Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 70 отговора

България

На 25 години съм и утре имам записан час за мамография,но лекаря ми каза,че преди 30 годишна възраст не е препоръчително да се прави мамография,защото имало облъчване!Сега незнам какво да правя,защото по принцип съм без оплаквания.
Цитирай

По принцип не е лошо да отидеш.
Аз съм ходила не ме предупредиха за облъчване, напротив лекар ми препоръча прегледа.
Цитирай

Стара Загора

Аз не съм ходила
Цитирай

По-добре отиди на ехография на млечни жлези. Няма облъчване и е за предпочитане при жени под 30г. Аз утре имам час точно за това. Струва 20-25лв.
Цитирай

UK, Harlow/София

Не и не смятам да ходя.Но за гинеколкогичните прегледи винаги съм стриктна.
Цитирай

На 2000км от София

Аz пък съм ходила,и то преди 30.Но може и да е било ехография на мл.жлеzи,не съм сигурна  newsm78 .Мисля,че всяка държаща не zдравето си жена над 20 и нещо трябва да ходи.Все по често zа съжаление чувам zа случаи zа рак на гърдата или на шийката на матката при млади жени.Друг е въпроса,че се ходи на май само частно,не че е до парите.Питах личната,после гинеколожка(това беш преди около 2г.,де),тя ми каzа,че направление се дава само ако си над 35 или имаш оплаквания  ooooh!.Което е абсурдно,нали говорим zа профилактика.Уж...Даже пак трябва да отида,минах 30..Но може би ще е догодина,че сега ме чака раждане,живот и zдраве..
Цитирай

Варна

не съм ходила
Цитирай

Надявам се това да е полезно:
http://www.doctorbg.com/page.php?id=7115
Цитирай

Русе

По стечение на обстоятелствата веднъж годишно ми правят мамография. Вредно или не, предпочитам да ме облъчват, но да взема навременни и адекватни мерки в случай на проблем  Peace
Ехографията е нещо съвсем различно - това е видеозон на млечните жлези, докато мамографията е снимка  Peace
Цитирай

София

Ходя веднъж годишно на ехограф на млечните жлези. Там, където отидох не правеха мамография на жени под 30г.
Цитирай

София

Няколко месеца след раждането отидох на мамолог, който ми обясни, че на млади жени до определена възраст (май беше 30 или 35 години, но съм забравила точно) се прави преглед с ехограф и ръчен преглед и съответно ми направи и двата. Не боли, става бързо.

Успех! Peace
Цитирай

София

Аз работя в мамологичен кабинет, мамография се прави на жени под 35г само в определени случай, много рядко.Правилното изследване е ехографията, защото тя е значително по диагностична заради структурата на самата гърда при жени под 35г.Ако са ти дали талонче за мамография с него може да си направиш ехография, защото "любимата" здравна каса не поема "ехография на млечни жлези", в нашия кабинет практикуваме така  Peace
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

И аз
Цитирай

Не съм ходила.
Цитирай

София

И аз не съм ходила. През 6м ходя на мамолог, преглеждат ме на ехограф.
Ако се наложи и на мамограф ще отида. Дано не ми се налага... все още.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 70 отговора