Фирма за интериорни врати - търси се

  • 21 955
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11

[/quote]

Хаха, производителите на полиуретанова пяна явно мислят друго. Обърни внимание, какво пише под applications. И ако можеш, дай разумно обяснение, защо в цяла Европа се произвеждат врати, които трябва да се монтират с изолация и пълнеж или по-точно с нещо, което НЕ Е МОНТАЖЕН МАТЕРИАЛ? Може би производителите съвсем са изтрещели?

[/quote]
Даме, очудващо си компетентна по въпросите за монтажа и пяната...

# 46
  • Мнения: 1 305
Даме, очудващо си компетентна по въпросите за монтажа и пяната...

Така е, покрай ремонта вкъщи съм се специализирала в домашен майстор.  Mr. Green Ще се учудиш по колко въпроси, свързани с обзавеждането съм компетентна.  Crazy Нали знаеш, човек като излезе по майчинство и си няма много работа.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 402
аз само да кажа, че нашите врати от пролекстер дойдоха на секундата:) сега чакаме монтажа:)

а относно "монтажната" пяна, много интересно защо никой производител не пише срок на остаряване на материала (2-8-10-100 години?), защото независимо каква е, пяната като остарее сама си пада, като старо тиксо, стояло дълго време залепено

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 15:01 от Dao

# 48
  • Мнения: 11

Хаха, производителите на полиуретанова пяна явно мислят друго. Обърни внимание, какво пише под applications. И ако можеш, дай разумно обяснение, защо в цяла Европа се произвеждат врати, които трябва да се монтират с изолация и пълнеж или по-точно с нещо, което НЕ Е МОНТАЖЕН МАТЕРИАЛ? Може би производителите съвсем са изтрещели?

[/quote]
Даме, очудващо си компетентна по въпросите за монтажа и пяната...
[/quote]

Dame,  не ми е приятно и не желая да влизам в безмислени спорове, но във визираната от теб Европа не монтират с пяна, въобще не!!

И прозорците не се "монтират" с пяна, а само се попълват празнините след техния монтаж с крепежни елементи. http://cekoplast.kneja.org/8.html

От сайта, който си ми изпратила се разбира всичко друго, освен че тази пяна е за монтаж на врати и прозорци. Не обърквай хората. При монтажа на врати и прозорци да, но не за тяхното фиксиране или закрепване, а за попълване, както и при много други подобни случаи. Думата "fixing" e уптребена само в последния ред на Applications.

# 49
  • Мнения: 2 587


а относно "монтажната" пяна, много интересно защо никой производител не пише срок на остаряване на материала (2-8-10-100 години?), защото независимо каква е, пяната като остарее сама си пада, като старо тиксо, стояло дълго време залепено


Срока на годност на пяната е около 20 години при правилно нанасяне.Много по-рано ще се съсипе гуменото уплътнение,пълнежът на вратата ще е станал на прах и самата врата ще се е деформирала спрямо "съвременните изисквания".Да не говорим за неволните жулвания от деца и възрастни.Лаковото покритие ще си е отишло много преди пяната,а да се ремонтира стара врата излиза понякога и по-скъпо от направата на нова,а и аз лично не съм чула за фирма която да се занимава с това.За тези 20 години вратата ще е морално остаряла и нищо няма да става от нея,та пяната ще е последният й проблем.
С каквото и друго да е вързана вратата няма да е естетически красиво дори и дюблите да са скрити с декоративни тапи пак си се виждат.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 402
archi, имаш моята подкрепа!

jmoto - ок, който иска да си "монтира" вратите с пяна, аз не желая и няма да споря повече, а хората са измислили начини за здрав монтаж, който е и естетичен

# 51
  • Мнения: 149
Здравейте, сега се записвам. Някоя от вас има ли интериорна плъзгаща врата?

# 52
  • Мнения: 39
  Исках да питам знаете ли нещо около фирма "Хризантема" Тетевен, май там ще поръчваме врати ние, харесах си модел вече, просто си чакаме нивата на пода, за да поръчаме врати

Вероятно имаш предвид "Хармония-ТМ" Тетевен. Ако става въпрос за тях гарантирам за качеството на вратите. Била съм в завода им и познавам техните клиенти и продукти. Цените на вратите са нормални и имат добри декори. Изборът ти е добър! Laughing

# 53
  • Мнения: 330
аз само да кажа, че нашите врати от пролекстер дойдоха на секундата:) сега чакаме монтажа:)

а относно "монтажната" пяна, много интересно защо никой производител не пише срок на остаряване на материала (2-8-10-100 години?), защото независимо каква е, пяната като остарее сама си пада, като старо тиксо, стояло дълго време залепено
Dao, доволна ли си от вратите на Пролекстър? Нашите трябва да дойдат тези дни, ама кога ще ни ги монтират не е ясно, нямаме готовност засега.

# 54
  • На село
  • Мнения: 873
Здравейте, сега се записвам. Някоя от вас има ли интериорна плъзгаща врата?
Аз имам. Питай.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 402
аз само да кажа, че нашите врати от пролекстер дойдоха на секундата:) сега чакаме монтажа:)

а относно "монтажната" пяна, много интересно защо никой производител не пише срок на остаряване на материала (2-8-10-100 години?), защото независимо каква е, пяната като остарее сама си пада, като старо тиксо, стояло дълго време залепено
Dao, доволна ли си от вратите на Пролекстър? Нашите трябва да дойдат тези дни, ама кога ще ни ги монтират не е ясно, нямаме готовност засега.

И ние трябваше да изчакаме за монтажа, че трябваше да свършим доста други работи преди това:) Иначе немонтирани си изглеждат добре, в края на седмицата ще кажа здраве и живот да ги сложат...

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 22:31 от Dao

# 56
  • София
  • Мнения: 1 402
Монтажът приключи днес вечерта. Стана перфектно, но с цената на постоянно висене на главите на монтажистите.Simple Smile

# 57
  • Мнения: 183

Момичета, някой от вас поръчвал ли си е врати от тук? И ако има такъв, кажете коректни ли са? Много ми е спешно.
http://www.domostyle.com/doors.htm

# 58
  • Мнения: 1 305
Една форумка беше много, ама много ядосана на тази фирма. Бяха й забавили вратите с няколко месеца, без обяснение. Потърси, май беше в черния списък.

# 59
  • Мнения: 183
Една форумка беше много, ама много ядосана на тази фирма. Бяха й забавили вратите с няколко месеца, без обяснение. Потърси, май беше в черния списък.

Dame, много ти благодаря за отговора   bouquet. Отивам да ровя в черния списък.

Общи условия

Активация на акаунт