Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

София

Здравейте момичета! Днес реших да пробвам да сваря царевица в тенджера под налягане. Някои друг пробвал ли е да вари царевицата по този начин? Интересува ме колко приблизително време трябжа да я оставя да ври?
Цитирай

Белгия/София

Зависи дали е млечна и какъв сорт е. Българската май се вари около половин час. В Белгия за 2-3 минутки е готова.
Има такава тема в готварския, но нещо старите теми не се отварят от няколко дни  Crazy

Цитирай

София

Аз търсих в минали теми дали има някоя подобна, но уви - нищо не излезе Sad
Цитирай

Белгия/София

Ето тук излизат доста теми, разгледай  Hug

Царевица в тенджера под налягане
Цитирай

Станала ли е вече царевицата  Shocked ..Аз толкова градове обилих напоследък и не видях да е станала някъде. newsm78
Цитирай

София

Аз само в тенджерата под налягане варя царевица.....За 1/2 час до 40 мин. и е готова  Peace
Цитирай

В града на тепетата

Много зависи от царевицата. Аз напоследък си взимам царевица от една баба - някакъв американски сорт била, много сладка и хубава,
в тенджерата под налягане става за 10мин. Peace
Цитирай

София

Хич не я харесвам тая Американска царевица....Не ми е вкусна нещо....Пък и разбрах,че е хибридна...
Най си ми харесва българската....
Цитирай

Габрово

Царевицата я правя,като наредя от листата на дъното отгоре нареждам царевицата,
като преди това съм  нарязала кочаните на две(тези които са по големи)
На 40 минути отварям и проверявам с вилица.
То  и без друго добре узрялата царевица й се пукат зърната.
Но пък студена царевица не обичам ,че винаги я пускам във вряла вода за малко.
Цитирай

Белгия/София

Станала ли е вече царевицата  Shocked ..Аз толкова градове обилих напоследък и не видях да е станала някъде. newsm78

Има  Peace
Цитирай

Варна

Станала е. Видях във Варна на пазара- 70 стотинки  за кочан сурова и 1.50 - сварена. Направо се облещих-  по-скъпа от хляба!
Цитирай

Добрич

Винаги варя царевицата само  в тенджерата под налягане. Млечната царевица става за 20 мин. Американската също.
Цитирай

Душата ми е там, сърцето ми тук!

Аз само в тенджерата под налягане варя царевица.....За 1/2 час до 40 мин. и е готова  Peace

И аз, след като започне да фъщи засичаш времето + -
Цитирай

София

Станала е. Видях във Варна на пазара- 70 стотинки  за кочан сурова и 1.50 - сварена. Направо се облещих-  по-скъпа от хляба!
В София има от  един месец. Но нещо никак не м ихареса на вкус Rolling Eyes
Иначе идеята за тенджера под налягане  е много добра  bouquet
Цитирай

И аз така я варях до скоро, но в микровълнова става много по-бързо. Нареждам я както за тенджера под налягане с листа отгоре, наливам една чаша вода и за 15мин. е готова Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора