Пари назем

  • 2 275
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 762
И един ден да е закъснението, при поет ангажимент за връщане и фиксиран срок, човек е длъжен да го спазва. Още повече, че си помогнала с пари, в момент, когато ти самата си притеснена, които и за теб са заем и трябва да връщаш! Така че "изнудвай ги" без никакви угризения! Аман от наглеци!
И друг път да си знаеш - има една стара максима: назаем се дава само толкова, колкото можеш да подариш!

Интересно ми е, те за какво всъщност изхарчиха парите ти?

# 16
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Ох, не знам какво да мисля, благодаря ви момичета, прочетох всички постове с интерес, ще видим какво ще последва. Това са вече последните пари от заема. Интересното е че от както ги дадохме,тези наши приятели са идвали един или два пъти, а бяхме постоянно заедно.

# 17
  • Мнения: 112
Затова 4овек трябва да дава на заем толкова пари,колкото може да прежали.И ние ве4е 10 години пием студена вода от т.н приятели.А отгоре на вси4кото въпросния 4овек дойде да ни иска още ,за да смени бизнеса си и  от пе4албата  бъдеща да ни върне парите.Да ама не.Откъде?И сега се сърди.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 079
Аналогичен случай, след който не давам назаем пари на никого, ако не мога да ги прежаля!  Naughty
В продължение на 3 години изплащах заем, теглен от мен, за едни приятели!
Те си купиха каквото им трябваше, а аз го изплащах.
До тук беше с даването на заеми.  Crossing Arms   ooooh!
Вече давам пари само на родителите си (при това не назаем) !   Naughty Naughty

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
И аз съм пила студената вода със заеми и си научих урока. Повече не давам на никого, единствено с брат ми мога да имам финансови отношения.
Когато на мен ми трябват извънредно пари, вземам кредит. Има си банки за целта. Съществуват и кредитни карти.

# 20
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Искренно ти съчувствам,надявам се да ви върнат парите.

Аз вече пари на заем не давам на никого. Crossing Arms
В началото се раздавах,защото не можех да отказвам,пари така и не виждах.
Научих се вече да казвам,че нямам,сърдят се.....ами нека се сърдят.
За последно дадох преди година и нещо една солидна сума пари на моя добра приятелка.Беше в труден момент,съчувствах и и исках да и помогна.дадох и парите с уговорката на следващият месец да ми ги върне.Така се отлагаше от следващият за следващият,докато не напусна града.
Звънях и веднъж да и напомня за тези пари,извини се,че не може да говори,била на почивка в Гърция. Tired
После звънях,не вдигаше и така е и до ден днешен.Аааа,беше ми пуснала едно съобщение,че съжалявала,но нямала възможност във момента да ми се издължи.
За почивка в Гърция имаше пари да иде,а моите да върне няма...... Crossing Arms
(
Да е жива и здрава и дано ме споменава със добро,наясно съм,че едва ли ще си видя парите някога,но ми стана много кофти.

# 21
  • Мнения: 4 733
молех ги да се издължат-нямали.
Ето това за мен граничи с простотия. Дано си получите парите все някога и следващия път преценяйте добре на кого заемате.
Давам заеми вече само на много близки приятели , но не взимам.

# 22
  • Мнения: 4 076
Постави се за пет минутки на тяхно място - забавиш на приятелите си парите с пет дни и те прекратяват всякакво приятелство с теб... Приятели ли са това, или кво?
Мога да се съглася с това единствено в случай,че длъжниците също са правили услуги на jessif ,оказвали са им някаква приятелска помощ и т.н. Само тогава биха могли да се подразнят,че когато те имат нужда,не им се влиза в положение.
Така или иначе датата и сумата са фиксирани и те са длъжни да намерят начин да уредят дълга си.

# 23
  • Мнения: 1 322
Пари на заем повече на никой не давам. Опарих се веднъж-оттогава край.

# 24
  • Мнения: 1 517
Брат брата кофти имами камо ли приятели.  Дано да ви ги върнат.

# 25
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
 Дано, засега е глас в пустиня...Как можах да бъда толкова лесен шаран ooooh!

# 26
  • Мнения: 331
принципа на нашето семейство е - нито даваме, нито взимаме назаем, даже от банки и братя и сестри не взимаме. Искали са ни веднаж приятели преди години - мъжът ми просто им цитира дословно принципа, без никакви скрупули и притеснения. Просто мразим да дължим някому нещо и респективно някой да дължи на нас. Така няма притеснения, съответно болка.
Жалко, че вие сте се опарили, за да стигнете до този извод.

# 27
  • Мнения: 4 076
Дано, засега е глас в пустиня...Как можах да бъда толкова лесен шаран ooooh!
Не се предавай и търси начини.Моят и на другите лош опит не означава,че няма да си вземеш парите.
Намери кое копче да натиснеш,все ще има такова.

# 28
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Има ли мама юристка, искам да попитам нещо на лични, като удавник се мъча да се хвана за сламка.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 320
Не само пари, вече нищо не давам назаем. Може и да ви прозвучи смешно, но тази зима един "добър" приятел ни взе електрическия радиатор за ден-два да видел дали ще му се стопли стаята и дали има смисъл да си купува същия. Ми няма да си купува, ама ние явно ще.  Mr. Green
jessif, не си ти виновната, не си шаран. Извинявай, ама този който трябва да се срамува, или съжалява, е друг.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт