На почивка в Априлци

  • 5 894
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!Тази година сме решили да пропуснем морето и да посетиме някое хубаво градче,където да има какво да се види като забележителности и т.н.Ориентирали сме се към Априлци.Някой ако има информация и впечатление как е там нека сподели.Има ли какво да се види,какво е най-добре да се наеме от към цена-семеен хотел,къщи за гости,квартира,какви места за хапване има и т.н.Ще очаквам вашите мнения.

# 1
  • Мнения: 124
Ние отиваме там в събота хотел Мизия ако не се лъжа с ресторантче и малко басейнче на 25 лв.Като се върна ще пиша отзиви,ако не ти е късно дотогава.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 908
Няма да ми е късно,ще се радвам да споделиш впечатления от там.Приятна почивка! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 545
При толкова хубави местенца в Априлци точно Мизия ли избрахте  newsm78 бая мизерия беше миналата година, но дано са я оправили тази де   bouquet

# 4
  • Мнения: 689
Аз миналата година бях в къщичките на Марагидик. След всички отрицателни отзиви, които прочетох тук, останах приятно изненадана. Прекарахме си една разкошна седмица. Пак бих отшла там.

# 5
  • Varna
  • Мнения: 288
И ние другия месец заминаваме за Марагидик.Миналата година бяхме в къщичките и тази година пак ще сме там(дори в същата къщичка).Много ни хареса!Супер е за деца Peace

# 6
  • Мнения: X
Аз миналата година бях в къщичките на Марагидик. След всички отрицателни отзиви, които прочетох тук, останах приятно изненадана. Прекарахме си една разкошна седмица. Пак бих отшла там.
Аз също бях много изненадана от отрицателните отзиви за хотел Марагидик тук,още повече ,че съм била гост на хотела 3 пъти,и единствената забележка,която съм имала е била към кухнята в ресторанта ,но както вече писах в другите теми,това лесно го разрешихме с вечери в горния хотел-Панорама.Като се има предвид,че сме били по 16-17 човека група,никой не е останал недоволен от нещо и винаги с хубави спомени се сещаме за там.На скоро получих писмо от управата на хотела,с което ни уведомиха,че са направили ремонт на ресторанта и барбекюто,както и че цената на шезлонгите вече е включена в цената на нощувката, която пък по мое мнение е направо символична за условията,които предлагат-58 лв. дв. стая със закуска.
Освен,че персоналът и собствениците са много любезни и приятелски настроени,можеш доволно да се насладиш на природа,зеленина и спокойствие.Хотел Мизия е последният избор,който бих направила,ако отида в Априлци,освен ако цената на нощувката е толкова ниска,че да ви компенсира удовлетворително занижения комфорт.Някои похвалиха и няколко къщи за гости.
Освен Троянския манастир и екскурзия до Троян и Ловеч не знам какво друго може да посетите,но има туристически маршрути да няколко хижи,ако сте любители на планината наши приятели вече няколко пъти ходят до хижа Плевен/с преспиване/ и са възхитени.
Приятна почивка в Априлци,ще ви хареса определено. Peace

# 7
  • Мнения: 124
Здравейте,ние набързо си "починахме"за два дни в Априлци и вече сме си вкъщи.Значи  така нареченият хотел"Мизия" е бивша социалистическа почивна база,общо взето не особено поддържана.Стаите са с две ъглови легла,диван,телевизор,хладилник,гардероб и санитарен възел.Много влажно и студено,чак поискахме печка да стоплим стаята. Ресторанта работи само вечер,обслужването не е на ниво,/както всичко останало /така ,че до тогава се спасяваш някъде по другите заведения.Басейнчето  е малко с няколко шезлонга и 2-3 люлки за децата на една малка полянка.Общо взето това са 4 села,обединени в град Априлци,но са си села.Местата,които може да посетите са Троян,Ловеч,троянстият манастир и Чифлика.Ние специално уцелихме лошо време,почти постоянно валеше,зверчето не си намери място и направо ни побърка от реване,спеше лошо и т.н. и затова си хванахме багажа,та право в къщи.Но иначе хотел "Марагидик"беше пълен и на външен вид изглеждаше доста добре,както и хотел"Панорама".Има много хотели и къщи за гости,така,че си изберете някой от тях.Приятна почивка.

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Миналата година бяхме в хотел "Марагидик"! Останахме изключително доволни от всичко! Бяхме в апартамент - много приятно и уютно. Тази година може пак да повторим! Peace

# 9
  • Мнения: 3 537
И ние мислим да идем до Марагидик другия месец,тримата с детето.
За ходилите вече там имам питане -Колко от рано е добре да се направи резервация  и колко процента горе-долу искат да им се прати капаро? Разглеждах сайта,и още се чудя кое е по-добрия вариант, къщичка или двойна стая/апартамента ни е скъпичък/...ние също сме ограничени със средствата.За детето плаща ли се!? Я кажете и къщичките какво представляват?
Дайте акъл малко ,моля Grinning Мерси предварително

# 10
  • Мнения: 689
Ами, честно казано, незнам как стои въпросът с предварителната резервация, защото ние бяхме първо на др. място в Априлци, но бяхме разочаровани и всъщност си събрахме багажа и отидохме направо в Марагидик, имаше места и така...Къщичките представляват: една голяма стая, в която има огромно легло - спяхме 3-мата с щерката, гардероб, холова гарнитура, масичка, телевизор, за климатик - не помня, малка тераса, хладилник и баня с WC. По това време - края на месец август, къщичките бяха - 80лв., за стаите в хотела незнам как стои въпросът.

# 11
  • Мнения: 65
И ние мислим да идем до Марагидик другия месец,тримата с детето.
За ходилите вече там имам питане -Колко от рано е добре да се направи резервация  и колко процента горе-долу искат да им се прати капаро? Разглеждах сайта,и още се чудя кое е по-добрия вариант, къщичка или двойна стая/апартамента ни е скъпичък/...ние също сме ограничени със средствата.За детето плаща ли се!? Я кажете и къщичките какво представляват?
Дайте акъл малко ,моля Grinning Мерси предварително
Здравей, не съм ходила досега в Марагидик, но преди няколко дена звънях да разпитам. Казаха ми, че за да има места резервациите се правят месец по-рано. Аз звънях 2 седмици преди датите, които ме интересуват и имаше свободни само една стая с две отделни легла (и то за 3 нощувки само) и една къщичка. Двойната стая струва 68 лева, за дете се доплаща 15 лева ако ще спи на допълнително легло. Ако ще спи при вас или в преносима кошара не се заплаща нищо. Къщичката е по-добрият вариант, но пък и цената й е по-висока - 95 лева на вечер. Капарото е в размер на 50% от стойността на нощувките. Това е моето инфо, за нас отпадна като вариант, акъл не мога дам. Дано се включат и други Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 545
За хората с ограничен бюджет - изберете си къща за гости и посетете басейна на хотел Панорама Simple Smile  Peace

# 13
  • Мнения: 3 537
Под ограничен бюджет да вметна,че имам в предвид 700-800 лв  Simple Smile Мерси много за отговорите Wink

Последна редакция: ср, 30 юли 2008, 15:26 от Мим`с

# 14
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Апартаментите доколкото помня са 85 лв. на вечер. Но може да са вдигнали цените! Ние си резервирахме предварително (май около две седмици преди почивката ни) по телефона. Капаро не са ни искали!

Общи условия

Активация на акаунт