Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

София...........

Тъй като се изцеждам и давам с шише кърма, но следобяд и вечер някои дни не ми достигат м/у 40-60 мл. и дохранвам с АМ. Но като сменя шишето и хем мрънка/плаче , че иска още хем разликата във вкуса го кара да се втриса и докато започне да пие минават поне 5-10 минути в борби. АМ използвам ФРИЗОЛАК ХА.
Интересува ме мога ли към изцедената кърма да добавя приготвеното АМ (да ги смеся), за да не се налага спиране на храненето за размяна на шишета ???
Цитирай

Не може, натоварва бъбреците.
Цитирай

София...........

Не може, натоварва бъбреците.

Да разбирам ли, че като се дадат едно след друго няма проблем , а заедно е проблемно? Нали бъбреците са след стомаха, дали ще се смеси в стомахчето или преди това ...
Цитирай

Така мисля, АМ трябва да е разтворено във вода.
Цитирай

Не е проблем...разтваряш си нужното количество АМ във вода и смесваш с кърмата в шишето Peace
Цитирай

Извинявай, не съм прочела добре, писала си приготвено АМ.  zuzu те е разбрала  Peace
Цитирай

Белгия/София

Няма проблем, стига да изпива всичко, за да не похабяваш кърмата, ако не изяде всичко.  Smile
Цитирай

Аз така правех - смесвах си количеството АМ с количеството вода и само прибавях кърмата.
Ама наистина гледай да не се изсилиш с количеството и да отиде зян кърмата!!!          Smile Smile Smile           
Цитирай

Враца

и аз така правя кърмата ми намаля от доста време и той не иска  да суче изцеждам се и го смесвам с разтвореното вече АМ ,няма проблем стига да изяде всичкото количество.
Цитирай

Не мисля,че има проблем,стига да изяжда кърмата Mr. GreenАз така-цедях се,и дохранвах по цял ден с АМ,но ги правех в отделни шишета,за да съм сигурна,че е изяла кърмата,дори и АМ да остане,съм спокойна,че кърмата я няма.
Цитирай

София

Няма проблем, стига да изпива всичко, за да не похабяваш кърмата, ако не изяде всичко.  Smile

Peace

Проблемът (ако изобщо е проблем) на смесването на АМ с кърма, е, че ако бебето не изяде цялото количество, част от кърмата ще бъде изхвърлена.
Цитирай

София...........

Ясно.
Много благодаря за отговорите. За неговата възраст той трябва да яде 140-150 мл., а аз му слагам 160 мл. . Когато остава мляко е винаги от порядъка на 20-30 мл., което не мисля , че е проблем. Да не сме за 10 мл. кърма , де Wink
Цитирай

Пловдив

Ясно.
 Да не сме за 10 мл. кърма , де Wink

Ами на мен и 10мл. кърма ми бяха много ценни. Това непрекъснато изцеждане си е голяма мъка. Смесвах кърма с Фризо НА, но слагах по-малко количество, което бях сигурна, че ще изпие, за да не хвърлям.
Цитирай

София...........

Ясно.
 Да не сме за 10 мл. кърма , де Wink

Ами на мен и 10мл. кърма ми бяха много ценни. Това непрекъснато изцеждане си е голяма мъка. Смесвах кърма с Фризо НА, но слагах по-малко количество, което бях сигурна, че ще изпие, за да не хвърлям.

Аз също полудявам с това изцеждане, че и бавно тече и се цедя по 30-40 минути и зърната ме болят, но ... предпочитам да изхвърля 10 мл. отколкото да реве , че не му стигат 10 мл. Smile
В крайна сметка като се замислиш колко много деца са отгледани само с АМ , колкото кърма толкова ...
Цитирай

Първо й давах изцедена кърма, след това АМ. Не знам дали е хубаво да се смесват, така не става ли по-коцентрирано?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора