По-малък тестис

  • 5 552
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета,
Бебето ми е на 2 месеца и снощи забелязах, че единия му тестис и станал по-малък в сравнение с другия. Дали е норнално? В четвъртък сме на консултация и естествено ще попитам и педи, но нещо се попретисних. До сега си бяха нормални. Изглежда, че не го боли, ама знам ли! Може ли да се развие крипторхизъм в последствие (нали уж е вродено) или е нещо друго?

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Няма мъж с еднакви тестиси, нито човек с еднакви ходила. Така че споко. Абсолютно нормално е.  Peace

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Няма мъж с еднакви тестиси, нито човек с еднакви ходила. Така че споко. Абсолютно нормално е.  Peace
Peace

Не се шашкай нармално е  Wink и невярвам да се "смалил" по скоро не си обърнала внимание че са различни  по големина Grinning (предполагам)

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На моят син са му енакви тестисите-консултирай се с лекар все пак

# 4
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Сега като го загледах май по-скоро другия се е уголемил, а не този да се е намалил. Нормално ли е подуването на тестиси  newsm78?

Извинявам се ако досаждам  Embarassed!

# 5
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Свържи се с педиатърката !



....тук само ще гадаем

Стискам палци вс.да е Ок  Hug


# 6
  • София
  • Мнения: 280
Най-добре, говори с педиатъра ви, възможно е да става дума за хидроцеле. Моят син имаше същия проблем. Не е страшно в повечето случаи се оправя от самосебе си и пък и вие сте все още на 2 месеца.

# 7
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Не издържах и се обадих на педиатърката му. Довечера отиваме на преглед. Ако е хидроцеле, оперативно ли се лекува както при големите мъже? Тя каза, че може да е абсолютно физиологично подуване и да няма проблем, но можело и да не е  Sad! Дано да е безобидно  Praynig!

# 8
  • Мнения: 8 163
Как е бебчо? Надявам се всичко да е наред...

# 9
  • Мнения: 6 441
Не издържах и се обадих на педиатърката му. Довечера отиваме на преглед. Ако е хидроцеле, оперативно ли се лекува както при големите мъже? Тя каза, че може да е абсолютно физиологично подуване и да няма проблем, но можело и да не е  Sad! Дано да е безобидно  Praynig!
Ние в момента сме със същата диагноза.Синът ми беше на вашата възраст,когато забелязахме,че единият му тестис се е надул.Тогава лекар каза,че ако до 1 годинка не се оправи ще се наложи оперативна намеса.Е,ще има операция.
Знам и за дечица,коит оса оперирани от хидроцеле по-малки(горе-долу колкото вас).
Пиши какво е станало  Hug

# 10
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Ами неговата лекарка каза, че  предполага че е хидроцеле, но можело и да е ингвинална херния  Sad. Ще го гледам до четвъртък. когато сме на консултация и тогава ще решим какво да правим. Ще ми даде направление за хирург. То можело до тогава и само да се оправи  newsm78! Дано  Praynig! Сега като му слагах памперса повдигнах тестисите нагоре. Някъде четох, че помагала при хидроцеле.

Groznoto_pate, сложна ли е тази операция за хидроцеле? Тестиса надут ли е много? Дано всичко е наред при вас Praynig!

# 11
  • Мнения: 8 163
Ами неговата лекарка каза, че  предполага че е хидроцеле, но можело и да е ингвинална херния
spoko Желая от сърце всичко да се оправи от самосебе си.

# 12
  • Мнения: 6 441

Groznoto_pate, сложна ли е тази операция за хидроцеле? Тестиса надут ли е много? Дано всичко е наред при вас Praynig!
На мен ми обясниха,че не е сложна.Ще ни изпишат още на същият ден.Пълна упойка и никакви течности и храна преди операция.

А защо ви е пратила при хирург,а не при уролог? Thinking

# 13
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718

А защо ви е пратила при хирург,а не при уролог? Thinking[/b]

Знам ли  newsm78! Вероятно заради съмненията за херния  Thinking! Тя ще ми даде направлението в четвъртък ако няма промяна до тогава. Дано да има към по - добре  Praynig!

Благодаря ви за подкрепата, момичета  Hug!

# 14
  • Мнения: 9 973
бебето е малко още,дано се размине

# 15
  • Мнения: 4 784
Дано до четвъртък да сте по - добре!
Пиши все пак как се развиват нещата.  Hug

# 16
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Ми не издържах и го заведох на хирург. Казват че бил много добър детски хирург. Дано!
Категоричен е, че не е херния, а е хидроцеле. Каза, че било леко степенно и даде много надежди, че ще се размине от само себе си. Само трябва да го гледаме, да не се увеличи. За операция изобщо не говори. Каза, че ще си говорим за такива неща чак след година, ако не дай боже не се оправи детенце. Вика ни на преглед чак края на септември, началото на октомври, ако разбира се няма нещо различно през това време. Дано да няма  Praynig!
Поуспокоих се малко!

# 17
  • Мнения: 27 524
До годинка не се заглеждай, зазяпвай и не си самовнушавай подобни ненужни тъпотии  Wink

# 18
  • Мнения: 219
Моят син се роди с хидроцеле още на видеозона преди да родя се виждаше след няколко месеца отока се прибра и няма проблеми педи каза че повечето деца го израстват и за това се чака до годинката да се види дали ще отшуми. Дано го израсте детето

# 19
  • Мнения: 332
Не се притеснявай, ще видиш, че всичко ще е наред. Направила си всичко необходимо за детето си.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт