Препоръчайте ми хотели на Ситония?

  • 87 718
  • 168
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 305
И по-специално на Вурвуру. Навили сме се да ходим там тази година, има един страхотен плаж, та сега търся подходящ хотел. Някакви предложения?

# 1
  • Мнения: 856
Аз си избрах от този сайт: http://www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm
Ние ходихме в Къща Валасакис, но знам че там за активния сезон няма места. Поразгледахме почти всичко в района и поне външно хотелчетата изглеждат както са на снимките в сайта - с големи дворове, градини, BBQ, шезлонги за тези, които са на плажа. Приятно место за спокойна почивка.

# 2
  • Мнения: 798
И аз съм си харесала Ситония и места като Вурвуру , Сарти и Каламитси за почивката на семейството.Хотел ли ти трябва или тип студио, които не предлагат храна...?
За Сарти мога да ти дам едно предложение, но не е хотел...На Вурвуру аз не можах да открия хотел..., който да отговаря на изискванията ми. Но ние ще сме  с кола така, че мислим да пътиваме  до хубавите места всеки ден. Само да вметна, че лукс  не тръся...по-скоро спокойствие и зеленина...

# 3
  • Мнения: 1 305
Не е нужно да е супер лукс, трябва ни нещо или със закуска и вечеря, или да е апартамент или къща, бунгало с кухня. Ако има голям двор би било добре, защото сме с малки деца.

# 4
  • Мнения: 856
Повечето хотелчета във Вурвуру са малки, но във всеки апартамент/студио има отделно кухня или бокс.
Вергос отговаря на типичните ни предтави за хотел.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 848
Повечето хотелчета във Вурвуру са малки, но във всеки апартамент/студио има отделно кухня или бокс.
Вергос отговаря на типичните ни предтави за хотел.

Mur, била ли си в този хотел?

Имате ли впечатления от Вурвуру и има ли какво да се прави вечер?

# 6
  • Мнения: 395
Dame, кога си планувала да ходиш?
Миналата година бихме там от 20.08 и спахме в страхотен апартамент за 45евро. Намира се в началото, като влезеш във Вурвуру от дясната страна.
Тази година бяхме до 07.08, но уцелихме точно отпускарския сезон и нямаше нито един свободен апартамент, който да ни устройва. Бяха останали само най-мизерните места, където никой уважаваш себе си човек не би спал. Наложи се да спим, чак в Метаморфози. Намерихме си страхотен мезонет за 80евро. Бяхме със сестра ми и ни се върза по 40 на семейство. В Метаморфози плажа беше ужасен и е пълно с румънски цигани. Издържахме само два часа и от прашихме към Вурвуру. Така всеки ден пътувахме, но си заслужаваше.
Страхотния плаж се казва Кариди бийч.   http://i537.photobucket.com/albums/ff333/kapkavl/DSC00072.jpg
За хапване и миналата и тази година останахме доволни от ресторант Едра. Само не сядай в "ресторанта" до супер маркет Вурвуру.  Sick
Знам, че собственичката на супер маркета също предлага стаи, но не съм ги виждала.
Ако обичате да се гмуркате, задължително си вземете шнорхел и очила. В дясната част на Кариди биич на края при скалите видяхме невероятен пасаж от риби. Рибките бяха малки, но пасажа беше някъде 5 на 5 метра, такова нещо съм виждала само по телевизията. Невероятно е, но имай предвид, че там вече е доста дълбоко.
Приятно изкарване.  Grinning
P.S. На Вурвуру тази година имаше доста оси.  Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 3 848
justice, има ли къде да се разхожда вечер човек във Вурвуру?

# 8
  • Мнения: 395
Вурвуру е едно малко селце с къщи, които се дават под наем. 4 хранителни магазина 10тина ресторанта. Алея за разходки няма. Нощен живот също.
Кръстила съм си Кариди бийч - бебешкия плаж. Пълно е със семейства с малки дечица, защото водата е много топла и плитка.  Grinning
Зависи какво търсиш. Ако си с малко дете и планираш семейна почивка - Вурвуру е рая, но ако обичаш нощния живот, ще ти е скучно.
П.С. Къщите имат  дворчета с добре подържана трева, люлки и пързалки за децата.

# 9
  • Мнения: 798
Гледам, че има хора с пресни впечатления от Ситония. На 15 септември заминаваме и ние за там. Кажете ми моля, има ли морски таралежи по плажовете ? Чудя се дали да се оборудваме със специални обувки и особено за детето...Май ще трябва да взимам и разни мазила за ухапване от оси. За Кариди бийч разбрах. Някой друг плаж, който не трябва да се пропуска да кажете?  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 304
Някой има ли впечатления от  хотел Ekies All Senses Resort**** / Халкидики. Намира се точно на Вурвуру.
http://www.visit.bg/abroad/index.php?hotel=459

# 11
  • Мнения: 1 305
Ние точно заради плажа на Кариди отиваме във Вурвуру. Естествено планираме и да пообиколим Ситония, но този плаж наистина е великолепен.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 798
Някой има ли впечатления от  хотел Ekies All Senses Resort**** / Халкидики. Намира се точно на Вурвуру.
http://www.visit.bg/abroad/index.php?hotel=459


Отзивите са доста отрицателни. И от агенцията ме отказаха като попитах за него. Беше ми харесал заради местоположението и по картинките, но...явно не става. И по чуждите сайтове ако провериш и там не са хубави отзивите. Но все пак преки впечатления нямам.
Кажете за таралежите, моля ви. Малкия обича да се плацика на брега...и няма да мога да легна спокойна нито за секунда ако знам, че може да налети на нещо такова. На самия бряг ли излизат или по-навътре?

# 13
  • Мнения: 1 305
Миналата година в Гърция не сме попадали на таралежи. А пробвахме няколко различни плажа. Но все пак трябва да се внимава. Ние на 31 август се връщаме от там, тогава ще споделя още опит.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 13 182
Тази година бяхме в Гърция на Ситония. Таралежи имаше и то много, но ние се бяхме подготвили- всички бяхме с гумени сандали с каишка /много са модерни тази година, не зная дали се сещате от кои/. С тях влизахме във водата и не сме имали никакви проблеми. Но водата е кристално чиста и се вижда къде са, така че може да ги избягвате.
Влюбена съм в Ситония- чисто, чисто, чисто...
Мирише разкошно, спокойно и нищо не спира погледа...

Общи условия

Активация на акаунт