кърмата ми спира

  • 457
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 518
Здравейте! Работата е там, че кърмата ми вече спира и кърмя бебето само сутрин и вечер, тоест изцеждам се и тогава давам. Изцеждам някъде около 80-90 грама, а през деня 30-40, не повече. Затова спрях да цедя през деня и цедя само сутрин и вечер по 90 грама, за да има повече като количество за бебето на едно хранене и после дохранвам - бебето е на 40 дни.
Чудя се дали е правилно де се изцеждам само сутрин и вечер, да не си докарам някакви проблеми с гърдите, защото от няколко дни започнаха леко да ме наболяват. В същото време не са напрегнати - през цялото време гърдите ми са меки, даже се и чудя от къде изобщо идва това мляко.Ако някой може да ме посъветва, нека пише.  bouquet

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 17:19 от il84

# 1
  • Мнения: 3 810
писах ти преди малко в друга тема  Mr. Green
А бебето от самото начало ли се хранеше само с цедена кърма? Защо?
По въпроса за меки гърди пък има болки...една позната си беше така и правеше мастит на 2 пъти. Все още си кърми жената на поискване. Момченцето й е на годинка и нещо. Гордея се с нея!
Мисълта ми е, че вероятно си имаш достатъчно мляко, но не е необходимо да изцеждаш, а да кърмиш направо от гърдата ако е възможно. Това е най- добрия вариант и за теб и за бебето ти на 40 дни.

# 2
  • Мнения: 518
не, хранех я нормално докат не започна да плаче от глад.

# 3
  • София
  • Мнения: 803
Смисълът на изцеждането е да се произвежда повече оскитоцин , за да слиза повече кърма. Т.е. кърмиш и след това цедиш с помпата има няма, цедиш. Погрешна е тактиката ти да изчакваш да се събере повече кърма и да разреждаш храненията, това се прилага когато искаш да намалиш кърмата. Тук принципът е колкото повече, толкова повече. Опитай един ден и ще видиш, че моментално действа. Кърмиш и след това цедиш, на всеки три часа и после пиши, какви са резултатите  Hug Hug Hug

# 4
  • Мнения: 3 718
А сега ако поставиш бебето на гърда суче ли? А ти искаш ли да продължаваш да го кърмиш или предпочиташ да минете изцяло на АМ?
Ако бебето все още суче, най доброто, което можеш да направиш е да започнеш да го слагаш колкото се може по често на гърда. Чак след това дохранвай. Така хем естествено ще се увеличи кърмата, хем можеш постепенно да намалиш и даже махнеш добавката. С това цедене пък и толкова рядко няма как да се стимулира производството на кърма. Важно е и толкова малко бебе да се кърми и през нощта. Тогава се стимулира най силно производството на кърмата. Трябва да свикнеш с идеята, че ще сте като скачени съдове за известно време. Но после ще ти е лесно.
Но ако си решила да го отбиеш, просто цеди само при напрежение на гърдите. Така постепенно кърмата ще спре.

# 5
  • Мнения: 1 691
Вече са ти го писали, но и аз да повторя - колкото по-рядко цедиш, толкова повече намаляваш кърмата. Ако искаш да я увеличиш, цеденето трябва да е максимум на три часа (и през нощта!) Много е трудоемко, затова всички тук ще те посъветват, ако бебето ти все още има желание да суче, първо да кърмиш, после да цедиш и да дохранваш. Така нещата постепенно ще си дойдат по местата, кърмата ще се увеличи и ще са нужни минимум усилия за кърменето.
А това че те болят гърдите, а са меки, да не би да е от цеденето? С какво цедиш? Помпа (каква?) или на ръка? Може да е нещо от натиска.

Общи условия

Активация на акаунт