Изправя се на решетките на леглото.....

  • 2 589
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте,

Имам спешна нужда от съвет - синът ми от 1 седмица се научи да се изпавя на решетките на леглото и по никакъв начин не мога да го накарам да легне да спи. Буквално за седмица доброто ми дете, което спеше 2 пъти на ден по 2 часа и вечер от 8 до 8 без да се буди се превърна в неспящо и неядящо мрънкало. Поради липсата на сън все е крив, все мрънка, просто не се издържа.
Изчетох една камара литература по въпроса и пробвах всичко - пея му като го слагам, чета, оставям да реве, уча го да слиза сам...Нищо не помага. Спи му се и заспива на решетката, но като го сваля лекичко долу се събужда и хоп пак горе! От няколко нощи вече и нощем полу-насън го прави....
Моля, посъветвайте ме нещо...

# 1
  • Мнения: 2 111
Ние сме с подобен проблем,само че не се изправя все още,а като я сложа  в леглото тя веднага се обръща по корем и почва да пълзи и не иска да спи.Това е от няколко месеца-откакто се научи да стои по коремче.Купихме люлка и в нея я приспивам през деня-люлеем се около 30-50минути докато заспи и после я прехвърлям в количката.Вечер се приспиваме в количката и после я прехвърлям в леглото.Друг начин няма.Някой път през нощта като се размърда и пак се обръща по корем да пълзи,но след 5-10 минути си заспива като види че и ние спим и никой не й обръща внимание.Моят съвет е да не го мъчиш да спи в леглото.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Еми то сега му е интересно на детето  Laughing , научило се е да прави нещо ново. Моята дъщеря пък заспива седнала  Mr. Green (още не се изправя на леглото). Предполагам, че като свикне с това "упражнение" няма да му прави впечатление и ще отмине всичко  Peace

# 3
  • Мнения: 525
Хехе, радвай се де.
Нашата мързелана е почти на годинка и още не може да се изправя.
Не че от половин година знае къде й е кошарата...
Но когато я сложа хич и не иска да се помръдне. Mr. Green
Така че все ще има по нещо да се вълнуваме. Wink

Иначе да, от чудесно детенце стана и тя мрънкало. Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 44 021
Освен да пробваш да го сложиш в преносима кошара...там няма къде да се хване и да се изправя...другия вариант е нормално легло отстрани с малка преградка (продават ги отделно универсални са) да не пада.....

# 5
  • Мнения: 750
Смени мястото, може да подейства!  Peace

# 6
  • Мнения: 1 085
Смени мястото, може да подейства!  Peace
Peace

# 7
  • Мнения: 38
Слагам го в преносима кошарка през деня да си играе - и там си се изправя без проблем. Пробвах да го приспивам на нашето легло или в количката - няма ефект... Той си спи в неговото легло от както се е родил, не съм имала никакви проблеми до сега....

# 8
  • Мнения: 5 940
Синът ми до преди половин месец отказваше въобще да спи през деня в кошара. Спеше само в количката, взехме си една специално за вътре. Спеше само в полулегнало положение, за да ме вижда от време на време.
Не знам какво е това бебе да заспи само в леглото. Приспивам го на ръце, с люлеене в количката или легнал до мен, за да ми рови в косата и да ми държи ръката. Свикнала съм и не го възприемам като мрънкало, той просто иска да ме усеща, гальовен е, привързан е.
Някои бебета просто се раждат по-самостоятелни и са такива винаги, други са много привързани, а трети по-късно развиват привързаност към майката, когато се поосъзнаят. Възможно е твоето дете просто да иска да е близо до теб, предложи му близост преди заспиване, да те усеща, че си до него.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Смени мястото

# 10
  • Мнения: 38
Моето бебе си е заспивало винаги само. В момента, в който има някой до него или в стаята въобще и той се разсейва и иска да си играе. Ако легна до него няма заспиване - катери се по мен, пее ми...Може и 2 часа да минат, но той няма да заспи. Просто така е свикнал от самото начало и не е това проблема в момента. Просто е научил нещо ново и иска нон стоп да го прави... Това ми е ясно. Исках просто да видя дали има някой друг с такъв проблем и как го е разрешил, ако въобще е успял.

# 11
  • Мнения: 9 973
заради този проблем купих люлка

# 12
  • Мнения: 153
Скарлет и ние имаме същия проблем. От 10-тина дни дъщеря ми се научи да се изправя сама в леглото и сега не мога да я накарам да спи през деня. Като я сложа в леглото започва да се върти и до една минута е права, държи се за решетките и ми се смее. За съжаление започна да се изправя и през нощта в полусънно състояние. Тази нощ три пъти се изправя Sad

Иначе през деня спеше и в преносимата кошара, която е в хола, но откакто я смъкнахме на долното ниво не успява да се изправи в нея и като я сложа вътре започва един ужасен рев.. Аз още не съм намерила решение на проблема. Честно казано надявам се да е просто период.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 079
Кошмарен беше този период и при нас...  ooooh!
Хубавото е, че отминава. След време ще се накефи  Mr. Green на това, че може да стои прав и ще се откаже да прави всичко в тази поза... Peace

# 14
  • Мнения: 2 068
аз си реших пророблема с много разходки  Wink
всяка вечер излизаме на вън и се разхождеме ......и така докато не започне да търка очите и да иска да сяда на земята  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт