Обезопасяване

  • 1 765
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Здравейте, мами!
 Моята дъщеря е на 6 месеца и вече става неудържима Simple Smile Вече 2 пъти пада от спалнята, а на нейното креватче с решетка и е тясно да си играе. Върти се свободно във всички посоки и се опитва да пълзи.
Мислим си да я слагаме на детско килимче на пода, но се чудим как да го заградим, за да е по-безопасно. Имате ли някакви идеи?
 В електронните магазини предлагат 2 вида решетки, но те са по 100-150лв. и са дълги само 1 метър.

# 1
  • Мнения: 9 814
Решетките също не са най-добрата алтернатива.
Бях разчистила половината хол от всякакви мебели там оставях дъщеря ми да си играе преди да проходи.

# 2
  • Мнения: 1 271
Здравей, единият начин е да разчистиш хола-вдигни всичко чупливо и опасно на високо.Сложи едно килимче и хвърляй по едно око от време на време.  Wink Можеш да вземеш от тези продълговатите възглавници, те са много големи, за предпазване на бебетата и да ги сложеш там където има опастност да се удари в някоя мебел.
Другият вариант е да купуваш от тези като легла, но квадратни без дюшече, те са тип туристически.И да падне няма да се удари, защото са с мрежа отстрани.
Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 919
имах същия проблем, купих пъзел за земята решаваше ми проблема докато не почна да пълзи, колкото и да махах опасните неща все намираше нещо ново, купих кошара за игра Whistling направо се чудя как съм живяла досега без нея.Изсипвам играчките в нея и имам спокойствие. Wink е пускам го и по пода да пълзи, но когато имам работа съм спокойна...седи си в кошарката за игра Hug Успех.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceКошара за игра.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 345

Peace Да, ще ти свърши чудесна работа, без да се тревожиш, че ще падне или ще "докопа" нещо забранено  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 684
Можеш временно да я обезопасиш с възглавници на пода, но скоро ще се научи да преминава барикадата,  Laughing  така че кошарата ще ти свърши по-добра работа. НО винаги има вероятност детето да е по-свободолюбиво и да не иска много да седи в кошарката.

# 7
  • Мнения: 5 940
Има бебета, които просто не можеш да ги оставиш в кошара за игра. Синът ми никога не е стоял там, въпреки че имаме. Когато пропълзя избутахме повечето мебели до стените и му освободихме повече пространство. Качихме всичко опасно на високо.

# 8
  • Мнения: 2 090
Моят начин беше като на valerie Peace ,само да уточня че постилах одеялце на земята,където да се търкаля,тътри Crazy ,и пълзи.

# 9
  • Мнения: 4 841
Не сме купували кошара - щам започна да щъка, просто пренаредихме пространството  у дома. Неизползваните контакти затворихме с капачета, вдигнахме окабеляването на високо, а там където не става го "затиснахме" с лайсни за пода; опасните предмети (ножове и т.н) са също нависоко, а препаратите - надлежно заключени. Не сме имали проблеми.

# 10
  • Мнения: 468
 Аз имах идея да направя някакви прегради от изолационни плоскости, но не намерих приемлив начин да ги закрепя изправени. Все пак ми влязоха в употреба- обезопасихме една стая и сложих изолацията като преграда на вратата- т.е. вместо врата, но метър висока само. Така аз минавах, а дребното- не. Можех да я наблюдавам, докато си върша работа в кухнята например, а тя имаше достатъчно място за движение и ме виждаше и чуваше през цялото време.

# 11
  • Мнения: 545
Лора имаше кошара,не желаеше да седи в нея.Разчистихме хола,махнахме всичко чупливо и тя си играеше там.

# 12
  • Мнения: 29
Сестра ми използваше надуваем басейн в хола. На дъното беше застлала одеало. Вършеше работа известно време, след това  племенникът ми започна да излиза извън басейна без проблем.

# 13
  • Мнения: 4 784
Моето се заиграваше в неговата си кошара за малко. Оставям го, напълвам я с много играчки и той докато не огледа всички и не ги изхвърли извън кошарата беше спокойно. На килимчета на пода, басейни и тем подобни не искаше да стои за повече от минута. Ако имаше около него решетки съм сигурна, че щеше да реве и да иска да ги махне.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 5 447
Дъщеря ми си играеше на пода. Просто пренаредихме в жилището до колкото е възможно, за да не се безпокоим. Естествено не съм я оставала без надзор. Дори да имам работа хвърлях по едно око към нея. Тя се научи преди годината да ходи без  да е пълзяла. Все търсеше нещо, за което да се хване. Има свободолюбив дух и не би изтърпяла в кошара. Обикновено гледаше да е  до мен или до баща си.

Общи условия

Активация на акаунт