от опит знам че мога да преям и без да съм била гладна, за съжаление. Значи редуктилът действа като спирачки. Чао, момичета, излизам. После пак Grinning

# 9
  • Мнения: 496
Със сигурност ям по-малко. Вечерях към 6 часа купичка Нескуик(фибри) с прясно мляко и малко след това много малка филийка с топено сирене. Хляб по принцип не ям ама ми се досвидя да я хвърля, че детето докато искаше и отказа да я яде. Още де чувствам все едно съм изяла цял вол.
Днес сутринта се теглих и представете си имам пад от 1кг. Отдавам го на това че не излизам от WC-то. Трябва да сваля 40кг, надявам се да съм дала старта Blush

# 10
Е такъв е живота,истината е такава,днес ядох само колкото да не умра от глад.Нали знаете,когато човек се опари много трудно се доверява отново,а когато го направи си мисли че е завинаги,но когато слезе от розовите облаци вижда реалността и вече не е сигурен,разкъсван от угризения и колебания. Cry
Простете че се отклоних от темата но просто трябваше да споделя с някой,а снощи гледах страхотен индийски филм който ме разтърси до дъното на душата ми. Cry
Желая ви спокойна нощ, усмихващо утро и се обичайте всичко друго се купува. Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 099
Пиша да ви кажа ,че не съм умряла,ако някой се чуди де.От монидиетата се прецаках.Още няколко пъти повърнах кръв и накрая установиха спукана вена на хранопровода.Добрата новина е ,че е малка и няма да се налага да се прави нищо засега.В момента се храня като бебе с пюренца.Храната ще я ям пасирана поне месец.Казах и че пия Редуктил,правиха ми изследвания,мериха кръвно,та казаха накрая ,че не е от Редуктила.Вероятно от чести диети.Какво да ви кажа,аз съм булимик и от горе -долу 5,6 години имам проблем с контрол на теглото.
Както и да е,вече дано се оправя,поне откак съм родила не съм се изпускала да се натъпча и после да повръщам.Лошото е че в БГ няма адекватно лечение и лекари подготвени за лечение на хранителни разстройства,пък много млади момичета са на мойто дередже Confused
Та от собствен опит полека лека започвам да овладявам и тегло и булимията.Трудно е ,но не е невъзможно.Моля само не ме подигравайте и не ме съдете строго,и аз не го искам,понякога така се получава за съжаление.Лек и минусов ден и умната Grinning
ПП почнах Линдаксата нямам никакви странични ефекти засега.Бива я.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 913
Добро утро
Пихте ли си хапчетата? Аз току що, но никак не ми спада апетита.
Трябва сама да се ограничавам.
Нели, дано се оправиш, едва ли някой ще те съди.

# 13
  • Мнения: 263
Пиша да ви кажа ,че не съм умряла,ако някой се чуди де.От монидиетата се прецаках.Още няколко пъти повърнах кръв и накрая установиха спукана вена на хранопровода.Добрата новина е ,че е малка и няма да се налага да се прави нищо засега.В момента се храня като бебе с пюренца.Храната ще я ям пасирана поне месец.Казах и че пия Редуктил,правиха ми изследвания,мериха кръвно,та казаха накрая ,че не е от Редуктила.Вероятно от чести диети.Какво да ви кажа,аз съм булимик и от горе -долу 5,6 години имам проблем с контрол на теглото.
Както и да е,вече дано се оправя,поне откак съм родила не съм се изпускала да се натъпча и после да повръщам.Лошото е че в БГ няма адекватно лечение и лекари подготвени за лечение на хранителни разстройства,пък много млади момичета са на мойто дередже Confused
Та от собствен опит полека лека започвам да овладявам и тегло и булимията.Трудно е ,но не е невъзможно.Моля само не ме подигравайте и не ме съдете строго,и аз не го искам,понякога така се получава за съжаление.Лек и минусов ден и умната Grinning
ПП почнах Линдаксата нямам никакви странични ефекти засега.Бива я.
Ти направо ме изуми и стресна. Съчуствам ти за проблемите. Аз също мисля че имам подобен проблем, защото поне 2-3 пъти в месеца имам пристъпи на безподобен апетит, в който не гледам какво тъпча и колко и знам че после веднага ще ида да повърна. Мисля че проблемът ми идва и от най-близките, които виждат че имам сериозна нужда от сваляне на тегло, но не ме подкрепят. CryОткакто съм на редуктила /то не е много време/ не съм имала подобен пристъп и се радвам. Моля те не прави повече такива драстични диети. Сигурно доста си се изплашила и близките ти. Cry

# 14
  • Мнения: 2 099
Мъжа ми много се уплаши,аз също Confusedтакова нещо не ми се беше случвало.Апропо,аз също почнах 1,2 пъти в месеца да повръщам,после пристъпите зачестиха,накрая стигнах до няколко пъти дневно.Положението беше най-зле точно преди да забременея с каката.Бях станала 52 кг и исках на всяка цена да ги задържа,въпреки че за ръста ми теглото беше твърде ниско.После родих каката,почнах пак драстични диети.На първия й РД бях пак близо 52.Имам снимки от тогава,просто ме е срам да покажа на какво мязам,на скелет.После постепенно почнах да пълнея,забременях с бебето и почнах пак да повръщам,къде от бременност,къде не.Вкараха ме в болница за задържане,почнах с хормонални препарати и когато родих излезнах 106 кг.Приемах хормони от 4 месец бременна.Сега вече успявам да се контролирам донякъде.Има дни когато ми е много трудно да не се натъпкам до пръсване.Ух лоша работа.Като дете и като тийн много ме подиграваха дето бях пълна Sad мисля от тогава нещо се повредих мозъчно.Редуцирах си теглото чак когато станах на 22.С много спорт и с умерено ядене.На 20 години бях 88кг и никой не искаше да ме погледне,не съм имала никога гадже и кг винаги ми са били голям комплекс.И ето докъде се стигна,от желание да съм с манекенски форми ConfusedДано повече хлапета видят какво съм писала и не стигат дотук.
Мен ме подиграваха всички,дори майка ми Cryнаричаха ме тежкотоварната Tired
Боже дано децата ни не се стремят и те отчаяно да се впишат в рамките за "Красота"на всяка цена.

Общи условия

Активация на акаунт