Speshna nuzhda ot syvet i pomosht - dyshterja mi otkazva da suche!!!

  • 629
  • 7
  •   1
Отговори
Zdravejte na vsichki majki! Molja vi za pomosht, zashtoto sym tolkova pritesnena, che ne moga da spra da placha, a tova maj ne se otrazjava dobre nito na kyrmata mi, nito na dyshterja mi. Tea e na 1 mesec i 23 dni. Hranim se predimno s kyrma, s redki dohranvania s AM. Za zhalost se nalozhi da trygna na rabota kogato tja beshe na 4 sedmici (zhiveem v Amerika, a tuk njama majchinstvo, ta si bjah vzela platena i neplatena otpuska 4 sedmici). Ot njakolko dni imame seriozen problem s hraneneto.  Tea maj mnogo seriozno mi bojkotira ljavata gyrda, a tazi sutrin - i djasnata. Ne znam zashto ili kak, no vchera v 6 chasa sledobjad, kato ja slozhih da jade, zapochna takova plachene, che 45 minuti ne mozhah da ja ukrotja i kato se uspokoi nakraja, prosto zaspa. Sled tova v 9 chasa jade ot ednata strana, no ot ljavo trjabvashe da ja zavyrtja taka, che da misli, che jade pak ot djasnata strana. V 3 sutrinta jade kato bombon ot ljavata strana, koeto mnogo me iznenada, a v 5:30 sutrinta jade pyrvo ot djasno, posle ot ljavo, no pak pochna da plache i pak trjabvashe da pravja nomera s drugata poza, che da misli, che jade ot djasno. V 8:30 beshe ad - jade 3 minuti ot ljavo, sled koeto otkaza i se razreva. Posle jade 5 min. ot djasno i tam se razplaka i sega ne znam dali ne e gladna. Az se izcedih i ostavih da ima rezervno mljako v biberona, no ne znam kakvo shte pravja? V naj-loshia sluchaj, shte se cedja i shte i davame da jade s biberona, no mi se iskashe da ja hranja ot gyrdite si pone oshte njakolko meseca.
Mnogo vi molja, ako njakoj znae kak da opravja tova polozhenie, za da moga da kyrmja bebeto si po-dylgo, pomognete mi sys syvet! Blagodarja vi predvaritelno!

# 1
  • Мнения: 991
Не знам къде точно живееш и каква застраховка имаш, но щом си в Щатите, най-добре потърси помощ от спeциалист по лактация (lactation consultant). Ще отидете с бебето, ще ви наблюдават как се кърмите и ще ви дадат съвети как да преодолеете проблемите и как ти да успееш да кърмиш по-дълго, въпреки че се налага да работиш. Потърси препоръка за някой, който наистина си разбира от работата, защото както във всяка професия и сред тях има хора, които буквално чувстваш, че са призвани за тая работа и други, които определено са си сбъркали попрището...

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Не знам дали ще те успокоя, но и аз минах през това мъчение. Бях убедена, че детето отказва да суче от едната гърда. Имаше известен период, през който детето се дереше и отказваше да суче. Кърми, когато спи - предложи и гърдата, която отказва в заспало състояние, а след като се събуди и давай другата. Успокой се, гушкай си красавицата и се наслаждавай на всяка секунда, когато можете да сте заедно.
Възможно е детенцето ти да има колики. Оригвай я по-често, прави и масажчета на коремчето, гушкай я. Избягвай да хапваш дразнещи храни.
Успех и се успокой - времето е най-добрият учител!

# 3
  • Мнения: 1 691
Не мога да ти помогна от личен опит, но това, което си се сетила - да смениш позата, е много разумно! Точно така със спокойствие и трезви действия, без паника, имаш много повече шансове да съчетаеш кърменето и работата.
Много добър съвет ти дават тук - кърми я, когато е сънена или направо заспала. Тогава не се усещат и действат по инстинкт - без магарии и номера.

# 4
  • Мнения: 309
При мен беше почти същото, минахме на изцеждане и хранене с шише, но сега съжалявам, трябваше да съм по-настятелна. Това с изцеждането е ад, повярвай ми, много е изморително, представи си - ставам да се изцеждам посред нощ , за да има кърма за сутринта.
С една дума не ти го препоръчвам този вариант, още повече , че два пъти ми ес запушваха канали, помпата не изцежда , както бебето суче. Дето има една дума природата си знае работата. Съжалявам , че живееш в тази откачена страна, където децата се налага да се гледат от чужди хора , а не собствените им майки. Успех!

# 5
Mnogo blagodarja za syvetite i okurazhenieto! Shte probvam da ja hranja synena - dano dade rezultati! Moga li da popitam oshte neshto - cheta, che njakoi deca se hranjat samo po okolo 5 minuti na gyrda, zashtoto majkite im imat silna struja mljako. Moeto mljako napravo leti ot gyrdite mi (makar che edvam izcezhdam po 120-130 ml, ta ot kyde idva taja struja ne znam). Tova, obache, znachi li, che Tea ne uspjava da dostigne do zadnoto mljako ili uspjava da me "izcedi" za tezi njakolko minutki, v koito uspjavam da ja nahrania?

# 6
  • Мнения: 376
Evelina, пращам ти един сайт в който пише как да се справиш ако имаш strong/forceful let-down - както казваш че млякото ти направо лети.... можеш да разгледаш и разнш други  tips там, дано все нещо помогне. Успех! Аз също мисля че е временно и ще отмине.

http://www.kellymom.com/bf/supply/fast-letdown.html#links

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 04:09 от Martani

# 7
  • Мнения: 2 401
Ако усещаш гърдата си мека след края на яденето, би трябвало бебето да е изяло и задното мляко.

Общи условия

Активация на акаунт