Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Детски ясли и градини
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 74
Искам да запиша дъщеря си на ясла, но не знам дали ако я запиша ще продължават да ми изплащат майчинските при условие че няма да започвам работа. Благодаря ви
Цитирай

София

Мнения: 1 352
чл. 53 от  КСО(4) Паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 не се изплаща при смърт на детето, даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение, както и при отглеждането му от безработно лице по програмата "В подкрепа на майчинството".
Съгласно чл.46 ал.7 от Наредбата а работното време почивките и отпуските отпускът по чл.164 от КТ /отпускът за отглеждане на дете до 2 години/ се прекратява и когато:
.....2. детето бъде настанено в детско заведение;..... това означава ясла, детска градина
Тогава майката трябва да уведоми работодателя, че детето ходи на ясла и той да прекрати отпуска.
С прекратяване на отпуска по чл. 164, ал. 1 от КТ и съответно на обезщетението по чл. 53 от КСО заради това, че детето е настанено в детско заведение, майката трябва да се върне на работа.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.