Защо се наказваме така

  • 7 517
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 647
Mojito, стискам палци да ги махнат тези антени!  Peace И най-вече - всички да сте здрави!

Няма да ги махнат. След подписката, измерванията, които както казах бяха много пъти над нормата, единственото, което операторите направиха беше да ги вдигнат малко по-високо.

Никол, а мъжа ти би ли се подписал, ако искат да сложат антени  срещу прозореца на детската стая?

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 16:29 от Mojito

# 61
  • Мнения: 46 510
... Никол, а мъжа ти би ли се подписал, ако искат да сложат антени  срещу прозореца на детската стая?



Да. Всъщност вече имаме с/у детската Peace

# 62
# 63
  • Мнения: 2 022
Mojito, стискам палци да ги махнат тези антени!  Peace И най-вече - всички да сте здрави!

Няма да ги махнат. След подписката, измерванията, които както казах бяха много пъти над нормата, единственото, което операторите направиха беше да ги вдигнат малко по-високо.

Никол, а мъжа ти би ли се подписал, ако искат да сложат антени  срещу прозореца на детската стая?


Мохито, на нивото на прозорците ви ли са монтирани тези антени? Колко са ги вдигнали след оплакването ви - т.е колко метра над нивото на прозорците ви са? Какво е разстоянието до блока ви? Направиха ли ново замерване след промяната на котата на монтаж и новите стойности пак ли са над нормата?

# 64
  • Мнения: 592
Да. Всъщност вече имаме с/у детската Peace

Никол, не бъди толкова щастлива и миролюбива! И лекарите правят грешки, какво остава за инженерите. Идеални хора няма. Решението на проблема административно е РИОКОЗ и Община, но корупцията е перфектна и непоклатима, затова сами хората трябва да се организирате. Каквато и да е причината, това са 6 човека - просто е необходимо да се отстраняват възможните причини /щом Никол е твърдо убедена че не е научно доказано нищо/ една по една, докато стигнем до истинската - така е правел и Шерлок Холмс, когато е нямало ДНК анализ, а само лупа и свежа мисъл. Тогава ще се извиним на мъжа Никол, че ние сме били тъпаците, дето сме се погрижили за здравето си. Седим ли и да си траем - ще сложат антена и от 4 оператор! Ей заради такива неща ми се емигрира, ама някой умен мод изтри темичката, от страх да не му баннат сайта!

# 65
  • Мнения: 212
Когато са ги монтирали нашия блок още се е строял и за това не са ни искали разрешение, но сега е трудно, много трудно да се преборим, за да ги махнат.

Извинявай много ама вие защо сте си построили блок срещу антените. Нали антените са били първи а вашия блок след това.
Това е все едно да си постоиш къща до магистрала и после да искаш да местят магистралата защото било много шумно.

Иначе решението е много просто - купувате си къща на село и си живеете здравословно. Няма антени, няма шум, няма гадни съседи, въздуха чист като сълза, тишина и спокойствие, птички пеят... Ще живеете 120 г. без никакви проблеми... Не мога да разбера защо се натискате в тия градове при тия гадни антени...

# 66
  • Мнения: 46 510
notar, не е нужна такава ирония сутрин рано  smile3507
В рода на мъжа ми има рак, наследствено се предава по бащината му линия - дядо му (живял на село, далеч от градската мързотия, умира преди да измислят мобилните) - рак, имал 3 деца, 2 момчета и 1 момиче, момичето умира от рак, живяла в Троян, на чист планински въздух, пак далеч от антени, едното от момчетата - също рак, почива много отдавна, тогава пак мобилни телефони не е имало.

Това е животът, каквото е писано - ще стане, без, със антени, няма измъкване, избрала съм да живея в град с всичките рискове в него, ако седна да си измислям проблеми, ще психясам.

# 67
  • Мнения: 2 022
Борисе, жилищните сгради са първа категория обекти, докато антените са пета. Ако се построи сграда - преработва се проекта за монтажа на антената и ако се наложи се премества. Както ако има фургон на мястото на парцел за хотел, се маха фургона не се мести хотела.

# 68
  • Мнения: 308
Анту, smile3501

Що се отнася до Чернобил, като гледам реакциите във форума по всякакви подобни теми и си мисля, че и да бяха казали още същия ден, файда голяма нямаше да има. Сигурно щеше да изобилства от реакции в стил "Ай, сиктир, бе! Не стига, че въздухът е мръсен и по улиците вървят коли, а сега и радиация някаква. Само масови истерии създават, да не очакват в пещерите да се затворим!".

Истината е, че хората отчаяно искат да нямат избор. Защото когато имат избор, носят отговорност. Толкова по-лесно е да си кажеш, че алтернатива няма, че ти нищо не можеш да промениш. Затова ВИНАГИ се стига до аргументите за мръсния въздух, колите, без които не можем и пещерите, към които няма как да се върнем. А и винаги е по-лесно да се направиш, че не виждаш проблема. Ако и останалите се правят, че не го виждат, става още по-лесно.
Понякога ми става много тъжно да гледам как някои майки тук нарочно се държат в информационно затъмнение, пазайки се да не научат нещо, което ще ги накара да предприемат някакво действие. Понеже пасивността е най-лесна, а неинформираността е перфектно оправдание.

   Много добре казано.

   Аз не бях чувала, че тези антени са вредни. Живея в къща, около нас също има повече къщи и кооперации, но на около 200 метра има и блокове. За там не знам дали има такива антени, но на следващата разходка ще разгледам.

# 69
  • Мнения: 592
Никол, много уважавам хора, които могат да се самоиронизират, но това е друга тема. Просто не обичам, като се обърне колата, тогава да търсим камъка. И да си затваряме очите пред очевиден проблем  е престъпление, когато касае живота ни. Иначе всички ще умрем - кой от рак, кой от друго, но работим и правим деца и се грижим за тях. Чувствам, че си силен и борбен човек и знам, че ако нещо такова застраши детето ти ще си най-отпред, но не ти го пожелавам. А по темата - не е достатъчно мъжът ти да е инженер в областта, вече има интернет и доста писано по въпроса, така че поне се замисли, нека и той се поразрови. Това че нещо не виждаш, не значи че го няма.
 Приятна почивка ти желая, без ирония!  Wink Peace

# 70
  • Мнения: 46 510
notar, в темата се рови много отдавна, нямам предвид тук във форума, а по принцип.
При толкова много противници, до сега да е доказано вече и антените махнати.
Има си правила за безопасност и ако се спазват, мисля, че можем да спим спокойно.

# 71
  • Мнения: 592
там е проблема че не се спазват. По изискване предавател на интернет доставчиците трябва да е до 25 или 0.25 мА /не разбирам, лаик съм в областта/. На покривите няма под 75 /съотв.0.75/, че и повече - лично от тях го знам, но... си плащат. И аз не знаех, че като имаш болки в плешката в над 30% не се касае за плексит, а става въпрос за проблеми с черния дроб, ама а посмей да го кажеш на професор Иванов!

# 72
  • Мнения: 46 510
Ами тогава темата трябва да е с/у контролиращите, не с/у антените. Всяко нещо, което не се използва правилно е опасно.
И според мен, ако въобще има връзка, то щяха да умрат 6 човека от отсрещния блок, а не от този, на който е антената ...


За Интернет доставчиците - не знам. А какво печелят от това увеличение newsm78

# 73
  • Мнения: 5 647
Когато са ги монтирали нашия блок още се е строял и за това не са ни искали разрешение, но сега е трудно, много трудно да се преборим, за да ги махнат.

Извинявай много ама вие защо сте си построили блок срещу антените. Нали антените са били първи а вашия блок след това.
Това е все едно да си постоиш къща до магистрала и после да искаш да местят магистралата защото било много шумно.

Иначе решението е много просто - купувате си къща на село и си живеете здравословно. Няма антени, няма шум, няма гадни съседи, въздуха чист като сълза, тишина и спокойствие, птички пеят... Ще живеете 120 г. без никакви проблеми... Не мога да разбера защо се натискате в тия градове при тия гадни антени...

Не е нужно да ти обяснавам защо сме в този блок, още повече пък в този град.

# 74
  • София
  • Мнения: 2 132
Това много прилича на вредата от микровълновите печки, които от доста повече години са в домовете ни.

Общи условия

Активация на акаунт