Пренебрегва ли ме заради сина си?

  • 3 069
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 52
Здравейте,

Бих искала вашето мнение по проблем, или поне си мисля, че е проблем...
Имам приятел /българин е/, който живее в чужбина. Поддържаме връзка, каквато може да се поддържа от разстояние. Всеки ден говорим по телефона по няколко часа, аз съм ходила там, той е идвал тук. Напоследък започнахме да говорим за съвместно съжителство или брак и обсъждахме къде ще живеем. Най-вероятно ще е там, където е той. Принципно не ми се иска да се местя от България, но съм готова да го направя, за да съм с него. Много държа на него, а очевидно и той, щом иска да ме изтегли при него. Пречката, за да не съм отишла още, е, че има миграционна бариера.
Сега обаче се появява проблем - сина му също иска да го изтегли, за да живее там. Той е тийнейджър. В тия тинейджърски години ми се струва, че нещата са не много добре обмислени и по-скоро са импулс. Но той му е дете, не мисля, че ще пренебрегне желанието му. И тук става много къдрава история. Но ако това стане /ако моя приятел го изтегли, за да живее при него/, може би няма да може да изтегли мен заради препятствия в миграционните разпоредби.
В същото време приятеля ми ще търси начини да ни изтегли и двамата. Но аз мисля, че това няма да е възможно. Все още нищо не е окончателно, може би нещата ще се наредят, но все пак бих искала да ви попитам - вие как мислите? Как да постъпя според вас? Не искам да обвинявам детето му в никакъв случай, но дали съм пренебрегната заради него?

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 10:10 от Appetite

# 1
  • Мнения: 308
   Не мисля, че те пренебрегва. Децата винаги са на първо място и така трябва да бъде. Поне според мен.  По същата логика и детето може да изпита същото и да си мисли, че е пренебрегнато, ако изтегли теб вместо него. А и това е доста трудна възраст, много по-емоционални са. Защо не изчакаш. Може наистина да намери начин да изтегли и двама ви.

# 2
  • Мнения: 9 865
Естествено, че те пренебрегва заради сина си. Нали му е син.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 817
Очевидно нямаш деца. Ако имаше, не би пуснала тази тема...

# 4
  • София
  • Мнения: 3 879
аз имам усещането, че не си по-голяма от сина му, затова задаваш тези въпроси.

# 5
  • Мнения: 3 461
Извинявай, интересно ми стана коя е тази страна. Няма невъзможни неща. Единствено в Саудитска Арабия не би могъл да те изтегли ако нямате брак, не можеш и като турист да му отидеш на гости, но явно не е там, защото синът му едва ли би поддържал свободно връзка там. Wink Ако се ожените преди това не виждам каква миграционна политика може да ви спре.Може би опира до други неща. Не мисля, че те пренебрегва, човекът търси начин да изтегли и двама ви. Peace

# 6
  • Мнения: 52
аз имам усещането, че не си по-голяма от сина му, затова задаваш тези въпроси.
усещането ти е напълно погрешно.
Да, нямам деца. Не ме разбирайте погрешно - знам какво е детето за родителя, но в случая не става въпрос за това. Не се смятам за егоистична кучка, но детето има други възможности и то не малки. Той може да бъде изтеглен и по-късно, когато завърши образованието си например...

# 7
  • Мнения: 52
Извинявай, интересно ми стана коя е тази страна. Няма невъзможни неща. Единствено в Саудитска Арабия не би могъл да те изтегли ако нямате брак, не можеш и като турист да му отидеш на гости, но явно не е там, защото синът му едва ли би поддържал свободно връзка там. Wink Ако се ожените преди това не виждам каква миграционна политика може да ви спре.Може би опира до други неща. Не мисля, че те пренебрегва, човекът търси начин да изтегли и двама ви. Peace
наистина ми се ще да вярвам в това - както казах нищо не е окончателно, но понеже съм в лек стрес, затова се допитвам до вас

# 8
  • София
  • Мнения: 396
 Защо трябва да го зарязваш, ако не успее да те изтегли? Нали не само заради това си му приятелка? Приеми го като шанс, да се порадваш още малко на живота в България, който не ти се ще да оставяш! Пък все някога ще излезе възможност и за твоето заминаване. А за детето- ти би ли оставила своето, заради двегодишно приятелство от разстояние? Не очаквай да постъпи така, просто е абсурдно!

# 9
  • Мнения: 6 651
Аз не бих искала да имам връзка с мъж, който пренебрегва децата си заради мен. Ако искаш мога да ти обясня защо.
Лошото е, че никъде в постовете ти не видях нещо за чувства между вас.
А изразът "изтегли" ме върна 20-години назад, когато хората в България се спасяваха от комунизма на всяка цена и с всички средства, извинявай.....................

# 10
  • Мнения: 3 461
А изразът "изтегли" ме върна 20-години назад, когато хората в България се спасяваха от комунизма на всяка цена и с всички средства, извинявай.....................

Точно, и аз за това попитах за коя страна става въпрос, но отговор не получих.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 879
добре, но звучи много гадно това, дето така напираш да изтегли теб, а не сина си.
не знам мотивите му и какво е това "изтегляне" сякаш живее на Марс. звучи сякаш ужасно много имаш нужда да бъдеш спасена.
може би не е любов, ти си знаеш какво е.
съмнявам се, че ще срещнеш разбиране тук заради начина, по който постави въпроса си още в началото...пожелавам ти късмет!

# 12
  • Мнения: 139
Мъж без деца от предишни връзки е доста по-добър вариант за жена без деца. И напълно възможен. Само си представи след години да реши да се връща в България, защото на детето нещо му щукнало, ти вече си зарязала работа тук....Ти си знаеш, де, как точно стоят нещата при теб и при Вас като двойка. Успех.

# 13
  • Мнения: 25 556
Детето е непълнолетно - баща му има дълг към него.
Ти не си дълг, ти си удоволствие.
Предполагам, че ти е невъзможно да го проумееш, не и преди да имаш собствени деца. Но помисли по въпроса.

# 14
  • Мнения: 52
добре, но звучи много гадно това, дето така напираш да изтегли теб, а не сина си.
не знам мотивите му и какво е това "изтегляне" сякаш живее на Марс. звучи сякаш ужасно много имаш нужда да бъдеш спасена.
може би не е любов, ти си знаеш какво е.
съмнявам се, че ще срещнеш разбиране тук заради начина, по който постави въпроса си още в началото...пожелавам ти късмет!
нека престанем с ядните забележки, какво ще кажеш Аврора?!
Защо ще ми предлага да ида при него ако няма чувства? Това е свързано с много бюрокрация най-малкото. Кой мъж на днешно време прави такова нещо за любовница?! Аз не познавам такива.
Никога не съм го напирала за нищо. Смятам, че насила хубост не става. Нито му казах нещо, нито ще направя нещо против решението му. И понеже не мога да говоря с него за това, споделям с вас. Аз не съм някоя лигла която тропа с крак и иска всичко. Аз много харесвам детето, и то харесва мен. Не съм казала, че ще го изоставя, защото то си живее с майка си страхотно там, където е в момента. Не става въпрос за изоставяне в никакъв случай.
Санела - благодаря за подкрепата! Знаеш ли, че си много права   bouquet

# 15
  • Мнения: 52
Детето е непълнолетно - баща му има дълг към него.
Ти не си дълг, ти си удоволствие.
Предполагам, че ти е невъзможно да го проумееш, не и преди да имаш собствени деца. Но помисли по въпроса.
Струва ми се, че подценяваш хората без да ги познаваш - сиреч стреляш на сляпо. Ти си знаеш дали улучваш...

# 16
  • Мнения: 4 292
А майката на момчето какво мисли по въпроса с неговото "изтегляне"?

# 17
  • Мнения: 52
Не бих могла да зная  Wink

# 18
  • Мнения: 5 710
Апетит, аз мисля, че бъркаш малко 'двата щата'. Не виждам скрит конфликт тук и сметките ти мисля, че са насочени в неправилна посока.

От една страна, бащата би трябвало да осигури най-доброто за детето си. Предполагам, че след като той е Там и смята, че там е по-добре ( за да мислиш и ти за преместване) , е логично да вземе и детето си при по-добрите условия  - дали защото той там има приятелка , или защото има по-добри училища, възможности за учене и т.н. Логично е той да прави добри избори за детето си.

От друга страна твоята връзка с него си остава до колкото разбирам на ниво "приятеля ми'. Тоест, може да прозвучи малко крайно, но ако той се ожени за теб няма ли да си спестите драмите? Според мен това е важния въпрос тук. До колко е сериозна връзката ти с този мъж, за да създадеш семейство с него и да заминеш да градиш живот там, къето сте избрали. Допълнително заминаването при мъж без да знаеш каква си му те поставя в много кофти ситуация, а ситуациите се менят доста лесно понякога.
Мисля, че трябва по-скоро да си дефинираш отношенията с приятеля ти и да задвижиш връзката в посока брак, отколкото да мислиш кой по-напред да замине - ти или детето му.

# 19
  • DE
  • Мнения: 967
Мисля, че всички щяха да те вземат по-серозно, ако не беше споменала това със зарязването.
Ако наистина го обичаш, защо ти минават през главата такива работи?

# 20
  • Мнения: 52
А изразът "изтегли" ме върна 20-години назад, когато хората в България се спасяваха от комунизма на всяка цена и с всички средства, извинявай.....................

Точно, и аз за това попитах за коя страна става въпрос, но отговор не получих.
Щатите, по-специално Бостън

# 21
  • Мнения: 52
Апетит, аз мисля, че бъркаш малко 'двата щата'. Не виждам скрит конфликт тук и сметките ти мисля, че са насочени в неправилна посока.

От една страна, бащата би трябвало да осигури най-доброто за детето си. Предполагам, че след като той е Там и смята, че там е по-добре ( за да мислиш и ти за преместване) , е логично да вземе и детето си при по-добрите условия  - дали защото той там има приятелка , или защото има по-добри училища, възможности за учене и т.н. Логично е той да прави добри избори за детето си.

От друга страна твоята връзка с него си остава до колкото разбирам на ниво "приятеля ми'. Тоест, може да прозвучи малко крайно, но ако той се ожени за теб няма ли да си спестите драмите? Според мен това е важния въпрос тук. До колко е сериозна връзката ти с този мъж, за да създадеш семейство с него и да заминеш да градиш живот там, къето сте избрали. Допълнително заминаването при мъж без да знаеш каква си му те поставя в много кофти ситуация, а ситуациите се менят доста лесно понякога.
Мисля, че трябва по-скоро да си дефинираш отношенията с приятеля ти и да задвижиш връзката в посока брак, отколкото да мислиш кой по-напред да замине - ти или детето му.

като че ли без да си давам сметка съм малко егоистка... а това не е хубаво... абсолютно си права!   bouquet

# 22
  • Мнения: 384
Ами оженете се, ако искаш ела с туристическа виза, с виза на годеница, какъв е проблема Thinking. Важно е и приятелят ти с какъв стату е
Не виждам нищо лошо да вземе синът си, точно е време да влиза в колеж а по- късно и в университет Peace. Много по- лесно е ако детето има диплома от САЩ, ако е решило да продължава образованието си  newsm78
Успех

# 23
  • Мнения: 476
Представям си колко объркана и сложна изглежда ситуацията в твоите очи. А всъщност не е така. Заминаването на детето няма нищо общо с това как ще се развият вашите взаимоотношения. Уточнете с приятелят ти стъпка по стъпка как ще процедирате от тук нататък и предполагам, че след това няма да ти изглежда толкова неясно всичко. Информирай се за различните начини за заминаване и виж кой е най-добрият за теб. Всъщност, ако приятелят ти е американски гражданин може за 2 месеца да си там, като негова жена, ако ти стиска да скочиш с главата напред в неизвестното след две годишна връзка от разтояние.

# 24
  • Мнения: 263
И аз смятам, че децата са много важни и не е правилно да се чувстваш пренебрегната от това, че мъжът държи на детето си. Освен това може да се окаже не толкова невъзможно да ви "изтегли" и двамата, защото динт му е дете и за него би трябвало да не е чак толкова голям проблем, а при евентуален брак между теб и него пък също законово би трябвало по-лесно да стане едно подобно "изтегляне"...
Но не бива да поставяш пред човека избор "или детето ти или аз". Некоректно е, а освен това доста вероятно е да избере с пълно право детето си!

# 25
  • Мнения: 958
Щатите не са толкова затворена държава. Какво значи да изтегли сина си, пък после трябва да се чака  newsm78
Имаме няколко приятелски семейства който си "изтеглиха" майките и бабите да им помагат за децата, пък какво остава годеница или син.
Нещо много сложно ми се виждат представени нещата. И аз си мислех, че става дума за арабска държава, поне така както беше обяснено.

А на първо място е детето! Би било проблем ако изтегли теб а не сина си. Тогава на твое място, бих се замислила, дали въобще трябва да имам връзка с този човек.
Успех!

# 26
  • Мнения: 87
не мисля, че съветите да се ожените, за да избегнете проблема с бюрокрацията е адекватен.
връзка по телефона е едно, съвместното съжителство е съвсем друго, а и дете, което не е твое в къщата трето...та до брака има много стъпала.

Изчакай, всичко ще се нареди, щом той прави всичко възможно да бъдете заедно.

Ако можеш не зарязвай всичко в България, отивайки към Щатите. Наистина разликите в дистанцията и общия покрив са ужасно много.

# 27
Да, нямам деца. Не ме разбирайте погрешно - знам какво е детето за родителя, но в случая не става въпрос за това. ...

Не, не знаеш. Мислиш си, че знаеш, но не знаеш - повярвай ми. Няма никакъв смисъл да се съревноваваш със сина му - това е предварително загубена битка. Защо първо не отидеш с 3 месечна /или друга, по-дълга / туристическа виза - да поживеете малко заедно, пък после да решите какво да правите. Обясненията за "изтеглянето" ми звучат малко странно, но ти си знаеш по-добре в слачая.
И за да отговоря на въпроса в заглавието - определено не те пренебрегва.

# 28
  • При семейството си
  • Мнения: 6 564
Първо и най- важно свикни с факта, че той има дете от предишна връзка, с  всички произтичащи от това последствия. След това възприеми идеята, че може да живеете един ден заедно тримата /това е само една от тях/. Седни и много ясно си дай сметка каква е и има ли изобщо разлика в мотивите за поведението на теб и сина му /единият иска да отиде и другият, при единия било импулсивно, а при другия, единият можел да изчака, а другият, единият живеел много добре и имал други възможности, другият не искал да напуска БГ, ама препира и т.н/. Тогава прецени кой е егоист, кой не, кой кого и заради какво пренебрегва, кой каква му е крайната цел и кой какво право има. Много важно: научете се и говорете с този, с който възнамеряваш да живееш заедно, а не с нас. Разбери статута на приятеля си и много внимателно проучи възможностите за...тук ти си знаеш за какъв статут се бориш.  Успех.

# 29
  • Мнения: 4 965
Щатите не са толкова затворена държава. Какво значи да изтегли сина си, пък после трябва да се чака  newsm78
Имаме няколко приятелски семейства който си "изтеглиха" майките и бабите да им помагат за децата, пък какво остава годеница или син.
Нещо много сложно ми се виждат представени нещата. И аз си мислех, че става дума за арабска държава, поне така както беше обяснено.

А на първо място е детето! Би било проблем ако изтегли теб а не сина си. Тогава на твое място, бих се замислила, дали въобще трябва да имам връзка с този човек.
Успех!

Подкрепям това мнение.
Още повече, че в САЩ от години няма толкова голям проблем с визите.
Зълва ми живеят там от 2 г. - свекърва ми и нейната свекърва стоят при тях за по 6 месеца (редуват се да гледат децата); другата ми зълва ходи да работи там няколко месеца. Рядко отказват виза при покана за гостуване, а в твоя случай изобщо не трябва да има пречки за детето, докато ти можеш да заминеш като годеница (попълва се в бланката, че сте сгодени). Ако сключите брак, няма пък кой да те спре - стига той да е напълно легално в страната (със зелена карта, работна виза или какъвто и да е друг документ).

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 13:02 от azaf

# 30
  • Мнения: 52
Мили мами  Simple Smile,
благодаря ви за хубавите съвети!!! И за пожеланията!!!
Предполагам, че чакането си казва думата и ако трябва да чакам още много може би ще се побъркам... Не знам колко от вас са имали връзка от разстояние, но не е идеален вариант, поне не за мен. Изнервена съм много...
Както казах и ще повторя, момчето е много сладко - говорим си много добре. Изобщо не съм мислила да поставям въпроса аз или детето. Никога не бих го направила. Може да ми стане гадно, че аз не съм в живота на мъжа, но не и разни ултиматуми  Naughty. Няма никакъв смисъл, както казвате детето си е дете. /Нали гледам баща ми какъв орел е над мен  Simple Smile що се отнася до моето щастие/. В същото време не искам да го притискам, защото все пак ежедневието му е много натоварено и последното нещо, което му трябва е натякване.
Да, стискайте палци всичко да се нареди както трябва.

# 31
  • Мнения: 147
Била съм в твоята ситуация Simple Smile Съпругът ми живееше в Канада и имахме "връзка от разстояние". Нямаше деца обаче, а аз имах едно. Бих могла да отида с детето там, но след разговор решихме да останем в БГ.Не съжалявам Peace

Вярвам,, че с търпение ще намерите решение.

п.с.Малко егоистично ми прозвуча първия ти пост. Струва ми се, че мислиш само и единствено за себе си Confused

# 32
  • Мнения: 806
Така ме жегна тази тема  ooooh! Сетих се как това се случи на мен като бях малка. 
Не те пренебрегва и ти трябва да знаеш, че детето е на първо място.  Много е трудно да го разбереш ако нямаш деца.  Той би трябвало да вземе детето и после теб, така е редно.  Но какво ще правите то си е до вас.  Надявам се да разрешите този проблем лесно, че като се сетя какво се случи с мен, още проклинам (вече покойната) жена на баща си.

Общи условия

Активация на акаунт