реставрация на стара къща

  • 47 108
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте, моля някой ако може да ми препоръча бригада или фирма, която да реставрира стара кирпичена къща, около 100 годишна, на 2 етажа. Търся фирми на територията на Стара Загора и региона. Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 176
Пиши по-подробно за какво става въпрос.Къщата ще се обитава ли след реставрацията?Дай повече подробности.Мога да попитам.Знам такава фирма в Пловдив.

# 2
  • Мнения: 76
Да ще се обитава като семейна вила за почивка, т.е. не целогодишно. Досега сме говорили с две фирми, но никоя не се наема, защото явно не им се занимава - всички предлагат и препоръчват да си построим нова, че щяло да ни е по-евтино. Да ама за същите пари ще си реставрираме огромна къща на два етажа, а те предлагат новата с двойно по-малка квадратура.  ThinkingАко имаш координати прати ми на тази фирма от Пловдив.

# 3
  • Мнения: 311
Аз съм точно на твоето дередже Laughing,но за съжаление не съм наблизо да помогна с това.Купихме си такава преди около месец и от 2 седмици я ремонтираме с фирма ,която наехме за цялостен ремонт/ше видим каква ше я свършат обаче/ Thinking.Първо копаят да проверят и укрепят основите и после минават на покрива.Само те съветвам да внимаваш да не я запечатат само да я изолират, замажат и напудрят, и да имаш после ядове.И на нас ни предложиха това аз обаче не искам въпреки че ще живеем там за постоянно харесва ми такава!Успех с начинанието  bouquet !

# 4
  • Мнения: 1 176
ОК.Ще трябва да говоря с някой от фирмата и да им обясня за какво става въпрос.Наистина не всички се наемат.Трудна работа е реставрацията.Ако проявят интерес ще ви свържа.Знам,че реставрират много къщи из цяла България.Аз не съм в Бг и в момента нямам точни координати.Утре ще ги потърся.Трябва да говоря с баща ми,а сега е късно.Напомни ми,ако случайно нещо се забавя с отговора.

# 5
  • Мнения: 76
ОК.Ще трябва да говоря с някой от фирмата и да им обясня за какво става въпрос.Наистина не всички се наемат.Трудна работа е реставрацията.Ако проявят интерес ще ви свържа.Знам,че реставрират много къщи из цяла България.Аз не съм в Бг и в момента нямам точни координати.Утре ще ги потърся.Трябва да говоря с баща ми,а сега е късно.Напомни ми,ако случайно нещо се забавя с отговора.
Благодаря ти предварително Simple Smile ще чакам отговор, не се притеснявай, не сме се разбързали толкова Laughing
Аз съм точно на твоето дередже Laughing,но за съжаление не съм наблизо да помогна с това.Купихме си такава преди около месец и от 2 седмици я ремонтираме с фирма ,която наехме за цялостен ремонт/ше видим каква ше я свършат обаче/ Thinking.Първо копаят да проверят и укрепят основите и после минават на покрива.Само те съветвам да внимаваш да не я запечатат само да я изолират, замажат и напудрят, и да имаш после ядове.И на нас ни предложиха това аз обаче не искам въпреки че ще живеем там за постоянно харесва ми такава!Успех с начинанието  bouquet !
А можеш ли да ми кажеш колко ви поискаха  - нашата ще е точно за същите процедури.

# 6
  • Мнения: 214
имаме майстори който могат да я направят но са в района на Троян. Пиши на лични

# 7
  • на село
  • Мнения: 822
Да ще се обитава като семейна вила за почивка, т.е. не целогодишно. Досега сме говорили с две фирми, но никоя не се наема, защото явно не им се занимава - всички предлагат и препоръчват да си построим нова, че щяло да ни е по-евтино. Да ама за същите пари ще си реставрираме огромна къща на два етажа, а те предлагат новата с двойно по-малка квадратура.  ThinkingАко имаш координати прати ми на тази фирма от Пловдив.
Действително струва доста скъпо реставрацията на такава къща. Сериозните фирми не се наемат, защото има доста работа по такава къща, то не е само замазване и боядисване. И като кажат цената на собствениците, те се плашат и се отказват. После собствениците наемат някоя бригадка, която им я поосвежава, и тогава започват проблемите с конструкцията, течове и т.н...
 Така, че ако държите на реставрация, си пригответе солидна сума в джоба и дерзайте! Но, наемете фирма, не някоя бригада на "изгодна цена", защото после ще ви излезе соленичко.

# 8
Ние правихме такава реставрация на стара 80 год.къща, но нашата беше от камък и дърво. Честно казано
ако бяхме я съборили и направили нова щеше да ни излезе по-евтино. Моят съвет е да я съборите и направите нова.
Реставрацията гълта много пари, изисква добри /можещи/ майстори и да ги наблюдаваш непрекъснато.
При нас реставрацията продължи около 5 год.  Не искам да ви отказвам, но трябва да знаете, че вие също трябва
да сте поне малко запознати с това, което ще правите. Освен това реставрацията включва и двора на къщата, оградата,
входни врати и т.н.

# 9
  • Мнения: 311
Точна цена не се наемат да ми кажат,но при всички положения ще бъде над 40 000лв .

# 10
  • Мнения: 76
Точна цена не се наемат да ми кажат,но при всички положения ще бъде над 40 000лв .
Това само за укрепването или "до ключ"? Te ли ви доставят материалите или вие си ги намирате? Защото на нас единия каза че за около 30000 ще ни построи едноетажна нова около 80 квадрата, newsm78 тогава реставрацията май излиза по- скъпо наистина както казва Black see.

# 11
  • на село
  • Мнения: 822

Това само за укрепването или "до ключ"? Te ли ви доставят материалите или вие си ги намирате? Защото на нас единия каза че за около 30000 ще ни построи едноетажна нова около 80 квадрата, newsm78 тогава реставрацията май излиза по- скъпо наистина както казва Black see.
Не забравяйте за хилядите формалности, преди да се стигне до строеж. Не съм специалист, но преди да решите да строите нова къща, трябва да се поинтересувате подробно. Все пак ще трябва да плащате на архитект и куп други неща., които струват доста пари, пък и отлагат доста във времето построяването.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Тъй като съм се интересувала от такъв тип дървена конструкция, пускам това, което съм свалила от snimka.bg за реставрация на такава къща, можеш да добиеш някаква представа за какво става дума. На тази са й махнали кирпича, подновили са някои от дървените греди, вместо кирпич има поставена някаква изолация, може би  минерална вата и стиропор (? ),предполагам хората са си го правили сами. Нямаше снимки как е подновяван пода, може да се е наложило укрепване тук там, или пък не е пипан Rolling Eyes. Като гледам, пренареждан е покрива.

# 13
  • Мнения: 76
ljuboznatelna типа на къщата е същия като нашата, сега сме се уговорили с поредните "майстори" за оглед, просто се чудехме дали да инвестираме в нова постройка или да запазим старата, но това много зависи от цената Simple Smile На мен ми се ще да остане архитектурния стил стига да не кажат някоя колосална цифра. За съжаление не можем да си я направим сами, затова се надявам да намерим свестен строител. мъжа ми чул че имало бригади от Хасково и надолу региона, които строяли добре и на добра цена, но нямаме координати на такива  Sad

# 14
  • Мнения: 311
Нашата е около 150 кв. общо.До ключ чак едва ли ,но с нов покрив,укрепване,изолация ,мазилки и замазки Вик.,дограма-пвц.,/за ел-а си имаме хора ,но излизал около 1000-1500лв.според това какво ще се прави/.Парното с камината ще е отделно от цената/и аз нямам идея колко ще е още newsm78/ .

Общи условия

Активация на акаунт