ПОМОГНЕТЕ - ПРАВИЛНО ПОЛЗВАНЕ НА ПОМПА АВЕНТ.

  • 11 021
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте момичета !
Вече си имаме втора дъщеричка на 1 седмица  Grinning. В родилното първите два дни й давах и добавка, след което бяхме предимно на кърма. Вече сме си вкъщи и тъй като още не ми е дошла зрялата кърма, понякога й давам и малко добавка, но изключително много искам да кърмя и в началото около 5 дни й давах при всяко кърмене и от двете гърди, но сега се опитвам на сменям гърдите на всяко кърмене, като си изцеждам гърдата след всяко кърмене. Купихме помпа на АВЕНТ, но нещо не се получава хубав вакум - отделно тази пласмасовата приставка, която трябва да масажира гърдата, при мен не върши никаква работа - с него въобще не става вакум. Сглобили сме си го както трябва, но самото помпане - без приставката, е много нежно и плахо. По принцип така лекичко ли помпа. Ползвала съм на Чико преди, където се получаваше добър вакум. Кажете какво се прави в такъв случай и също така /знам че е индивидуално/, но по колко кърма след кърмене изцеждата с дете на 1 седмица, че при мен са капчици направо, а преди в родилното и със счупената ми Чико се получаваше повече и си мисля, че е от неправилното ползване на Авента.

# 1
  • Мнения: 1 328
Хубаво ли си натъпкала гуменото с цветенцата вътре, с палец примерно. И без него става, даже е по-бързо.
И онова малкото беличкото нещо, то се слага с гладката страна надолу, към шишето/чашата. То ако не е наместено правилно никакъв вакуум не става  Peace
За грамаж - няма стандартно количество, цеди се за стимулиране като начало и после ще се регулират нещата от самосебе си  Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 337
ooo помпата прави страхотен вакум...повярвай...

зна4и като я раглобиш отгоре където е дръжката- махни капа4ето пластмасовото,махни самата бяла дръж4ица,която е закрепена за нещо като коп4е вътре,после остава само гуменото уплътнение с това бялото по  средата,за което се закрепя бялата дръжка- махни цялото уплътнение и сега на дъното под него трябва да има едно бяло малко нещо,което запълва дуп4ицата отдолу- първо виж дали изобщо го имаш-второ обърни го наопъки-може при сглобяване да сте объркали без да искате...после сглоби наново и уплътни вси4ко- помпай малко и ще видиш,4е ще тръгне...незнам дали съм ти помогнала малко омотано стана тук в нета да ти обяснявам...днао има ефект Peace

# 3
  • Мнения: 309
И при мен прави страхотен вакуум, причината да няма , обикновено е онова малко нещо под силиконовата  диафрагма, трябва да е с гладката му част надолу, а гледано отгоре изглежда като маргаритка.

# 4
  • Мнения: 984
Добре са ти обяснили по-горе. Има и още нещо: понякога гърдата е прекалено пълна и не може безболезнено да влезе навътре до алвеорите, за това първо с топла вода се облей. И след всяко ползване измивай помпата, за да си запази качеството по-дълго време.
Има една гума, която създава вакуума - мого е важно да е поставена правилно. Вземи пак упътването и виж дали всичко е както трябва. Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 553
Нищо не става момичета - каквото да правя, вакум няма или пък се образува съвем за кратко ... Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
ами кажи къде живееш? Някоя от нас ако може да мине да те види как се цедиш. Помпата наистина има страхотен вакуум.

# 7
  • Мнения: 6 871
Честно казано и аз си имам проблеми с помпата. В родилното я извадих, пробвах да се цедя, никакъв проблем нямах и я оставих. По-късно пак пробвах без да съм пипала нищо по самата помпа и вече не се получаваше вакум. Разглобявахме я хиляда пъти и накрая някак се получи. След като прочетох темата я разглобявах пак, онова дето е като цветенце е поставено с гладката част надолу към шишето, но въпреки това не винаги ми се получава вакумът. Просто понякога става, а понякога не.

# 8
  • Мнения: X
Помпата на Авент не прави вакуум, ако липсва една малка част или е поставена неправилно. Това е едно малко, бяло, гумено кръгче, казва се WHITE VALVE. Аз го поставях неправилно - поставях го наобратно и помпата изобщо не функционираше. Отне ми доста време, за да го вдяна. 

Прочети много внимателно упътването и следвай схемата за сглобяване на помпата:

http://www.avent.com/uk/en/pdfs/instructions/ISISManualuk.pdf

Въпросната джаджа е на стр.6, там където пише:

6. How to assemble your AVENT ISIS™ Breast Pump

Wash your hands thoroughly. Click the
white valve (g) into the pump body (f)
from underneath making sure the flat
side of the valve is downwards.
IMPORTANT: DO NOT LOSE THE
WHITE VALVE. YOUR PUMP WILL NOT
WORK WITHOUT IT OR IF IT IS FITTED
INCORRECTLY. If lost, spare valves are
available direct from AVENT.

Успех, може би в това е проблемът.

# 9
  • Мнения: 497
Пробвай да намокриш силиконовия накрайник с гореща вода преди помпене. Така се създава по-добър вакуум. И не очаквай млякото да потече веднага , може да минат десетина минути преди да слезе кърмата.

# 10
  • Мнения: 1 440
И аз така и не можах да се "разбера" с този силиконов масажор и тъй като нямах време и някой, който да ми помогне просто го махнах и след известно време стана работата. После 1 г. нямах проблем Peace

# 11
  • Мнения: 1 174
Ninche, първо се подсигури дали помпата ти с всичките части, които обхващат гърдата са сухи за начало.Важно е силиконовото "цветенце" да прилепва хубаво към фунийката!После, преди да започнеш да помпиш, за да изкараш въздуха, хубаво се наведи напред, за да пасне гърдата на формата на помпата.Възможно е трудно да започнеш, но няма начин да останеш не изцедена с този уред - личен опит.Такъв вакуум прави, че чак зърното ме е заболявало! Simple Smile

Успех и питай пак, ако нещо не потръгне! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 871
Аз току-що пробвах пак, като че ли има някакъв вакум, но успявам да изцедя само когато кърмата тече силно, иначе помпам и нищо. Според мен се е получил хубав вакум когато не е нужно да натискам докрай, нали така? Понеже сега си помпам докрай и понякога тече, понякога не, както казах зависи от кърмата.

# 13
  • Мнения: 497
Понеже сега си помпам докрай и понякога тече, понякога не, както казах зависи от кърмата.
Според мен, бебчо просто си е свършил работата и си е изцокал всичко.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 2 658
Имай предвид, че задното мляко тече по-трудно. Хубаво е да помпаш няколко минути и да правиш поглаждащи движения отгоре-надолу, после сменяш гърдата и след 5 минути пак пробваш да доизцедиш. Празните от мляко гърди са много меки и ако ти се е регулирало производството според това, колко изсуква детето, може да не можеш и нищо да изцеждаш, но вакуумът си остава много силен.

Общи условия

Активация на акаунт