Мога ли да използвам дезодоранта ODOREX DEO през бременността?

  • 8 305
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Мога ли да използвам дезодоранта ODOREX  DEO през бременността, в аптеката ми казаха, че е с лечебно действие, но все ми е на премисъл.

# 1
  • Мнения: 4 447
Точно в момента не мисля, че е добра идея Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Точно в момента не мисля, че е добра идея Peace

Аз също  Peace

# 3
  • Мнения: 525
Благодаря ви   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 555
Какъв е този дезодорант?

# 5
  • Мнения: 2 658
Одорекс против по обилно потене ли беше?Или аz нещо бъркам?Ако е тоzи,който мисля,полzвала съм го преди,не zная какво каzват в аптеката по въпроса,но си спомням,че страхотно се обринах от него.Придружено беше с щипане и сърбеж,та мисълта ми е,че май е доста силен и в момента може да  не е подходящ.
Но ако става дума zа ефективността му,наистина много помага против потенето.

Последна редакция: ср, 23 юли 2008, 21:56 от desi manova

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какъв е този дезодорант?
и аз за първи път го чувам, я дайте повече инфо newsm78

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Какъв е този дезодорант?
и аз за първи път го чувам, я дайте повече инфо newsm78

Аз също  Peace

А този флакон няма ли съсдържание? Занеси продукта на гинеколога си и той ще те посъветва най добре дали може или да не го ползваш  Peace .

# 8
  • Мнения: 525
От дезодоранта съм много доволна, изобщо не се потя, нямам и сърбежи или дразнене и се използва 1 път на 10 дни, е през останалото време ползвам друг естетствено.
http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2&id=5

Ще спра да го ползвам сега.

# 9
  • Мнения: 1 666
А защо пък да не може да се ползва по време на бременност? Той действа само локално върху третирания участък, не навлиза в кръвта, та да отиде оттам и на плода. Не съм сигурна, де, ама си разсъждавам....

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Аз го спрях. Бременна съм(за пояснение). Въпросният дезодорант е много ефективен, но съдържа много голямо количество алуминиеви соли, които запушват порите и възпрепятстват потенето. Алуминиевите соли се определят като невротоксини и имат свойството да се абсорбират от тялото и да се натрупват в него. Те се свързват и с появата на различни кожни възпаления, екземи, болестта на Алцхаймер, а при опити с бременни мишки пък се установява, че алуминият преминава през плацентата като по този начин може да окаже вредно въздействие върху зародиша.
Увеличеното количество на алуминий в тялото може да повиши активността на щитовидната жлеза и отделянето на хормона parathyroid, което от своя страна може да доведе до повишаване на количеството на калция в кръвта.

# 11
# 12
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз точно по този въпрос се чудех тези дни.
Благодаря на Алфека за изчерпателната информация.
Няма да го ползвам повече!

# 13
  • Мнения: 1 900
За конкретния нямам идея, но по време на бременноста не можех да понасям никакви парфьоми. Дори и до сега ограничавам ползването им. Употребявам най-често стик за подмишниците.

# 14
  • Мнения: 525
Чудех се дали е хубаво и да се ползват лосионите и кремовете за целулит, стрии и другите гадости с който се налага да се борим. И те съдържат "съмнителни" съставки.

Общи условия

Активация на акаунт