"200 000 българчета родени зад граница"

  • 5 330
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 977
Статията е от днешния брой на в. Монитор

В съседната статия пък пише, че до 2050г. бг население ще наброява едва 5млн.
Печална статистика...

# 1
  • Мнения: 3 521
За мен е далеч по-печална статистиката, че 5000 българчета са извън класирането за места в детски ясли и в момента 10 хил. родителя си изсмукват от пръстите алтернативи за гледането им, а същевременно се съкращават детски учителки. Абсурдистан!

# 2
  • Мнения: 1 909
Дали да разбирам, че са се сетили най-после че българите зад граница не са само "дойни крави" и че най-после се опитват да направят нещо за да не ги загубят завинаги, вместо да се чудят как да им усложнят живота?

Ще следя да видя какво ще измислят Thinking

# 3
  • Italia
  • Мнения: 4 492
За мен е далеч по-печална статистиката, че 5000 българчета са извън класирането за места в детски ясли и в момента 10 хил. родителя си изсмукват от пръстите алтернативи за гледането им, а същевременно се съкращават детски учителки. Абсурдистан!

Ааааа,Що бе Сърф4е,преди няколко дни 4етох,4е българското правителство предлагало на бабите и дядовците по 200 лева ли бяха,4е пове4е ли освен пенсията им ако се хванат да гледат деца  ( за собствените им внуци май ставаШе дума)  #Crazy

Ето виж http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-07-18&article=240642  Twisted Evil

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 12:11 от mcdirock

# 4
  • Мнения: 3 521
Ами това е супер, но примерно в нашето семейство нямаме все още пенсионери, но първата внучка е на лице. Сигурна съм, че и не сме изключение  Wink- тогава кво се прави? Веселяци са тия от правителството.

# 5
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами това е супер, но примерно в нашето семейство нямаме все още пенсионери, но първата внучка е на лице. Сигурна съм, че и не сме изключение  Wink- тогава кво се прави? Веселяци са тия от правителството.

Ми взимате си баба или дядо под наем  Wink В статията пиШеШе,4е имало някаква Агенция където са регистрирани баби и дядовци,които са на линия. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 3 521
О, искам да видя тия баби-детегледачки, които се съгласяват да гледат целодневно допълнително дете за 220 лв. хайде за 300 лв. защото да предположим, че ще им доплащам и таксата отделена за държавна ясла. Особено в София! Laughing Вициве безброй.

# 7
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Абе ако някой раз4ита само на едната мижава пенсия Ще се навие като ниЩо да му идват тия пари в пове4е.Друг е въпросът какво Ще е ка4еството на предлаганата услуги и дали например Ще има възрастово ограни4ение,Щото не мога да си представя баба на 80 години как Ще се оправя например с едно развиляло се 2,3,4 годиШно хлапе. Thinking

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Ааааа,Що бе Сърф4е,преди няколко дни 4етох,4е българското правителство предлагало на бабите и дядовците по 200 лева ли бяха,4е пове4е ли освен пенсията им ако се хванат да гледат деца  ( за собствените им внуци май ставаШе дума)  #Crazy

Ето виж http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-07-18&article=240642  Twisted Evil

Това го има и тук. Някъде към 1200 евро на година се пада. Обаче, не е изгодно за тези баба и дядо, които имат високи пенсии, защото като минат данъците и парите драстично намаляват.
И ако сравня стандарт, цени в БГ и тук, то парите тук са също мижави ( освен, ако не гледат детето един-два дена в седмицата).

# 9
  • Мнения: 1 783
Ох, много ме разсмяхте с бабите под наем  Joy Горките, какво им се пише на 80 години деца да гледат.

Те вместо да направят нещо разумно с тия детски градини, като например процесът за лицензиране на частна градини да е не толкова тромав и да не отнема години или родителите, чиито деца по щастие са приети в държавните да плащат не по мижави 30 лв ами по 130 да речем (което пак е малко), или да въведат полудневни или почасови градини ще направят нещата много по-приемливи. Щото има много майки дето уж не работят, ама децата им ходят на градина, а други дето работят и се чудят и маят какво да правят. Ама такива радикални идеи не могат току-така да бъдат приети в България...

Айде, да не се шашкаме за българчетата, много и се връщат. Не се знае как ще са нещата в скоро време.

# 10
Превърнах се в кукувичка! Дано съм стерилна! Твърдо ЗА! Гяуристан няма нужда от нешопи! Каквото повикало, такова се обадило! Желателно и препоръчително е емиграцията да е безвъзвратна!

# 11
  • Мнения: 3 423
Според мен не трябва да се тревожим.
За всички ще има дрога. Както някога
за нашите родители пък имаше алкохол.

# 12
  • Мнения: 2 755
Айде, да не се шашкаме за българчетата, много и се връщат. Не се знае как ще са нещата в скоро време.
Аха. Чакай да се върнат. Родени в друга държава, израстнали там, изучили се там, усвоили бита и културата на страната в която живеят....... Ще се върнат, ама на гости. Да видят мама и татко, къде са се родили.
Ние чакаме. А през това време, онези, които трудно говорят български, стават все повече и повече.

# 13
  • Мнения: 5 710
Много смешно твърдение, подзаглавие.  Този Лалко как разбра, че 200 хиляди деца не говорят бъгарски, не се идентфицират и никога няма да се 'върнат', на мястото, на което не са родени. Как разбра изобщо колко са родени зад граница? На комуниста само му дай тема за разделяне и е във вихъра си.
Основно усилие за бг емигрант е  да научи децата си да говорят български, има към милион и нещо страници изписани по темата само тук . Реални теми за взаимопомощ на реални хора.  Но на Лалко сигурно не му се чете друго освен партийните директиви.  Въпрос на секунди е да се появят и жалейките за невъзвращение, особено, като си посолил с намеци, че нищо свястно не е останало в страната.

# 14
  • Мнения: 1 783
Айде, да не се шашкаме за българчетата, много и се връщат. Не се знае как ще са нещата в скоро време.
Аха. Чакай да се върнат. Родени в друга държава, израстнали там, изучили се там, усвоили бита и културата на страната в която живеят....... Ще се върнат, ама на гости. Да видят мама и татко, къде са се родили.
Ние чакаме. А през това време, онези, които трудно говорят български, стават все повече и повече.

Въй! Ужас, какво ме чака! Колко съм била заблудена само.
Еееех, лесно е едностранно да се гледа на нещата.....

Общи условия

Активация на акаунт