За подготвителните модули към СМГ

  • 87 289
  • 593
  •   1
Отговори
# 45
Преди малко писах, но сега се сетих, че големият ми син, който сега завърши СМГ беше в 4 ти клас при Стоянов. Той умее да работи с малките. За Златилов също съм чувала добри думи. Стойчо Стоев не знам дали води курсове, но в момента като педагок е кръгла нула.

# 46
  • Мнения: 2 013
Някъде четох, че за 2 деца правят отстъпка. Непременно попитай. Въртят ми се в главата някакви 50%...
И аз съм с две деца и много добре знам какво е всичко да е х 2.

Опецарицята по записването мина успешно Simple Smile Моите двама плюс двама приятели са записани при Борисова от 11 часа в събота. Да, наистина са направили отстъпка за второ дете от 50%, т.е. 225 лева е за двамата. От 26 места при Борисова в 11 часа е имало 22 записани деца. Информацията е от 10,30 тази сутрин.

Малко спамя, но сега виждам как съм написала думата "операция" Joy Joy Трябва да си я запиша... Пиша много бързо на БДС, без да гледам клавиатурата и понягока стават такива инфекции...

Иначе по темата... Аз не знам дали моите деца ще имат афинитет към математиката. Засега им е интересно, но са завършили само втори клас в кварталното училище. Но ми се струва, че няма да им навреди да пробват. Аз бях сравнително добра по математика, докато попаднах в английската гимназия, а там вече целият клас ме спасяваше с пищови. И в резултат в дипломата си имам почти отлична оценка и смятам добре. Но дотам. Боя се, че знанията ми в момента ще ми стигнат да им помагам максимум до 4-и клас. Баща им е същият "ентелектуалец"... Ако математическите умения се предават генетично - нямаме шансове. Ако нямат влечение - ще ги пратя в литературен кръжок Wink

# 47
  • България, София
  • Мнения: 638
Аз не знам дали моите деца ще имат афинитет към математиката. Засега им е интересно, но са завършили само втори клас в кварталното училище. Но ми се струва, че няма да им навреди да пробват.
[/quote]

Мойте съображения са подобни. Дъщеря ми се справя отлично с "второкласната" математика, но дали наистина я обича, предстои да разбера.
Смятам , че този курс би дал насока и би провокирал интерес у децата или по-скоро се надявам това да е така.
Амбиция да кандидатства в СМГ след 4-ти клас нямам, но ще поработя с детето в тази посока. Все повече ме притеснява "елитното" ни училище..., а какво ли ще е след 5-ти клас?!

# 48
  • София
  • Мнения: 4 244
Здравейте, включвам се и аз с дъщеря, която ще бъде на курс за 4-класници при Златилов /събота 10.30ч./. В 3. клас не е посещавала курсовете по математика, надявам се това да не е проблем Thinking Има ли тук и други, чиито деца ще бъдат 4. клас? Ще се радвам да се запознаем макар и виртуално  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 274
И ние сме при Златилов, но от 8:30, за 10:30 вече нямаше свободни места Sad!

# 50
  • България, София
  • Мнения: 638
И ние сме при Златилов, но от 8:30, за 10:30 вече нямаше свободни места Sad!

Курсовете за 4-класници по 2 часа ли са?

# 51
  • София
  • Мнения: 4 244
И ние сме при Златилов, но от 8:30, за 10:30 вече нямаше свободни места Sad!
Много се радвам, че ще можем да обменяме инфо за задачи, уроци в случай на отсъствия  Sunglasses. Аз пък се колебаех дали да не я запиша от 8.30, тъй като и без това става рано и после целият уикенд ще е свободен, но се отказах за да не се чувства много натоварена, защото ми заяви, че тя от уроци по математика няма нужда  hahaha

# 52
  • Мнения: 2 274
И ние сме при Златилов, но от 8:30, за 10:30 вече нямаше свободни места Sad!

Курсовете за 4-класници по 2 часа ли са?
По 2 часа са! Ние всъщност сме от 8:15 до 10:15
мързеланка, нищо против! Аз предпочитах по-късно, че ще трябва да ставаме и в събота в 6:30, за да стигнем навреме за курса  Confused! Докато се разсъним, да закусим, да се довлечем от Младост и ето ти станало 8! За съжаление отидох късно да го запиша и така се получи! Странното е, че при другите учители почти нямаше записани деца  Rolling Eyes!
И един тъп въпрос - след 4 клас ако ги приемат в СМГ, после в 7 отново ли се кандидатства на общо основание с другите желаещи да учат в гимназията или си минават направо нагоре?

# 53
  • у дома
  • Мнения: 7 141
След 7кл. се кандидатства пак на общо основание,ама нали се сещате,че подготовката от СМГ си казва думата...Иначе изпита е националния изпит-тест по математика и български,не е нещо по-0различно.

# 54
  • България, София
  • Мнения: 638
Странно, а за третокласници са по 3 часа?! Някой да има идея защо?

# 55
  • София
  • Мнения: 1 508
Странно, а за третокласници са по 3 часа?! Някой да има идея защо?

3 учебни часа - 2 астрономически часа.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
А има ли деца ,кандидатствали и неприети т.г. , които ще продължат с курсовете и в 5 клас?

# 57
  • София
  • Мнения: 3 662
Синът ми ще е 4 клас. Водещо при избора ми тази година беше, курса да е от възможно най-ранен час. Така, че сме при Златилов от 8,15 сутринта. Миналата година беше при Данова. И той и аз бяхме доволни.

# 58
  • Мнения: 2 274
Синът ми ще е 4 клас. Водещо при избора ми тази година беше, курса да е от възможно най-ранен час. Така, че сме при Златилов от 8,15 сутринта. Миналата година беше при Данова. И той и аз бяхме доволни.
  Хммм, значи синовете ни ще са заедно на курса Simple Smile!

# 59
  • София
  • Мнения: 4 244
Синът ми ще е 4 клас. Водещо при избора ми тази година беше, курса да е от възможно най-ранен час. Така, че сме при Златилов от 8,15 сутринта. Миналата година беше при Данова. И той и аз бяхме доволни.
Имам въпрос, тъй като не сме посещавали курса в 3. клас - как протичат часовете, има ли домашни, проверяват ли се и дали се обсъждат по-трудните задачи? Благодаря предварително за иформацията!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт