Изнасяне на лаптоп от страната..

  • 3 403
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Що така за арабите?
Лаптоп не сме носили, но носихме 2 фотоапарата в Египет и не сме ги декларирали. Нямаше проблеми. Сега в Тунис не съм мислила да декларирам. Трябва ли?

# 16
  • Мнения: 1 174
За съжаление, така... Не съм против хората, но  това са фактите. Не ми се иска тук да ги оплювам, нека всеки си събере лични впечатления. Точно за Тунис говоря, същият град. Описвахме лаптоп, двата фотоапарата, няколко телефона (аз и мъжа ми), ел. самобръсначки, ел.речник, даже и будилника, но пропуснахме елката. Може би е важно да кажа, че за пристанище става дума там, не е маловажно, все пак. При сухопътните граници вероятно има разлика при властите или поне настройката им, но мнението за арабите е не само мое (моето си е лично, останалите са само разкази). За разходката в Тунис ме предупредиха и да махна всякакви накити по себе си, защото се движели престъпни шайки, а ми личало, че съм европейка и вероятността да ми се размине кражбата била малка, предвид това, че съм и млада жена. За това пък, ме предупреди местният агент, който е към пристанищните власти и отговаря за посрещането (и не само) на кораба.

Киша, да не сте приближени на Фидел нещо...или брат му? Wink

# 17
  • Мнения: 11 747
Е, пристанище е друго!  Peace То и в България, че и на всякъде пристанищата са много стриктни и са големи цербери. Те обувки знам, че са прибирали, щото видимо били нови, а не си платил, там някакви такси, не съм много наясно.... Щото от Тунис се върна маса народ (със самолет) и никой никъде не е споменавал такива неща, а съм сигурна че никой не си е декларирал телефони и апарати.

# 18
  • Мнения: 865
лаптопът си го носим като ръчен багаж и само трябва да се изважда от чантата на скенера.

# 19
  • Мнения: 5 178
За да не боли глава после си го декларирай на митницата

# 20
  • Мнения: 1 224
Изнесохме го без проблем и не сме го декларирали никъде  Peace

# 21
  • Мнения: 11 747
Изнесохме го без проблем и не сме го декларирали никъде  Peace

За Италия няма ли да разкажеш? В тази или друга тема, както прецениш. И снимки ми се гледат!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт