За изхождането (ЕБХ) - част 7

  • 16 099
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 579
Само ние май нямаме напредък  Sad  От 2 месеца е без памперс,а още не съм се научила да я усещам,нито пък тя да си казва.Като стане от сън,ходи на гърнето,но през останалото време никакви знаци не дава...

# 61
  • Мнения: 762
Калина започна "да си казва".Знаците са различни и понякога пропуска,но като цяло започна или да си дърпа гащичките или да казва "пе-пе" (пи-пи) и да сочи къде има желание да я издържа.Все още не може сама да сяда на гърнето,а и май не се сеща,но за мен и това си е цяло щастие.
А най-големия абсурд е че нямаме напишкани гащи,но все още ака в тях.Или извън тях,но определено не на място,което е регламентирано за това.По-скоро го прави тайно от нас-крие се,а после резултатът е на дупе. Grinning Е,ако съм добричка майка ме дарява с някоя радост именно в гърнето,но като цяло търпение е точната дума. Simple Smile

Гледам клипчето на Ла Лече Лига за кърменето и се чудя ние дали не може да се съберем да си направим едно такова?Да знаят хората,че може и така,пък и след една реклама пълна с гърди-ще е добре да има и една с бебешки дупета. Grinning

# 62
  • Мнения: 485
В клипчето за кърменето бебетата са без памперси между другото, което много ме изкефи.  Grinning Освен това участват някои звезди от тази тема  Heart Eyes

Клип за пишкане и акане.... Не знам, няма да ни разберат правилно, според мен  Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 1 065

Клип за пишкане и акане.... Не знам, няма да ни разберат правилно, според мен  Crossing Arms
И според мен  Laughing.
Мимсат, Скреч, много сте хубави   Blush
Калина половината пъти ми отказва да пишка, веднага след това се изпишква права върху мен  Laughing. Дали е свързано със зъбоникненето? Освен това вероятността да се изпишка на тревичка или на непознато място клони към 0- нещо, за което всички сте споменавали. Предпочита да се изпиша в гащите.

# 64
  • Мнения: 700
 Отсъствахме,но продължавам да ви следя Grinning

# 65
  • Мнения: 667
Привет! Нови попълнения приемате ли  Grinning
Малката ми дъщеричка е на 2,5 месеца и започнахме малко преди 40-тия ден. Отначало много бавничко - само след сън.
А седмица преди да стане на 2 месеца се заехме по-сериозно и така за около месец вече не ака в пелените, а половината пиш са в легена. От няколко дни даже започна да издава специфичен звук, когато и се прави нещо. Често съм сигурна, че ще се напишка, но няма как да и обърна внимание, защото и кака и се нуждае от мен, но с времето се надявам нещата да се нареждат още по-добре.
Ползвам многократни пелени Imse Vimse - швески са и попиват много добре, но са си дебелички, а тези които имам са до 8 кг., а Андрея вече мина 6 та незнам до кога ще ги ползваме. Имам и 2 бр. непромокаеми гащички на Банбино Мио и ги ползвам с обикновенна тензухена пелена и също е добър вариант. Тук където живеем в момента е доста ветровито и хладно (точно до гората сме) и не я оставям много по голо дупе, но пък я събличам и обличам често, даже и през нощта мисля е малка за само по гащи още...за сега не протестира на събличането  Grinning аз леко се уморявам ма моменти, но си заслужава
Сигурна съм, че на моменти ще имам голяма нужда от подкрепата ви  Hug

А исках да ви попитам от каква възраст ги издържате за крачетата с опряло гръбче в корема ви? Аз вече го правя, а не съм съвсем убедена, че е правилно. Само нощем ползваме позата полегнала с гърда  Laughing

# 66
  • Мнения: 1 065
Telma, здравей  Simple Smile. Честно казано не си спомням кога започнах да я издържам с гръб към мен, но и до днес я държа по малко модифициран начин. Слагам едната ръка под коленцата и, а другата- отзад на дупето, в областта на кръстната кост. Иначе имах усещането за висящо бебе, а така ми е много по- стабилно, тежестта пада на ръката, коляно е на дупето. Ако можеш да си го представиш де. А иначе доста дълго продължи комбинацията полулегнала- на гърда- над легена.
Успех ти желая. Сега като се замисля направо ми е мъгливо кога какво се случваше, но през много сходни периоди минават децата. И майките май също  Mr. Green.

# 67
  • Мнения: 667
Chiges, много благодаря за отговора! И аз на моменти имам чувството, че увисва и сменям позата, но за акане пък така и май най-удобно. А това, което ти описваш е подобно на аватара ми  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 352
Telma ,
Добре дошла!  Hug
Поздрави за напредъка!   bouquet

# 69
  • Мнения: 2 660
Здравейте! Искам да попитам - прекалено малки ли сме за изпишкване и изакване? Ако не - как да започнем?

От време на време я слагам само с пеленка и гащички. На моменти пишка и през 10 мин.... От "пиш пиш" над легена не разбира....

# 70
  • Мнения: 9 973
Здравейте! Искам да попитам - прекалено малки ли сме за изпишкване и изакване? Ако не - как да започнем?

От време на време я слагам само с пеленка и гащички. На моменти пишка и през 10 мин.... От "пиш пиш" над легена не разбира....
като за начало преди и след сън,преди и след храненепреди и след баня
нека по-компетентните се включат Simple Smile

# 71
  • Мнения: 762
А най-добре като се кърмите го правете над легенче и и казвай ключовите думи като прави нещо.Хубаво е ключовите думи да имитират вода-при пишкането или да усещане напъването на корема ти за акане.Поне при нас това работеше.Изпишквай я като се сетиш,а през останалото време слагай нещо,за да не нацапа.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 14:48 от dimitriana

# 72
  • София
  • Мнения: 2 658
ние вече от 1 месец сме и без нощен памперс, но се чудя, до кога да ползвам памперс чаршафче? Нали спим заедно и много ми е неудобно с него, по цяла нощ го изпъвам. Rolling Eyes А вече слагам пелена в гащите само за през нощта и за разходка, но се чудя до кога и това е добре да се прави? Какво ще кажете?

# 73
  • Мнения: 9 973
отчет:за 1.5м. научихме
-да показваме пишката,казваме`да` или отиваме в банята
-навън акаме прави-не дава да го издържам
фаловете се броят на пръсти Hug

един въпрос:Възможно ли е детето да прави напук на баба си и дядо си?Като е с мен не се напикава,но в тяхната стая в тяхно присъствие опикава света Crazy Дали го прави нарочно?

# 74
  • Мнения: 2 829
Деси, възможно ли е бабата и дядото да оказват натиск на детето? Или просто да са по-настойчиви? Или да приемат фаловете лично?
Ако техния подход е грешен-да, възможно е детето да "ги опикава" нарочно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт