Детските площадки и домашните любимци.

  • 3 645
  • 68
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Скоро до нашият блок направиха детска площадка. Поставиха люлки, пързалки, пясъчник и доста зелена площ за игра. Всичко това е заградено и има оставени 2 входа за влизане. На тях има табели-С кучета до тук. За всичко това се погрижи Общината. Днес след обяда изведох дъщеря ми да поиграе. Пристигна семейство без деца, но с куче. Аз им направих забележка, че това е детска площадка и има табелка да не се вкарват кучета. Какво ми чуха ушите няма да коментирам.... Застъпи се една възрастна жена и тя беше обидена и нахокана.  Та семейството с кучето си останаха на детската площадка спокойно без да им е неудобно. Наложи се да си прибера детето, защото се страхува от кучета, а на детската площадка остана да си играе кучето Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes хора всякакви, табелка има и пак несъобразителни...дано не ти се случва отново Rolling Eyes аз съм мирна душица, обичам животните но се съобразявам с табелките и малките деца. Направо настръхвам когато огромно куче се доближи до количката със сина ми а аз плахо търся в тълпата кой е собственика му и защо го е пуснал на площадката без каишка...кучето може и да е миролюбиво, но знам ли все пак Crossing Arms добричка съм ама кипне ли ми...все пак става дума за детето ми Naughty

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не ме интересува миролюбиво ли е кучето или не. Все пак там играят деца. Всичко може да се случи, защо в игрите си трябва да се съобразяват с някакво куче да не би да го разсърдят и да се случи нещо лошо. А и не съм съгласна там където играят деца да се изхождат кучетата.

# 3
  • Мнения: 9 814
Не знам какво да кажа.
Коментарът при подобни случаи е излишен.
Само мога да кажа- въпрос на възпитание.

# 4
  • София
  • Мнения: 790
За съжаление и на нашата детска площадка е така  Tired Нищо не помага - разговор, заплаха... те не пречели  ooooh!

# 5
  • Мнения: 984
Кой каквото има - това разхожда. Тази млада двойка, не дай боже се нарои, де ще им играят децата? С кучето, на площадката, разбира се. Няма оправия.

# 6
  • Мнения: 7 201
Не знам какво да кажа.
Коментарът при подобни случаи е излишен.
Само мога да кажа- въпрос на възпитание.
Peace Мда...винаги ще ги има такива!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мда...винаги ще ги има такива![/color]
Хич не ми се иска да е така. Пред блока не може да играе, защото е пълно с помияри и нападат, на площадката предназначена за деца пак да  се съобразяваме с кучетата Thinking Е какъв народ сме ние, децата ни са на заден план  навсякъде #2gunfire

# 8
  • София
  • Мнения: 978
Направо е идиотско. Побеснявам като чета за подобни случаи. И най-лошото е, че просто нищо не можеш да направиш.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не знам и аз какво да кажа просто!Не само, че е опасно децата да не раздразнят кучето, ами животните излизат не само да се разходят, ами и да се ИЗходят.И тая работа е вършат точно там, на площадката.Обичам животните, но ги намирам за НЕсъвместими и взаимно изключващи се с децата.

П.П.Ние имахме куче но го подарихме след като забременях.

# 10
  • София
  • Мнения: 978
Мда...винаги ще ги има такива![/color]
Хич не ми се иска да е така. Пред блока не може да играе, защото е пълно с помияри и нападат, на площадката предназначена за деца пак да  се съобразяваме с кучетата Thinking Е какъв народ сме ние, децата ни са на заден план  навсякъде #2gunfire

За съжаление си много права. Ще ти разкажа за друг случай в Градската Градина. Там има 2 детски площадки, едната с пясъчник. В него редовно се ровят и изхождат помияри. Сигнализирала съм 3 пъти на охраната на градинката. Отговорът е "Мии сега нищо не можем да направим, то общината да се намеси и не знам си какво друго". Добре тогава, отидох в община "Триадица" където подадох жалба, оттогава минаха повече от 2 месеца, все още нямам отговор нито пък резултат, това ме подсеща още утре да си размахам молбата с входящия номер под носа на някой отпускарски настроен чиновник.
Много ми е мъчно, но за съжаление си права, децата ни са на заден план

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох, от Общините не чакам изобщо подкрепа честно да си призная. Те ако действаха адекватно нямаше София да е пълна с бездомни кучета.  Но си мислех, че хората поне като видят детска площадка и то нова и оградена няма да си водят там кучетата поне. Малко са местата за игра на децата ни и малкото от тях са вече обсебени от кучкарите. Thinking

# 12
  • Мнения: 151
Не ме интересува миролюбиво ли е кучето или не. Все пак там играят деца. Всичко може да се случи, защо в игрите си трябва да се съобразяват с някакво куче да не би да го разсърдят и да се случи нещо лошо. А и не съм съгласна там където играят деца да се изхождат кучетата.
Съгласна съм с вас, но никой нищо не прави, до нас има малко паркче с купчина пясък,един ден синът ми замалко не беше прегазен от две немски овчарки които тичаха да се изходят в пясъка и да се търкалят. Стопанката им просто си седна и им се радваше все едно нас ни няма smile3514направо побеснях, но прецених, че и да и кажа нещо нямаше да ме разбере-просто  си тръгнах.

# 13
  • София
  • Мнения: 790
Всъщност всичко зависи от човека. Аз обичам животните, винаги съм имала някакво - куче, котка, птичка... Но от както имам дете ми се промени виждането за доста неща, в това чисто и домашните любимци. При нас например има много бездомни кучета, за които обаче общината не иска да се погрижи, защото някой се грижел за тях  ooooh! Ако били агресивни щяли да ги видят и евентуално да ги приберат.. А за домашните какво да говорим. Онзи ден една леля си разходи кучето без каишка в градинка пълна с малки деца, то си "свърши работата" и лелята невъзмутимо си продължи разходката. След забележка от родител, се стигна до кавга и накрая до заплахи... Ужас направо...

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз днес така го отнесох. И ме е яд, защото не замълчах а направих забележка, а кучкарите ме изкараха натрапница едва ли не като си водя детето  на площадката за деца.

Общи условия

Активация на акаунт