задна хрема при 4 месечно бебе

  • 37 601
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 71
здравейте на всички.имам нужда от съвет.бебо е на 4 месеца и от една седмица е със упорита задна хрема.като се събере секрет започва да се дави много лошо и това става най-вече докато спи.постоянно му хърка нослето а отпред нищо не тече.слагам стеримар и виброцил.незнам какво друго да правя.лекарката помисли че кашля и даже ни изписа и антибиотик.

# 1
  • Мнения: 668
kali99 на съм много сигурна на 4 месечно дете дали може да се прави инхалция с морска сол и вода.Ние се оправихме с нея по този начин.Попитай лекуващият дали може в домашни условия да го правиш.Много добре действа за такава хрема.

# 2
  • Oslo
  • Мнения: 659
Направете МБ на гърлен и носен секрет, може да има бактериален произход. При нас беше същото , по цели нощи плачеше, защото се задушаваше от стичащите се в гърлото секрети. Непрекъснато бях с помпичката, всеки път вадех огромни количества сополи, направо беше ужасно... Накрая си поисках от педито направление за МБ и се изолира някаква бактерия, не помня вече каква. След 1 седмица лечение всичко се оправи.  

# 3
  • Мнения: 9 814
Наистина е най-добре да направите изследвания, защото може да са бактерии, които причиняват  инфекция.

# 4
  • София
  • Мнения: 803
Бих ти препоръчала док. Еленкова хомеопат 0888506164, ул. Кожух планина 10 в Лозенец.
Ще разкажа всичко , което сме правили ти прецени , какво да приложиш.
При мойте бебоци точно на 4 мес. се появи тази хрема по задната стена, която за една седмица прерастна в бронхиолит. Като начало започнахме с Виброцил , после антибиотик Клацид, после Зинат , след това инхалации с Вентолин, с инхалатор машинка , не помпичка. Щяхме да влизаме в Пулмологията, размина . Месец по-късно пак ни повтори. И така 2 месеца с антибиотици , докато приятели не ни свързаха с док. Еленкова, от тогава сме на една схемка лесно изпълнима , с Осцилококцинум, Натриум Мурикум и Силика. Да чукна на дърво, освен че всичко изчезна , дори и сумкането, което си бяхме донесли от болницата и ми бяха казали, че чак след 6г. ще лекуваме адекватно, защото било от вид стафилококи и то изчезна.
Успех ти желая Hug Hug Hug

# 5
  • Мнения: 5 940
Антибиотик не се пие преди доказване на бактериална инфекция. Пуснете първо изследвания, много е малко детето да пие безразборно антибиотици. Спане навън, инхалации с лайка, Стеримар могат да облекчат положението.
Синът ми имаше подобна задна хрема, когато беше на три, четири месеца. За няколко седмици отшумя. Не съм му давала никакви медикаменти.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Само искам да те посъветвам,слагай бебето да спи на висока възглавница.

# 7
  • Мнения: 5 940
Само искам да те посъветвам,слагай бебето да спи на висока възглавница.
Да, може леко да се повдигне дюшечето или нивото на количката. Съвсем малко, предвид възрастта на бебето.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Промивай нослето със Стеримар и пусни гърлен и носен секрет за изследване. Peace

# 9
  • Мнения: 7 201
Направете МБ на гърлен и носен секрет, може да има бактериален произход.
Peace Можеш да капваш отвара от лайка в ноздричките по няколко пъти на ден.Това много помагаше на сина ми по съвет на личната.

# 10
  • София
  • Мнения: 665
Много често задната хрема е с алергичен произход. Ако носният секрет е с нормална флора, помисли от какво може да се е алергизирала носната лигавица. Например капки за нос, сироп за втечняване на секрета, нещо прясно боядисано, растения в стаята и др.

# 11
  • Мнения: 2 005
Препоръчвам ти да вземеш от аптеката клеева тинктура и в 10 мл вода се капват от 5 до 10 капки и по 5 , 6  пъти дневно по 3, 4 капки във всяка ноздра  Hug
И още нещо :лайка - 1 с. л. + 1 ч. л. мед + 100г  вода . Това се вари докато остане на половина , прецежда се,  изстисква се през марля и 5, 6 пъти дневно по 3,4 капки във всяка ноздричка - това е при хъркащо носле , друго не се сещам  newsm78, но да даваш АБ просто незнам защо !?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
лекарката помисли че кашля и даже ни изписа и антибиотик.
Rolling EyesКак така ще помисли Shocked Тази лекарка не го ли преслуша. Ако са чисти гърдите за какво да го пие този АБ. Много се ядосвам на такива лекари дето тровят децата за щяло и нещяло. Thinking

Препоръчвам ти да вземеш от аптеката клеева тинктура и в 10 мл вода се капват от 5 до 10 капки и по 5 , 6  пъти дневно по 3, 4 капки във всяка ноздра  Hug
И още нещо :лайка - 1 с. л. + 1 ч. л. мед + 100г  вода . Това се вари докато остане на половина , прецежда се,  изстисква се през марля и 5, 6 пъти дневно по 3,4 капки във всяка ноздричка - това е при хъркащо носле , друго не се сещам  newsm78, но да даваш АБ просто незнам защо !?
Ивалина става въпрос за бебе на 4 месеца. Naughty Тези рецепти с мед и клеева тинктура не са много подходящи за толкова малки бебета, защото меда е алерген.

# 13
  • Мнения: 2 005



 Това горещо  го препоръчва на всяка майка , независимо от възрастта на детето много добър хомеопат , който почти всеки ден участва в предаванията "Часът на мама "- Д-р Атанас Михайлов и се гордее с успеха си  Peace

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да слушала съм го, но не е казвал , че става и за толкова малки бебета. Мисля, че се използва за деца над 1 година. Аз съм давала на дъщеря ми клеева тинктура и смея да твърдя, че е чудесен начин за лечение. изпращала съм и на приятели с деца в Канада. И лайка с мед съм пробвала , добър и безобиден начин на лечение, но не за 4 месечни.

# 15
  • Мнения: 2 005
Да слушала съм го, но не е казвал , че става и за толкова малки бебета. Мисля, че се използва за деца над 1 година. Аз съм давала на дъщеря ми клеева тинктура и смея да твърдя, че е чудесен начин за лечение. изпращала съм и на приятели с деца в Канада. И лайка с мед съм пробвала , добър и безобиден начин на лечение, но не за 4 месечни.
Незнам колко  пъти си го слушала и гледала предаванията , но можеш да влезеш в сайта на :mama.btv.bg  и сама да се увериш в това , което казвам , защото точно това го препоръчва на 4 месечно детенце  Thinking
Аз прекрасно знам , че понякога медът води до алергии, но пък и много помага  bowuu А, смея да твърдя , че Д-р Михайлов е страхотен хомеопат и е помагал на нашите деца и му имам пълно доверие   bouquet

# 16
  • Варна
  • Мнения: 71
благодаря на всички.днес пак го водих на лекар,този път на унг.каза ми,че има ларингит но може и на алергична основа да кашля.да,но той само като спи се дави от някякъв секрет,който задържа.изписаха ми фенистил капки,коларгол и смени антибиотика с аугментин,но педиатърката ми каза да не давам два дни антибиотик,да е само на фенистил и коларгол и да видя как ще реагира.вече незнам кого да слушам и на кого да вярвам.и ако довечера пак не спи от давене незнам при кого да го водя.аз съм от варна.извинявам се,че така хаотично пиша,но вече пета вечер се дави като спи и незнам какво да правя.благодаря ви за търпението,ако сте изчели всичко до тук.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Незнам колко  пъти си го слушала и гледала предаванията , но можеш да влезеш в сайта на :mama.btv.bg  и сама да се увериш в това , което казвам , защото точно това го препоръчва на 4 месечно детенце  Thinking
Аз прекрасно знам , че понякога медът води до алергии, но пък и много помага  bowuu А, смея да твърдя , че Д-р Михайлов е страхотен хомеопат и е помагал на нашите деца и му имам пълно доверие   bouquet
Да влязох и го прочетох Наистина пише за бебета и малки деца. Но аз бих посъветвала майката да не си прави експерименти с мед на 4 месечно бебе още повече , че се съмняват за някаква алергия. Макар, че те сега докторите като не могат да установят причината е модерно да си измислят и някоя алергия. Тази диагноза се прави само от алерголог.

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
За такава хрема ползвам комбинация от Ксилометазолин и Тобрин,но незнам дали е подходящо за толкова малко бебе.С тези капки за три дни хремата значително намалява,но пак казвам,незнам дали могат да се слагат на 4-месечно бебе.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
благодаря на всички.днес пак го водих на лекар,този път на унг.каза ми,че има ларингит но може и на алергична основа да кашля.да,но той само като спи се дави от някякъв секрет,който задържа.изписаха ми фенистил капки,коларгол и смени антибиотика с аугментин,но педиатърката ми каза да не давам два дни антибиотик,да е само на фенистил и коларгол и да видя как ще реагира.
Не давай 2 дни АБ да видиш какво ще е положението. Peace Ако не се подобрява започни го.

# 20
  • Мнения: 1 984
благодаря на всички.днес пак го водих на лекар,този път на унг.каза ми,че има ларингит но може и на алергична основа да кашля.да,но той само като спи се дави от някякъв секрет,който задържа.изписаха ми фенистил капки,коларгол и смени антибиотика с аугментин,но педиатърката ми каза да не давам два дни антибиотик,да е само на фенистил и коларгол и да видя как ще реагира.вече незнам кого да слушам и на кого да вярвам.и ако довечера пак не спи от давене незнам при кого да го водя.аз съм от варна.извинявам се,че така хаотично пиша,но вече пета вечер се дави като спи и незнам какво да правя.благодаря ви за търпението,ако сте изчели всичко до тук.
кошмар! нищо от изписаното не е подходящо.

# 21
  • София
  • Мнения: 665
Да бе, коларгола си е много подходящ в случая за подсушаване на секрета, а и противоалергично с-во също е подходящо.

# 22
  • Мнения: 1 984
Да бе, коларгола си е много подходящ в случая за подсушаване на секрета, а и противоалергично с-во също е подходящо.
при 4 месечно бебе? направо ще му подсуши лигавицата. завинаги. а каква алергия? към храна? на 4 м? ако има бактерия без антибиотик ще мине ли? - съмнително....

# 23
  • София
  • Мнения: 665
От коларгол 1% правилно дозиран нищо не може да му стане на бебето. А ако няма бактерия какво друго би могло да бъде освен алергия? А и да има бактерия антихистамините помагат да се намали секрецията.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Такова лечение на посоки е неадекватно.

# 25
  • Мнения: 22
не давайте антибиотик без да е изследван секрет , моята дъщеря беше на 1м.когато и се появи заден ринит до 3м. се мъчихме като вас после отидохме на лекар изследваха я и и изписаха бактробан за нос -мазило слагаш 10 дни сутрин и вечер . до 5 м. вече нямаше и помен от сополи и хъркане. пожелавам ви да оздравявате , а такива медени извлеци се дават след една година съдържат много алергени не се подлъгвайте по природното не винаги е полезно.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
а такива медени извлеци се дават след една година съдържат много алергени не се подлъгвайте по природното не винаги е полезно.
Радвам се, че си забелязала и си подкрепила, че медени извлеци на бебе не се слагат и дават. Аз не знам тоя доктор , който ivalina73 твърди, че бил голям специалист как ги изписа тези неща на бебета. А после се чудим , защо деца са алергични. Еми и от такива рецепти понякога се получават белите.

# 27
Moeto beb4e e na 3 1/2 mes.Sno6ti i pri neq se poqvi sa6tiq problem-hremata.Pomogna ni-STERIMAR(pre4istena ,morska voda)... smile3524 smile3524 smile3524  ylinfant

# 28
  • Мнения: 1 545
За такава хрема ползвам комбинация от Ксилометазолин и Тобрин,но незнам дали е подходящо за толкова малко бебе.С тези капки за три дни хремата значително намалява,но пак казвам,незнам дали могат да се слагат на 4-месечно бебе.

Ксилометаолина по принцип е над 2 год и то от 0,05%. Може и при по-малки, над година и половина, ако друго не помага. Не повече от 3 ддни обаче. А тобрина са с антибиотик и не са за всякаква алергия.

# 29
  • Мнения: 1 545
От коларгол 1% правилно дозиран нищо не може да му стане на бебето. А ако няма бактерия какво друго би могло да бъде освен алергия? А и да има бактерия антихистамините помагат да се намали секрецията.
Коларгол 1% е за 1 годинка. Като почне коларгол да се капе от 4 месечна възраст, незнам като стане време това дете да ходи на ясла и градина, какво ще правят?

# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Прочетох че си от Варна.Ако не ти е проблем отиди при Кирязов(15 лв. струва прегледа)Кабинета му е под колхозен пазар 052/62-17-21.При спешни случаи и когато ми е писнало от личната ходя при него.

# 31
  • Мнения: 48
Здрвейте и от мен. Аз също при такава хрема на бебчо ползвам комбинация от еуфорбиум композитиум- хомеопатичен спрей за нос  + хомеожен, и ако не мини за няколко дни включвам и коларгола. Дъщеричката ми е на почти 8 месеца и така няколко пъти се оправяме.

Общи условия

Активация на акаунт