За хапането?

  • 2 633
  • 40
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 408
Имам проблем с моя син, който е на 2г и 3м и хапе децата, когато се спречкат. Говоря много, че не трябва така, пошляпвала съм с две думи пробвала съм различни методи, но нищо не помага. Моля, ако някой е имал същия проблем и се е справил да каже как, защото се чувствам много зле пред нахапаното дете и родителите му!

# 1
  • Мнения: 9 814
Моята племенница беше така, хапеше всичко живо наред и деца и възрастни.
Говорихме, карахме се, но ефект нямаше.
След време сама се отказа.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да много неприятно е. Според мен трябва да си неотлъчно до него или да ограничиш контактите му с децата(което не е много хубаво). Той не е много малък като гледам. Пробвала ли си ако ухапе някое дете да му прибереш нещата и да го изведеш от местото, където играят всички. Естествено и да му обясниш, че щом хапе децата няма да ходи да играе с тях. И примерно ден два да не го водиш там за наказание. Може след това да се замисли ще хапе ли или ще стои сам без приятелчетата.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 160
И дъщеря ми  имаше  такъв период , но мина .
Не помагаше нито каране нито ограничаването на контактите и с деца.
Просто тя сама спря в един момент

# 4
  • Варна
  • Мнения: 616
 Ами ухапи го и ти  Blush Не така силно както той хапе, но достатъчно да го заболи. Синът ми не е хапал, но щерката хапеше - говорих, плясках, но когато ухапа брат си до кръв вече не знаех какво да правя и не се намесих когато той я ухапа  Blush После два пъти  се пробва на мен, но пробвах по същия начин - вместо да и се карам я гризнах и попитах дали и е хубаво така - ами спря и повече не е посягала да хапе

# 5
  • София
  • Мнения: 39 758
И Дияна имаше такъв период в яслата. Редовно я прибирах ухапана, тя пък съответно ухапала някое друго дете. Веднъж след яслата сме завели дечурлигата в едно кафе с детска площадка. Оказа се, че взаимно се хапали, едната ухапала другата, трета ухапала 1вата, заради 2рата и т.н. Simple Smile
Минава и този период. С каране няма да стане.

# 6
  • Мнения: 2 467
И моята около 2-та годишнина имаше такъв инцидент. Детенце я изпреварва на пързалката и тя да си отмъсти го захапва за пръста.
Тогава изяде първия си (засега единствен) шамар. Много се ядосах, скарах се, изяде шамара по дупето и "гледах лошо" поне час. Запомни го. Не е посегнала повече.
До степен такава го е запомнила, че сега нея бият, тя не посяга дори да се защити. От около седмица като я удари дете се защитава като го ръмжи  ooooh! (" Аз  ръмжа страшно и плаша, мамо!").

# 7
  • Мнения: 2 448
Моето дете имаше много дълъг такъв период и съм била нащрек постоянно. Дори в яслата имаше проблеми, заради това.
Трябва да се опиташ да разбереш причината за това.
При нас беше заради това, че не разбираше и не говореше. Това докарваше нервност у него и когато не можеха да го разберат и го принуждаваха да върши някаква дейност или е неразбран от друго дете реагираше с хапане. Хапал е доста зверски дори мен, когато съм му забранявала нещо.
Със започването да разбира и да говори нещата постепенно се оправиха, но мина доста време, като се има предвид, че започна с думи на около 3 години, а това е доста късно.
Успех и на теб в намирането на причините и решаването на този проблем.   bouquet

# 8
  • Мнения: 3 804
И дъщеря ми  имаше  такъв период , но мина .
Не помагаше нито каране нито ограничаването на контактите и с деца.
Просто тя сама спря в един момент
сега и дреби посяга да хапе ,но само каките си и то на игра

# 9
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
.....моя за сега хапе само мене  Crazy но очаквам "бум" като тръгне на ясли

# 10
  • Мнения: 804
Децата хапят, когато се страхуват и се чувстват несигурни.
Казвам го от опит. Аз хапех, почти до втори клас.
Много търпение и много любов решават проблема.
Нямам претенции да съм специалист, просто споделям спомени.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А потърпевшите деца до кога ли трябва да търпят? Имахме такова другарче. Търпението ми много бързо се изчерпа , така и другите майки  си оттеглиха децата. Въпросното дете, което хапе и не му се правеше никаква забележка остана без детска компания. Сега страда повече, защото никоя майка не си пуска детето там, където ще бъде наранено по някакъв начин в случая нахапано.

# 12
  • Мнения: 3 929
Синът ми също хапеше през този период. В началото го плесвах през ръцете, карах му се, защото преди това съм му обяснявала, че не бива да го прави, но той го правеше - хапеше и деца, и възрастни. С течение на времето разбрах, че не хапе просто така, а поради някаква причина - за да се предпази от някой, за да се отбрани, за да си запази играчката, когато някой му се скара, а той не е виновен. Затова промених отношението си към него и начина на възпитание. Когато ухапеше някое дете, а той не хапеше всеки, впоследствие разбирахме, че всъщност детето беше причина за реакцията на сина ми - дали му е отнело играчка, дали го е бутнал или ударил, синът ми се защитаваше по този начин.
Не спирай да търсиш причините за поведението му. Аз постоянно го учех, че ако някой го удари, оскубе или ухапе, той да не хапе в замяна, а да се отдръпне, защото така излиза той виновният. Не знам, по какъв начин съм му втълпила това, но изведнъж спря.
На пръв поглед нещата изглеждат много елементарни - има жертва, има виновник. А кой всъщност е виновният?

# 13
  • Мнения: 804
Синът ми също хапеше през този период....
Точно това имах предвид, когато написах поста си. Хапането е реакция, на дете което се чувства застрашено и трябва да се търси причината.

# 14
  • Мнения: 269
А моето дете хапе без повод!
Захапва и се хили после. Понякога ме захапва лекичко и гледа да види какво ще направя. Казвам "не, така боли", но това въобще не го впечатлява. Днес ме захапа рано сутринта по крака и го плеснах леко през устата - никаква полза.
Той също още не говори добре и се нерви като не го разбираме, но хапе, щипе и дере със и без повод. Отчаяна съм!
През септември тръгва на ясла, не знам как ще е там, дано отмине до тогава Confused

Общи условия

Активация на акаунт