Сешоар с йонизираща система?

  • 36 963
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 650
Искам да си купя нов сешоар и понеже съм чувала, че тези с йонизираща система са по щадящи косата и придават блясък, моля някой, който  има такъв да сподели мнение.

И каква според вас е разликата между обикновените сешоари и тези за професионална употреба? Моята фризьорка ми обясняваше, че тези са професионална употреба не били с толкова горещ въздух и затова не изгаряли много косата.

Въобще - кой е любимия ви сешоар, за да си купя и аз такъв Laughing

# 1
  • Мнения: 3 312
аз имам някакъв с йонизираща система - ама тя за какво служи незнам  Blush  ако може да разясни някои  Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 194
да се включа и аз към питащите ooooh!
аз си купих преса за коса с йонизираща система, но ефект - разлика от стандартна за сега не виждам. В никакъв случай не мога да кажа, че косата ми е по бляскава, след изправяне.

Ама пусти реклами и консултанти - навих се .... Embarassed

# 3
  • Мнения: 14 486
моят е такъв http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026946

много  съм доволна, ама тя моята коса си е била бляскава винаги та не забелязвам да блести повече от него. доколкото аз знам йонизацията е за затваряне люспите на косъма или нещо подобно Crazy

# 4
  • Мнения: 3 312
а това ползвали ли сте - цък Flutter

# 5
  • Мнения: 142
Значи относно пресата специално-много зависи каква е ,защото на много от тях пише ion-shine sistem,но когато наистина има йони-те се "чуват" !Аз имах преса на Браун с йони и те като ги включиш си излизат от едни отворчета и се чува едно жужене......сега съм с една друга преса която е невероятна  и пише че е с ефект на йони но такива няма-просто е такъв ефекта който в случая се придава от специалното покритие на плочата.

# 6
  • Мнения: 528
И моят е с йони, ползвам го през ден, но не съм забелязала чудодейния му ефект върху косата си.

# 7
  • София
  • Мнения: 650
А някой има ли идея дали има разлика между йонизираща система и йонизирана струя - гледам разни описания на сешоари и се чудя...
И въобще за какво е тази йонизация?

# 8
  • Мнения: 528
Май е нещо свързано с наелектризиране на косата, отнема статичното електричество...не съм много сигурна newsm78

# 9
  • Мнения: 3 830
И моят сешоар е с йони. Няма грешка сешоарът. Много е добър Peace

# 10
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Май е нещо свързано с наелектризиране на косата, отнема статичното електричество...не съм много сигурна newsm78
Peace
да така  отнемат стати4ното електри4ество и косата не се наелектризира....

# 11
  • София
  • Мнения: 650
И моят сешоар е с йони. Няма грешка сешоарът. Много е добър Peace
Какъв е твоя сешоар?

# 12
  • Мнения: 3 830
И моят сешоар е с йони. Няма грешка сешоарът. Много е добър Peace
Какъв е твоя сешоар?

Imetec ion77 K3 2000 Professional:



Има дифузер, две приставки за насочване на въздушната струя. Бутон за временен студен въздух. 3 степени на сила и 3 степени на топлина.

Продава се същата марка и в Бг. В този онлайн магазин: http://www.nar-mag.com/index.php?cPath=131_188

# 13
  • Мнения: 1 241
Моят е Филипс
имам го вече 2 години и съм супер доволна, обаче не знам как точно действа (май и на наелектризирането на косата  влияе newsm78)

# 14
  • Мнения: 1 313
Някоя от вас, която е имала проблем с наелектризирането на косата дали го е решила с такъв сешоар или пък уреда за йонизация на косата, който черен шоколад е пуснала?
Аз определено имам такъв проблем зимата с пуловерите, иначе съм доволна от сешоара си, но ако друг би ме отървал от наелектризирането определено ще го сменя!

# 15
  • Мнения: 1 241
Аз от както имам този сешоар, от тогава горе-долу ползвам и кристали, косата ми не се е наектризирала, но не мога да кажа от кое е Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 313
Аз също ползвам кристали, при мен те нямат такъв ефект. Определено ще сменя сешоара, заслужава си да пробвам. Благодаря  bouquet

# 17
  • Мнения: 100
Моята фризьорка обяняваше за йонизиращата система на сешоарите следното - след миене под люспите на косъма имало водни капчици, които при сушене с нормален сешоар се нагрявали и като се изпарявали "изпичали" и така увреждали косата. Йоните разпрашавали тези капки на много фини капчици и така се щадяла и опазвала по-добре косата.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 788
Моят е Филипс http://picnic.ciao.com/de/151089873.jpg
имам го вече 2 години и съм супер доволна, обаче не знам как точно действа (май и на наелектризирането на косата  влияе newsm78)


И аз съм страшно доволна от този сешоар, но специално за йонизиращата система не знам, дали има ефект.
Не ми се наелектризира косата, но не знам дали е от сешоара.  Crazy

# 19
  • Мнения: 1 645
Моят е йонно-керамичен на Ремингтон-профешънълс за подхранване и блясък.Доволна съм дотолкова доколкото го ползвам,защото не го ползвам често а само когато бързам.Машата ми също е йонно-керамична и на същата фирма,и от нея съм много доволна.Има огромна разлика с обикновенните сешоари Peace

# 20
  • Мнения: 1 313
Вчера говорих с фризьорката си и вече реших, че ще купувам нов сешоар. Ако успея преди сватбата ще пиша какво съм избрала Simple Smile

Можете ли да ми напишете номера на модела на този сешоар на Филипс, който сте препоръчали, не мога да го видя от картинката.

# 21
  • Мнения: 3 312
Вчера говорих с фризьорката си и вече реших, че ще купувам нов сешоар. Ако успея преди сватбата ще пиша какво съм избрала Simple Smile
   

 тя какво ти каза  Rolling Eyes  за какво служи

# 22
  • Мнения: 100
Преди време в една друга тема някой беше споменал, че с професионалните сешоари косата се изправяла по-лесно и по-ефективно, защото отворът отпред на приставката за изправяне е съвсем тесен. Загледах се и действително е много по-тесен от всички сешоари на пазара, дори този на Филипс, за когото говорите по-нагоре и чиято реклама е, че "фризьорите го използвали у дома си".

Някой пробвал ли е с професионален дали наистина ли е така?

Че го имам този Филипс, но не съм доволна от него, косата ми незнайно защо ми става много твърда и бухва и се колебая за един професиноален, май беше Луксит или нещо такова, от фирма Антоанет.

# 23
  • Мнения: 1 313
тя какво ти каза  Rolling Eyes  за какво служи
Каза, че щади косата много повече от обикновения и, че много по-малко цъфти. А намаляването на наелектризирането било следствие от това. Не съм разпитвала повече.

# 24
  • Мнения: 1 322
И аз съм с този на Филипс, но незнам колко точно щадящ косата е

# 25
  • Мнения: 2 498
Моят е Филипс
имам го вече 2 години и съм супер доволна, обаче не знам как точно действа (май и на наелектризирането на косата  влияе newsm78)

И аз ползвам същия Peace-много съм доволна...

# 26
  • Мнения: 63
 да се направя и аз на експерт....аз имам този сешоар на Филипс http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014019 и преди да си го купя фризьорката ми каза, ако искам хубав сешоар да гледам да е по-мощен(около 2000W), а отностно йонизиращата система в магазина ми обясниха, че тя предпазва от наелектризирване и от пресъхване на косъма....после това го учих и по физика Laughing...даскалото ме следва навсякъде. Мен лично косата ми става по-мека и бляскава,но не очаквайте очеизваден ефект....много зависи все пак и от косата - ако е много изтощена, едни йони няма да я оправят.

# 27
  • Мнения: 139
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09026785 - това е моят сешоар. Доколкото знам и аз йонизаторът е против наелектризиране на косата. Аз лично съм много доволна от избора си.

# 28
  • Мнения: 266
Моят е този: PHILIPS HP4882

1900W, с йонизиращ ефект. Има турбо режим- бързо изсушаване без увреждане на косата и студен удар- обработка със студена струя за фиксиране на прическата
Имам го от две години, доволна съм.  Има го и във вариант 2000W.

Пише, че "Вграденият йонизатор произвежда частици с отрицателен заряд, които неутрализират статичните заряди получаващи се при разресването на косата (наелектризиране).В резултат косата не стърчи, не залепва по гребена и лесно приема необходимата форма".

Моят е Филипс
имам го вече 2 години и съм супер доволна, обаче не знам как точно действа (май и на наелектризирането на косата  влияе newsm78)

И аз ползвам същия Peace-много съм доволна...
В интерес на истината мисля че този е перфектен-по-мощен е-2100W, керамичния елемент би трябвало да щади косата.
http://megashop.bg/techno/product_info.php?cPath=16&products_id=1128
За съжаление, когато купувах, бях с ограничен бюджет и се спрях на по- евтиния вариант.

# 29
  • Мнения: 386
Моят е Филипс
имам го вече 2 години и съм супер доволна, обаче не знам как точно действа (май и на наелектризирането на косата  влияе newsm78)

И аз ползвам същия Peace-много съм доволна...
Аз съм със същия и съм доволна много само дето няма по тясна приставка като на професионалните сешоари, но и така се справям. И е много голям Mr. Green Ползвам го от 6 месеца!

# 30
  • Мнения: 4 447
Да, имам йонизиращ сешоар. Не се предлага в БГ мисля...
Поръчх си го преди 2г. от Америка. Доволна съм, не ми
се наелектризира косата, да, блестяща е също, но мисля,
че това е заради термозащитният спрей и другите неща
с които я плескам... косата де  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 413
Да, имам йонизиращ сешоар. Не се предлага в БГ мисля...
Поръчх си го преди 2г. от Америка. Доволна съм, не ми
се наелектризира косата, да, блестяща е също, но мисля,
че това е заради термозащитният спрей и другите неща
с които я плескам... косата де  Mr. Green
В България грам ли няма такива сешоари?

# 32
  • Мнения: 4 447
Да, имам йонизиращ сешоар. Не се предлага в БГ мисля...
Поръчх си го преди 2г. от Америка. Доволна съм, не ми
се наелектризира косата, да, блестяща е също, но мисля,
че това е заради термозащитният спрей и другите неща
с които я плескам... косата де  Mr. Green
В България грам ли няма такива сешоари?

За марката освен модела, имах предвид. Ми не съм виждала.
Може и да има, не знам....  Thinking

# 33
  • Мнения: 4 447
Да, имам йонизиращ сешоар. Не се предлага в БГ мисля...
Поръчх си го преди 2г. от Америка. Доволна съм, не ми
се наелектризира косата, да, блестяща е също, но мисля,
че това е заради термозащитният спрей и другите неща
с които я плескам... косата де  Mr. Green
В България грам ли няма такива сешоари?

За марката освен модела, имах предвид. Ми не съм виждала.
Може и да има, не знам....  Thinking

Е те такова имам:

   

# 34
  • Мнения: 386
Хмм,  интересно чудо!

# 35
  • Мнения: 1 241
Брилянт, тази джаджа не пресушава ли косата?
 Аз много мислих да си взема сешоара на Ровента за изправяне, но ме предупредиха, че пресушава много (тъй  като минава много близо до косата) и не е мощен.
 Гледам, че твоя има мощност. newsm78

# 36
  • Мнения: 4 447
Брилянт, тази джаджа не пресушава ли косата?
 Аз много мислих да си взема сешоара на Ровента за изправяне, но ме предупредиха, че пресушава много (тъй  като минава много близо до косата) и не е мощен.
 Гледам, че твоя има мощност. newsm78

Ами пресушава я, ако не й сложа термозащитен спрей.
Иначе е мощен, да. При все, че по-високата степен не
му работи, защото е с двойна система за 110 и 220 волта
и когато е включен на 220 не му работи 2-ра степен  Crossing Arms

По-лесно си правя прическата, когато не използвам някоя
от приставките. Само с кръгла четка. Изправя идеално Sunglasses

# 37
  • Мнения: 2 414
От почти две години съм с този и съм много доволна. Peace

# 38
  • Мнения: 2 414
Някой има ли впечатления от тази джаджа? Shocked
Многофункционален комплект за сушене и оформяне Ремингтон

http://www.remington.bg/product/mnogofunktzionalen-komplekt-za-s … -remington-as1201

 Praynig

# 39
  • Мнения: 1 317
Някой има ли впечатления от тази джаджа? Shocked
Многофункционален комплект за сушене и оформяне Ремингтон

http://www.remington.bg/product/mnogofunktzionalen-komplekt-za-s … -remington-as1201

 Praynig
Имам го от Нова година. Не си заслужава. Използвам само и единствено голямата четка. Останалите приставки са ужасно некадърно направени. Ходих при моята фризьорка, за да ми обясни аз ли съм толкова ненаясно или наистина нещо не е наред. И тя каза, че са доста странно направени.
Голямата четка наистина е много добра, изправя косата страхотно, изглежда лъскава, но не си заслужава само заради нея. Мен лично още ме е яд, че си го взех.

# 40
  • Мнения: 386
От почти две години съм с този и съм много доволна. Peace
За този модел някой има ли представа от къде може да се закупи професионална приставка, по- тясна?

# 41
  • София
  • Мнения: 650
Аз в крайна сметка си взех Parlux 3200 Ceramic Ionic - професионален.
Страшно съм доволна. Наистина цената е  #Crazy, но ефекта е много добър - лъскава коса, без статично електричество

# 42
  • Мнения: 0
Така и така отдавна Ви чета и само хубави неща научавам от Вас, та реших и аз да се включа. Йонизиращите сешоари пазят от наелектризиране и пресушаване на косъма, за да се избегне ефекта на "разплетена дамаджана". Хубаво е да е поне 2000W, за да може бързо да се постига желания ефект и да не се сушиш по половин ден. Аз ползвам този http://www.consumer.philips.com/consumer/bg/bg/consumer/cc/_prod … G_CONSUMER/HP4983
и съм много доволна, беше и на разумна цена около 100лв.

# 43
моят е на филипс с йони,но ефект не съм забелязала

# 44
  • Мнения: 97
И аз съм с Филипс НР4983, като на P4elka и съм много доволна. Косата ми не се наелектризира изобщо. Само малко му е широка приставката за насочване, но за домашни условия е чудесен.

# 45
  • София
  • Мнения: 102
Аз в крайна сметка си взех Parlux 3200 Ceramic Ionic - професионален.
Страшно съм доволна. Наистина цената е  #Crazy, но ефекта е много добър - лъскава коса, без статично електричество

Честито Поничка! Като видях темата тъкмо се засилих да го хваля точно този - Parlux 3200 Ceramic Ionic. Имам го от 6 месеца и ти гарантирам, че си струва всеки лев, който си дала. Ще останещ много доволна.
На мен  ми се отразява отлично на косата. Много по-малко я тормози от обикновен сешоар. Изглежда съвсем различно, няма толкова много стърчащи сухи косъмчета. Много добре се справя с изправянето. Абе знаете каква е разликата, когато ви е сушил фризьор с професионален сешоар от това с обикновен вкъщи. Аз исках да постигна този ефект вкъщи и см доволна от резултата. Но само да предупредя, защото четох тук не трябва да очаквате подхранващ ефект, блясък и т.н. За това си трябват други козметични продукти, ако се нуждаете разбира се.
Моя го купих от mall-a, фризьорски салон GOSSIP. Струваше 170 мисля. Тогава като се бях разтърсила почти не намирах тук в България такива сешоари - професионале, с йонизиращ ефект.

# 46
  • Мнения: 1 418
Йонизиращият ефект  запазва влагат в косата.Това е ефекта.
Освен това щади косата от прегряване.Блясъкът е допълнителен
ефект-не може да стане,ако косата е третирана,в смисъл не
винаги се получава.Аз работя с такъв-професионален-определено
има разлика между обикновения и него.

# 47
  • Мнения: 0
Здравейте мили дами.Вярвам ,че по-компетентен форум няма(когато търся нещо в нета винаги попадам на този форум,дори когато правехме ремонт в къщи Grinning)
И така милата ще има рожден ден и понеже се оглежда за сешоар, реших това да е подаръка.
От това което съм чул от нея,трябвало да е със тънък накрайник,мощен,колкото повече функций- толкова по добре,керамика и др. знайни и незнайни чудеса Shocked
След оглеждане на магазините се спрях на следните модели
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09016443
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025504
Чуденката е кой от двата да купя,приемам и други оферти да към 100лв

# 48
  • София
  • Мнения: 650
И двата са хубави- отиди  да ги видиш на живо и вземи този, който е по лек. Аз лично бих предпочела PHILIPS-а.

# 49
  • Мнения: 1 418
Защо не си мземеш професионален?Малко по-скъп е,но
качеството е различно.

# 50
  • Мнения: 0
Гледах ги и двата,засега везните клонят към Филипса,той има два накрайника-дифузор и този за тънка струя,а другия няма дифузор.
Тути ,тук в Перник няма професионални или поне аз не знам такъв магазин.Стария е на Филипс и какво е видял само той си знае-падания н-бройки,от ползване му се прекъсна  кабела при дръжката,накрайниците се поразмекнаха и изкривиха-сека се крепят на тиксо,отпред накрайника за изправяне все едно мишки са го яли Shockedно все пак това са 5-6г работа и още работи,мирише на опърлено яко Grinning

# 51
  • Мнения: 1 313
Аз в събота купих този: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037990, но засега съм го ползвала само веднъж. Струва ми се тежичък, но иначе е хубав.

# 52
  • Мнения: 6 039
Купих си на Браун от Технополис, много съжалявам. досега съм ползвала професионален, загубих му накрайника и се подлъгах да си купя нов. Проблемът е, че като работи 5 минути и се сработва някаква зашита и спира. Тогава вадя стария и продължавам. Ужасно ме дразни. На всичкото отгоре, на дизайн са го докарали, на качество - не. Дори надписите по него се изтриха или по-скоро разтекоха от топлината.

# 53
  • Мнения: 1 418
Е,предполагам идваш често до София.Можеш от тук да си
вземеш.

# 54
  • Мнения: 1 014
Вчера си купих този - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037990. Много го похвалиха. Не съм го изпробвала още, но да видим...

# 55
  • Мнения: 3
Работя с Parlux от доста време и съм адски доволна,все още нямам такъв вкъщи но пък за какво ми е Simple Smile хе хе

# 56
  • Мнения: 25
Преди 4 месеца си купих този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037990 доволна съм.

# 57
  • Мнения: 2 663
Ползвам този и съм супер доволна!

Предишния ми беше и разликата е огромна!

# 58
  • Мнения: X
Някой има ли мнение за сешоарите Белисима, пише че са с АС мотор
http://tehnomag.net/eshop.php?rfr=GlobDisk&body=prodshop&kod=P12500
А тия Парлукс на какви цени са и от къде се купуват?

# 59
  • София
  • Мнения: 650
От вносителя - Антоанет - ок 170 лв (поне толкова бяха миналата година)

# 60
  • Мнения: 1 416
Преди около месец си купих този сешоар http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09028168 . Много съм доволна от него - йонизиращ е, има дифузер, който редовно ползвам, също и приставка за концентриране на въздушната струя. Мисля, че е най-доброто, което може да се намери за тази цена с тези данни.

# 61
  • Мнения: X
Aз взех на Белисима и е по-добър от този за 65.90, с АС мотор с по 3 степени на температура и вентилатор, ион 77 новата технология, и останалите там дифузер, концентратор които са за почти всички.Не съм го пробвала още Simple Smile но от пресата съм доволна така, че дано и сешоара е ок

# 62
  • Мнения: 1 416
Aз взех на Белисима и е по-добър от този за 65.90, с АС мотор с по 3 степени на температура и вентилатор, ион 77 новата технология, и останалите там дифузер, концентратор които са за почти всички.Не съм го пробвала още Simple Smile но от пресата съм доволна така, че дано и сешоара е ок
Е като не си го пробвала още откъде пък знаеш, че е по-добър от "този за 65.90" Laughing като характеристики не виждам с нещо да се различават.

# 63
  • Мнения: 0
Аз ползвам Philips Jet Set Control ION и съм много доволна.

# 64
  • Мнения: 759
И аз ползвам вече две години Philips beauty Jet Set Control ION НР 4883 (ако го напишете в гугл, ще можете да го видите). Много съм доволна. Косата ми никога не се е наелектризирала. Бяха ми казали, че йоните щадяли косата и действали добре за структурата на косъма, но ако са ме излъгали и аз ви лъжа Wink Струваше преди 2-3 години 70лв. Изгубих си обаче дифузера и др приставка за изправяне. Знам, че някъде около Експресбанк(кръглата банка) във Варна имало някакъв магазин за приставки, но така и не съм ходила да го разуча...

# 65
  • Мнения: 1
Реших да пиша тук вместо да почвам нова тема Simple Smile Реших и аз да си взема такъв сешоар. Спрях се на ремингтън, защото съм доволна от марката. За съжаление съм доста боса по въпроса със сешоарите. Спряла съм се на тези двата :
http://www.remington.bg/product/seshoar-remington-volume-shine-ti2000
http://www.remington.bg/product/seshoar-2000w-remington-protect-shine-d5610
Косата ми е къдрава/чуплива и ако някой с такава коса каже добра дума за един от двата, ще е добре. Другото важно нещо е да не е много тежък (да не ми се откъсват ръцете всеки път като си суша косата)  Laughing

Ако някой има представа, моля да пише  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: X
Аз изпробвах белисимата, и съм доволна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт