Какво мислите за тази статия/интервю?

  • 5 870
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 710
Добре, де, Мелинда, кой е виновен за загубата на тези пазари, ЕС ли?
От 11 правителства, които се смениха след 1990г, 8 са откровено 'леви', т.е не се връзва с 'лова на вещици', напротив.
Кои са тези "Те" за които все говорите, чувствам се като в ЛОСТ, или Досиетата Х.
Дайте някаква яснота около ' Те" - Иван Костов, Филип Димотров, Симеон, Луканов, Жан Виденов, Ренета Инджова, ЕС, ЦРУ, Мосад, КГБ.... кой по-точно. Непрекъснато говориш за липсата на въображаеми врагове, а всъщност бълваш имагинерности до брезкрай.

# 76
  • Мнения: 2 759
...С лека ръка затриха промишленост, селско стопанство, армия и т.н.Други вече бяха приоритетите ooooh!. Но вината пак е наша, защото ние си избрахме "новите" лидери. Сега като гледам колко хора са запели друга песен. Жалка работа, жалки хора...

п.п-Портокалово момиче  Hug
                     Ами не е точно така, за част от нещата нищо не можехме да направим сами. Хубавите производства/услуги/комплекси бяха лежерно прехвърлени в ръцете на бивши групировки. Къде лежерно, къде не толкова... Разработиха се чудни схеми за това, докато народа беше в лека еуфория и крайно неориентиран. Малкото хора, които несъгласно виждаха какво става биваха заплашени или просто изчезнали... Мътни и страшни времена бяха.
                     melinda_Heart Eyes.

# 77
  • Мнения: 662
Добре, де, Мелинда, кой е виновен за загубата на тези пазари, ЕС ли?
От 11 правителства, които се смениха след 1990г, 8 са откровено 'леви', т.е не се връзва с 'лова на вещици', който бръщолевиш.
Кои са тези "Те" за които все говорите, чувствам се като в ЛОСТ, или Досиетата Х.
Дайте някаква яснота около ' Те" - Иван Костов, Филип Димотров, Симеон, Луканов, Жан Виденов, Ренета Инджова, ЕС, ЦРУ, Мосад, КГБ.... кой по-точно.


Не, разбира се. Ние. Но ме е яд, че сме такива овце. Много хора не помислиха какво ще последва. Едно е да сменяме режим, друго е да затриваме печеливши отрасли. Според мен "откровено ляво" правителство след 89г. не е имало. Може да са били избрани с "леви" лозунги, но са имали дясна политика.

# 78
  • Мнения: 2 759
                       Лени, аз специално говоря за групировки от рода на СИК, ВИС, ТИМ, Мултигруп. Много лесно може да се провери кои са собствениците на работещите и печелещи в момента предприятия. И да се проследи историята им до недотам далечното минало... От друга страна кой стои зад тях (ако има такъв/такива) не е ясно.

# 79
  • Мнения: 804
Всяка промяна у нас е свързана с мътни и страшни времена. Отвътре ни идва някак.

# 80
  • Мнения: 662
...С лека ръка затриха промишленост, селско стопанство, армия и т.н.Други вече бяха приоритетите ooooh!. Но вината пак е наша, защото ние си избрахме "новите" лидери. Сега като гледам колко хора са запели друга песен. Жалка работа, жалки хора...

п.п-Портокалово момиче  Hug
                      Ами не е точно така, за част от нещата нищо не можехме да направим сами. Хубавите производства/услуги/комплекси бяха лежерно прехвърлени в ръцете на бивши групировки. Къде лежерно, къде не толкова... Разработиха се чудни схеми за това, докато народа беше в лека еуфория и крайно неориентиран. Малкото хора, които несъгласно виждаха какво става биваха заплашени или просто изчезнали... Мътни и страшни времена бяха.
                     melinda_Heart Eyes.

Да, точно така. Докато еуфорично се опиянявахме от новите приоритети и масата крещеше "кой не скача е червен", набързо бяха съсипани успешни предприятия и отрасли...

п.п-Портокалово момиче, нали не се притесняваш, че съм "зад" теб... Wink

# 81
  • Мнения: 2 759
Всяка промяна у нас е свързана с мътни и страшни времена. Отвътре ни идва някак.
                       От съвсем обща култура знам, че при румънците беше мътно и страшно, но само за кратко. Имаше политически убийства, което предполагам че на следващите/настоящите румънски политици им държи хубава влага. Пък ние уж шоково карахме, но тия шокове не свършват и не свършват... И всеки знае, че безнаказано може да мами, при това официално. Сигурно сме страшно благороден народ, за да позволяваме това  Rolling Eyes...
                      Последните два дни много ме беше яд на политиците. Ако до месец обаче не се случи нищо, само на мен и на вас ще ме е яд.

                      П.П. Хехе... че ти си пред мен  Mr. Green.

# 82
  • Мнения: 5 710
           От друга страна кой стои зад тях (ако има такъв/такива) не е ясно.

Е как да не е ясно. И по Дискавъри вече има филми, защото темата вече е история, а не политика.
Бившата комунистическа върхушка създава настоящите капиталисти. Вие не познавате ли такива хора? Аз поне 20. Трансформират политическата си власт, в икономическа. По ясни директиви. Под формата на подобни групи, пари кеш, фалит на поставени банки с гарант БНБ , фалит на всичко, което може да фалира, закриване на всичко, което може да се закрие,  последващо разпродаване ( приватизация) - механизмите, по които е източена страната са вече известни. Допълнително яко набиване в канчетата, че всички са маскари, че ценното е на масата и в нечий задник,  че 'няма оправия', че ' Те" са виновни, че ' където е текло пак ще тече' и т.н. Нищо случайно не се е случило, всъщност. Ама ги ручахме жабетата по митинги, де.  Wink

# 83
  • Мнения: 662
           От друга страна кой стои зад тях (ако има такъв/такива) не е ясно.

Е как да не е ясно. И по Дискавъри вече има филми, защото темата вече е история, а не политика.
Бившата комунистическа върхушка създава настоящите капиталисти. Вие не познавате ли такива хора? Аз поне 20. Трансформират политическата си власт, в икономическа. По ясни директиви. Под формата на подобни групи, пари кеш, фалит на поставени банки с гарант БНБ , фалит на всичко, което може да фалира, закриване на всичко, което може да се закрие,  послеващо разпродаване ( приватизация) - механизмите, по които е източена страната са вече известни. Допълнително яко набиване в канчетата, че всички са маскари, че ценното е на масата и в нечий задник,  че 'няма оправия', че ' Те" са виновни. Нищо случайно не се е случило, всъщност. Ама ги ручахме жабетата по митинги, де.  Wink



Много знаеш ти, кой седи всъщност зад тези групировки Wink. Така мислиш, защото така ни е втълпявано. Всъщност можем само да предполагаме. А и кои са от "комунистическата върхушка"-имена? Защото май ще се окаже, че доста "антикомунисти" са старите муцуни в нови дрешки...Както, че и имаше и теория, че точно СДС е "продукт" на комунистите newsm78. Само като се сетя колко заблудени овчици чинно ходеха по митинги, същите впоследствие емигрираха...
Всъщност, 10 цента, като ти гледам писанията имам чувството, че чета в-к "Демокрация".Все се надявам, че надживяхме комплексите си относно комунистите /оф, стига с тези комунисти, че смях ме напушва Joy/.
Кой е казал, че всички са "маскари"?

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 13:13 от melinda_

# 84
  • Мнения: 2 018
Не става въпрос за комунистите /според мен/, а по-скоро за държавна сигурност.

# 85
  • Мнения: 2 759
Не става въпрос за комунистите /според мен/, а по-скоро за държавна сигурност.
                         Ето че не е ясно (то щото има голяма разлика между двете, де  Mr. Green). Същевременно обаче е и ясно, както казва 10 cent's. Просто може би ние не можем да го докажем... Със сигурност обаче всичко се правеше ако не по много строг план, то поне по строги правила. И да, план имаше. Просто ние късно го видяхме.

# 86
  • Мнения: 2 018
Не става въпрос за комунистите /според мен/, а по-скоро за държавна сигурност.
                         (то щото има голяма разлика между двете, де  Mr. Green).

Има, има разлика!

# 87
# 88
  • Мнения: 662

Прави са хората да протестират, спирането на тези пари ще е пагубно за тях Sad. Но не срещу ЕС да протестират, а срещу правителството Thinking.

# 89
  • Мнения: 2 480
Добре, де, Мелинда, кой е виновен за загубата на тези пазари, ЕС ли?
От 11 правителства, които се смениха след 1990г, 8 са откровено 'леви', т.е не се връзва с 'лова на вещици', който бръщолевиш.
Кои са тези "Те" за които все говорите, чувствам се като в ЛОСТ, или Досиетата Х.
Дайте някаква яснота около ' Те" - Иван Костов, Филип Димотров, Симеон, Луканов, Жан Виденов, Ренета Инджова, ЕС, ЦРУ, Мосад, КГБ.... кой по-точно.


Не, разбира се. Ние. Но ме е яд, че сме такива овце. Много хора не помислиха какво ще последва. Едно е да сменяме режим, друго е да затриваме печеливши отрасли. Според мен "откровено ляво" правителство след 89г. не е имало. Може да са били избрани с "леви" лозунги, но са имали дясна политика.
А защо не е имало откровено ляво правителство? Не бяха ли избрани като такива? Но....далаверата преди всичко!
А печелившите предприятия и отрасли винаги са били в ръцете на старата червена номенклатура. С нейна "помощ" те станаха губещи и бяха разпиляни, а  машините разпродадени. За да стане така, тези номенклатурни управници бяха насърчени от Запада. Това е най-печалното в случая! Тоест и Западът се оказа безпощаден към нас обикновените хора и направи сделка с тези престъпници! Ясно е, че ограбените оттук пари за тях са добре дошли приливни капитали. А също е ясно, че нашите потомствени крадци нямат знанията, таланта и уменията да бъдат индустриалци. Те са си само крадци! Такива са били и бащите им и дядовците им!
А сега от ЕС се чудят, че ограбили техните фондове! Голяма наивност!

Последна редакция: чт, 24 юли 2008, 14:43 от vl

Общи условия

Активация на акаунт