смяна на млечни зъби на 4г. и 9 м.?!?

  • 4 585
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Синът ми е на 4 г. и 9 м. и преди няколко дни забелязахме, че един от долните му резци се клати. Днес го заведохме на зъболекар и се вижда, че отдолу се е показал друг зъб. "Шестгодишниците" още не са поникнали. Направхме снимка - според стоматоложката всичко е ок. Не е ли много рано за смяна на млечните зъби с постоянни? Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 82
Здравей, моята дъщеря също ги сменя, а е на 5 години. На около 5 години и 2-3 месеца нямаше 2 зъбчета. А по принцип зъбите й изникнаха към годинката. Казаха ми, че 1-2 години по-рано или по-късно не са проблем за смяна на зъбките. не го мисли!

# 2
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
По принцип подмяната на млечните зъби с постоянни започва към седем годишна възраст и завършва към 20 годишна възраст с израстването на крайните четири кътника - мъдреци.
Принципно първия млечен зъб пониква около 6 месечна възраст на детето,а последният към края на втората година.
Освен общия принцип описан малко по-горе - може да има изключения от него - като се наблюдава индивидуалност при смяната на зъбчетата при едни деца тази подмяна може да започне на 5-6 годишна възраст,а както знаем мъдреците могат да поникнат и кам 21-24 годишна възраст и дори 25 годишна възраст.
Така,че всичко е напълно нормално.

# 3
  • Мнения: 649
Благодаря Peace
Всъщност той рано изкара и първото си зъбче (на 3мес), а и останалите.  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Навременна си е смяната. Няма от какво да се притеснявате.

# 5
  • Мнения: 649
Благодаря Зара!
Вече съм по-спокойна. Просто се случи много неочаквано и бяхме изненадани и неподготвени - затова се притеснихме. Явно си е индивидуално при всяко дете.

# 6
  • Мнения: 214
Току-що видях, че на Иван му се клати един от долните предни зъби и бях много изненадана.  Той също е на 4 г. и 9 м. /първото зъбче му излезе на 6 мес./. Мислех, че по-късно става смяната на млечните, но явно е нормално, след като прочетох, че и други са в същата ситуация. Успокоих се.

Растат децата, това е.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми миналата седмица навърши 5г. и вече няма 2 зъба. Wink
Първото зъбче  и поникна на 6м.,ако това има значение.
И нас ни успокоиха,че не е страшно и не е рано за смяна на зъбките. Peace

# 8
  • Мнения: 1 329
Добре дошла в отбора!

# 9
  • Мнения: 1 475
На позната на детето и, което беше на 3г и 10м му паднаха долните два предни зъба, отдолу имаше два нови в момента е на 4г и 2м и има 2 нови хубави големи зъби!! Ние тогава всички бяхме изумени, но явно съвременната младеж по-бързо се развива! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт