Въобразяват ли си мъжете...

  • 3 655
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 396
Въобразяват ли си мъжете, че когато партнъорката им е бременна, започва да се глези и да злоупотребява с положението си?
Или това е самата истина!?
Моят мъж е много внимателен , но не пропуска да ме среже когато му се стори , че преувеличавам с оплакванията!
Как се отнасяте вие към половинките си в този период?

# 1
  • Мнения: 46 434
Моят беше много внимателен, нищо не е казвал по въпроса, не знам newsm78

Но пък аз нито веднъж не се оплаках, държах се все едно не съм бременна и ходих на работа, докато не тръгна раждането  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 396
По независещи от мен причини, можах да работя само до края на 5-ия месец. / Може би зависи и от естеството на работата?! /
Не че и аз съм ревнала да се оплаквам! Naughty
Точно обратното .
Затова претендирам, че като кажа "имам проблем " да не се преструвам.

# 3
  • Мнения: 1 763
Аз винаги се глезя. Когато бях бременна не съм се глезила повече, но мъжът ми повече ми трепереше и ми угаждаше. Никога не ми е казвал, че преувеличавам и не ме е пренебрегвал.

# 4
  • Мнения: 483
Да, въобразяват си! И аз нямах проблеми и ходих на работа до последно, но естествено ми се е случвало да имам дискомфорт или да не съм на 100%. Понякога ме ядосваше това, че пренебрегва факта, че съм по-чувствителна на моменти и т.н. Случвало се е да се държи все едно преигравам и много ме дразнеше, ама той моя си е овен...  

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Не разбрах защо въпросът е зададен в подфорум Татковци... newsm78
Ако е зададен към жените... Както се подразбира от контекста на темата...
Мястото му въобще не е тук...

# 6
  • Мнения: 396
Ясно е защо!
Искам и мъжете да се включат,
как виждат те нещата!

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Ами на мен не ми стана ясно и почти бях пратил темата в Майките...
Ако искаш да питаш мъжете... Другояче би трябвало да звучи въпроса ти... Wink
Оставям ти темата тук, засега... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 203
ми то мойто не се оплаква , пък аз сум доволен щото енергията от работата дето вече не ходи я влага в домакинството и до сега не се е оплакала. Hug

# 9
  • Мнения: 396
Благодаря за отстъпката, Експрес!
Ще си взема поука.

ми то мойто не се оплаква , пък аз сум доволен щото енергията от работата дето вече не ходи я влага в домакинството и до сега не се е оплакала. Hug

Май много рано си седнах вкъщи аз /от 5-ия / и от там ми идват проблемите!  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 517
Има и жени, които по принцип са лигли, а докато са бременни направо не се търпят. Вярно е, че през бременността жената се променя и не бива да се преуморява физически, добре е да има спокойна атмосфера около нея...но някои адски злоупотребяват с това. Като да пратиш мъжа си зимата да обикаля магазините по нощите за прясно мляко и като се върне с млякото ти да го нахокаш и да го върне обратно, защото не е правилната марка  Shocked
Мен ме дразни и обратния вариант - бременна, която в старанието си да не излежда лигла и кокона чак се олива - боли я примерно бременния корем, но доматите трябва точно днес да се изкопаят и тя копае.
(примерите не са случайни, имам предвид точно определени хора)

# 11
  • варна
  • Мнения: 262
Делте, нъл ни съм аз ма кака Whistling

# 12
  • Мнения: 1 517
  hahaha  hahaha  hahaha
Твойта работа "Гузен, негонен бяга"  Mr. Green
Не, не визирам теб, нито в категория "Лигли", ното в обратната. Всъщност за обратната може и да се сетиш какво имам предвид, но няма да изпадам в подробности.
  bouquet

# 13
  • Мнения: 396
Мен ме дразни и обратния вариант - бременна, която в старанието си да не излежда лигла и кокона чак се олива - боли я примерно бременния корем, но доматите трябва точно днес да се изкопаят и тя копае.
(примерите не са случайни, имам предвид точно определени хора)

Ам к'во ши идем посли?! eat

То това пък е друга крайност. Моя близка е голяма чистница clean clean prostor

Не там ми беше мисълта. Кофти заглавие сложих!
 newsm34
Исках да знам дали мъжете си мислят, че жените им преувеличават!?

# 14
  • Мнения: 1 517
Ами да - някои си мислят, че жените им преувеличават и то точно заради наличието на бременни тип "лигла". Много малко мъже познавам, които да са убедени, че докато е бременна, жената и нейните желания са над всичко. Но май повечето мъже се отнасят сериозно към оплакванията на бременните си жени. На всички е ясно, че бременна не значи болна, но все пак жената търпи много промени и е нормално да я взимат насериозно.

# 15
  • Мнения: 604
Моят мъж беше много грижовен и внимателен към мен
когато бях бременна·Но и аз никога не съм прекалявала с
желанията си по време на бременността·

# 16
  • Мнения: 396
Аз онзи ден взех , че се разшетах , та забравих да спра, ей тъй - чистеше ми се.
И резултата в края на деня беше болки в кръста придружени с контракции, но кратки....
Отнесох едно конско дето съм се престарала и вчера мъжо ми със стирката...то било голям кеф някой друг да шета , а ти да гледаш! Joy

# 17
  • Мнения: 1 731
И да съм се глезила,не ми е правил забележки ,че преигравам.Разбираше ме.Ама и аз май не съм прекалявала.Той и сега все ме гледа в очите,без да съм бременна. Heart Eyes Blush

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Какво значи да се глези? Живота ти се променя изведнъж, тялото също. Хормоните ти си играят с теб. Не е лесна работа. А носиш и вашето дете.

# 19
  • Мнения: 3
Аз бях подготвен за глезене в значително по-големи размери, отколкото жена ми прояви. Даже ми е трудно да кажа, че изобщо се е глезила. ПО-скоро си имаше нормалните желания, може би малко по-често, защото повечето от бременността прекара вкъщи, а аз там работя.

Има разлика между глезене и външните прояви на дискомфорт от бременността - гледам, че някои от писалите дотук малко смесват тия неща. Тъй или иначе, глезенето си е в реда на нещата и при нормални онстоятелства, какво остава по време на бременност. Разбира се, не бива да се прекалява, а границата е тънка.

Аз съм "ЗА" глезенето  perko

# 20
  • Мнения: 197
Да, въобразяват си. От себе си съдя, че бременните са доста по-чувствителни и това се приема от страни като глезене (не че някои не преиграват). Това от което съм имала нужда в този период е било разбиране и малко грижовност, а не утешителните думи на "целия свят": "....това е от бременноста, не и обръщай внимание, ще и мине...". Може би точно заради това разбространено отношение към бременните жени , те си позволяват да злоупотребяват с положението си, за да извлекат максимална полза за себе си (и плодът съответно).

# 21
  • Мнения: 396
Какво значи да се глези? Живота ти се променя изведнъж, тялото също. Хормоните ти си играят с теб. Не е лесна работа. А носиш и вашето дете.

Въпроса е дали го разбират обаче?!

# 22
  • Мнения: 396
Да, въобразяват си. От себе си съдя, че бременните са доста по-чувствителни и това се приема от страни като глезене (не че някои не преиграват). Това от което съм имала нужда в този период е било разбиране и малко грижовност...

Е това имах предвид!
Вчера му казвам на моя да ме изтрае още малко /че и се залежах напоследък, налага се/- на финала сме почти!
И той к'во! "Ох айде, че си искам предишната жена!"  Shocked
А не искаш ли повече здраво дете!!! #Cussing out
Абе да си кажа правичката, прединия път не съм чувала такива изказвания. Защо сега?!

# 23
  • Мнения: 3 703
IANAMAIL , и моя мъж така ми мрънкаше през последния бременен месец, ама не ми звучеше обидно, по-скоро като комплимент Thinking. То аз на себе си липсвах, та на него, половин човек си се чувствах, не двама Mr. Green.
Въобразяваше си моя, обаче не се е оплаквал, радваше се на възможността да ме поглези. Пък аз повече от обикновено не съм се глезила, просто прави по-силно впечатление през този период.

# 24
  • Мнения: 396
... ама не ми звучеше обидно, по-скоро като комплимент Thinking.
Зависи от начина , по-който ти го казва. Може би аз пак не съм го разбрала....бременност! Е не остана!

# 25
  • Мнения: 1 925
Моят си се държеше с мен като с небременна, не е ме жалил или глезил, но пък и аз никога с нищо не съм показвала, че ми е тежко, освен в първите 4-5 месеца, когато постоянно повръщах и не можех да се справям с домакинските задължения. Като цяло и двамата сме малко "темерути" в това отношение и не казваме като ни боли или ни е тежко и си се справяме. Определено при следваща бременност, ще се поглезя, да усетя и аз какво е Blush
Имах една приятелка, тя не пипаше нищо в тях като беше бременна, имаше лека бременост. Постоянно обаче се оплакваше, всички и бяхме длъжни и едва ли не искарваше, че като си бременна си болна. И аз живеех с тази мисъл, докато не забременях и видях, че всъщност, когато всичко е на ред с бебето, ти си си нормален човек с леки неразположения понякога.
Thinking

# 26
  • Мнения: 161
Втора бременност ми се налага да търпя. Честно казано знам че на жена ми не й е лесно и гледам да си я глезя, но от време на време прекалява - тук се наведи, това ми дръпни, налей ми вода и пр. Аз не съм перпетуум мобиле все пак...

# 27
  • Мнения: 396
Не си !
Ама това свършва само за 9 месеца и после ние сме перпетуум мобиле през по-голямата част от денонощието!
Затова си мисля, че няколко месеца не са проблем! Peace

# 28
  • Мнения: 9 990
Не се е оплакал той, но аз-съчувствие и помощ не съм получила.Работих до последно, с първото даже извънредно.С второто-не успях, щото се роди по-рано просто.Но 8 месеца се чувствах като болна с тази втора бременност, повръщах много, и трябваше да се държа геройски и веднъж да не ми проличи, че всъщност съм си перманентно зле.
Страчи, хахаха, първите вика 4-5- месеца, че то повече от половината бре  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт