Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Има ли такова нещо като "тесни канали"? Възможно ли е поради тесни канали бебето да се уморява бързо и затова често да заспива на гърдата? Моя юнак суче 1-2 мин. и заспива, аз го събуждам сменяйки гърдата и пак така. Правим това упражнение по много пъти всяко хранене, което продължава по 40-45 мин., а някога и по час.  Sad
А възможно ли е гърмата да е по-гъста и да минава трудно през каналите??? Exclamation  Exclamation  Exclamation
Ще се радвам да споделите мнение и опит в тази посока.
Цитирай

високо

Цитат на: Gercho
Има ли такова нещо като "тесни канали"? Възможно ли е поради тесни канали бебето да се уморява бързо и затова често да заспива на гърдата? Моя юнак суче 1-2 мин. и заспива, аз го събуждам сменяйки гърдата и пак така. Правим това упражнение по много пъти всяко хранене, което продължава по 40-45 мин., а някога и по час.  Sad
А възможно ли е гърмата да е по-гъста и да минава трудно през каналите??? Exclamation  Exclamation  Exclamation

не съм много сведуща по въпроса, но мисля, че няма толкова тесни каналчета, че да изморяват бебо... някои бебчета са по-сънливи...има тема "Събуждане на сънливо бебе" в библиотеката - може да ти бъде полезна...
успех!
Цитирай

BE, 2260

Цитат на: Gercho

Не знам дали има такова нещо като тесни канали, но и моята бебка беше по същия начин още от първия ден докато спрях да я кърмя. Слагам я на гърда и тя почти моментално заспива. Каквото и да правя не се буди - то не беше щипане, бутане... Оставя я в леглото, събуди се и хайде пак отначало. И ние така по 1 час се кърмехме. Така и не се научи да яде като хората Sad
Другият сценарий беше: слагам я на гърда, кърмата шурва като фонтан дори без да суче, тя ревва, пуска зърното и в резултат и двете сме окъпани в мляко. Така издържах 2-3 месеца, после се цедих още 2 м. и постепенно я минах на изк. хранене.
И досега не мога да си обясня защо стана така Confused
Отделно пък всяка нощ ставах да се цедя, понеже цялата подгизвах. Преди да легна си слагах по 1 хавлия в/у гърдите под нощницата и като се събудех към 2-3 да цедя, хавлията беше подгизнала.
Съжалявам че не можах да се справя с кърменето, но се успокоявам, че на мое място някои майки биха се отказали много по-рано.
Съжалявам, че и на теб не мога да помогна. Успех все пак Laughing
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не се притеснявай, че имаш тесни канали. Бебето ти вероятно е малко – не си написала на каква въсраст е. Мъничките бебета често заспиват така – наистина виж “Събуждане на сънливо бебе” в Библиотеката. Мъниците бързо се уморяват, а и приятното усещане, когато започнат да сучат им помага бързо да се отпуснат и да се унесат, преди всъщност да са получили нужната порция мляко. Не бива да сменяш гърдите толкова често – щом суче по съвсем малко, по този начин бебето получава предимно от началното мляко, което е по-водно и съдържа доста лактоза. Ако приема най-вече такова мляко, бебето може да не наддава добре, а лактозата, която приема, да е в повече и стомахчето да неможе да я преработи добре. Затова прави друго – ако заспи непробудно, следващия път пак го сложи на същата гърда (или по-добре се опитай да го събудиш, използвайки съветите от статията), така че да суче ефективно (без да заспива и да суче насън) поне 10-15 минути от нея. Така ще приеме и крайното мляко, което е по-гъсто, кремообразно и богато на мазнини и хранителни вещества, които са важни за правилния растеж и доброто наддаване на бебето. Ако бебето е малко и трудно се буди още само за ядене, можеш да го будиш ти – на 2 – 2 ½ часа, докато заякне достатъчно и започне само да иска да яде, когато е гладно. Това не продължава дълго – обикновено за една седмица, докато бебето свикне и започне да приема повече мляко.
Нормално е в началото да се храните толкова дълго и често – можеш да имаш усещането, че кърмиш постоянно, по цял ден и цяла нощ. Това е временно. Скоро бебето ще укрепне, ще започне да спи по-малко и да изсуква по-голямо количество мляко и ти постепенно ще имаш повече свободно време. Не забравяй в началото да го храниш често – даже храненето да е подължило 45 минути, след 2 часа (най-много) пак трябва да го храниш.
Не се притеснявай и почивай повече – заедно с бебето. Скоро то ще започне да хапва повече и да е по-активно, тъй като растат като гъбки. Първите дни често са уморителни за младите майки, независимо как хранят бебето.
Пиши пак как върви кърменето.
Цитирай
Много ви благодаря ви за отговорите.
Boo абсолютно спазвам твойте съвети - храним си през 2 часа, слагам го пак на същата гърда като се събуди, за да изсуче по масленото мляко, но понякога ми става много отчаяно - след като е ревал от глад, а заспи на 3-тата минута на гърдата. Но явно и самото бебе не е много лакомо. На два месеца е. Утре сме на консултация и ще видя колко е наддал. На първата консултация беше наддал само 700 гр.
Цитирай

София

Госта съм аз - забравих да се регистрирам Embarassed
Цитирай

САЩ

Цитат на: Anonymous
На първата консултация беше наддал само 700 гр.

Не се притеснявай. 700 гр за месец са си съвсем добре Cool
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.