КОЛКО ГРАДУСА Е ВОДАТА КАТО КЪПЕТЕ БЕБЕТАТА????

  • 19 803
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамчета! Аз имам едни въпрос към вас, защото моята дъщеря е на 10 месеца и аз още я къпя с водата на 37 градуса. Вчера една майка ми каза, че това било много топло за нея вече и аз не зная какво да правя. Поначало и аз през лятото се къпя с топла вода, а пък и тя е много малка още. Вие какво правите в такива случай? Колко градуса правите водата във ваничките на бебчетата си? Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 27 524
Щом й е приятно - няма проблем  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Щом й е приятно - няма проблем  Peace

  Peace До 34-35 гдадуса свалям.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Леко да ми е топличка на мен. Аз също не мога да се къпя с хлядка вода. За градуси не знам.

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Може да не е точно 37 градуса, а по-малко.
Наистина важното е на бебчето да му е добре. Моята кокона много топла вода не понася. Винаги и се чудя, как не й е студено. Но и аз май в прекалено топла вода се къпя.

# 5
  • Мнения: 3 929
Никога не съм мерила Т на водата, в която къпя детето. Пълня коритото, потапям си лакътя и щом е поносимо за кожата ми, оставям водата така. По принцип винаги съм го къпала с по-хладка вода и до ден днешен той не понася топлата вода. Ако детето ти се чувства добре на тази темепература, остави я така.

# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Досега винаги съм го къпела с доста топла вода, но на последък я правя по-хладна \уж морската да не му е мн, мн студена, не знам дали има ефект\.
След като на детето му е добре в по-топла не виждам смисъл да я правиш хладка.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Щом й е приятно - няма проблем  Peace

 Peace

Води се по детето. Щом не реагира, значи и е добре. Моята щерка веднага почва да буйства ако не и хареса Т на водата. Предполагам и твоята ще го направи  Mr. Green
За Т нищо не мога да кажа - никога не ползвам термометър

# 8
  • Мнения: 1 404
Каката я калявах по разни руски схеми,накрая бея слигнала до 32 градуса лятото.Тя и досега се къпе с хладка вода.Бебето сега трепери на 37 и плаче,като му направим 38,започва да мърка блаженно GrinningЩом на детето му е добре,значи няма проблем Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 111
Откакто се е родила я къпем с температура на водата 37 градуса,на нея й харесва.Меря с термометър колко градуса е по навик,въпреки че така съм се усъвършенствала,че винаги е точно 37 градуса.

# 10
  • Мнения: 1 080
И ние не ползваме термометър.
Ама с около 37 градуса си го къпем бебо!!!

# 11
  • Мнения: 9 814
Когато правех Т на водата при къпане 37 градуса, дъщеря ми неистово започваше да плаче- установих, че й е студено.
И до сега обича да се къпе с много топла вода.
Като в същото време стои без претенции в басейна, където водата е не повече от 22-23 градуса.

# 12
  • Мнения: 433
Никога в живота си не съм имала представа на каква температура къпя децата си.  newsm78  Достатъчно ми е да потопя лакът или китка (често и двете или сменям с тези на другата ръка).  Гледам да ми е приятно топла, но не гореща.

Има разлика дали се потапяш цял или само се обливаш с вода с една и съща температура. Ако водата е прекалено топла/гореща и човек/бебето е потопен/о изцяло - сърцето започва да бие по-ускорено и се натоварва повече. А ако е прекалено топла - може да провокира проблем. Една позната дълго се чудеше защо бебето й винаги плаче пронизително, когато го къпе в коритото - а то, горкото, се е опитвало да каже по бебешки на майка си, че водата е нетърпимо гореща, за да легне в нея. Когато присъствах на едно къпане и я накарах (почти насила) да разхлади водата - за пръв път имаше по-спокойно бебе във водата  Sunglasses

# 13
  • Мнения: X
Не знам. Гледам да е приятна, градуси не меря.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Не знам. Гледам да е приятна, градуси не меря.
  Peace

# 15
  • Мнения: 2 197
Докато беше бебе и се къпеше само във ваната водата я правех 35о. По-топла на нея не и е приятно. Сега през лятото понякога се къпем и със съвсем хладка вода. Но след като детето  не показва да му е неприятно може спокойно да си го къпеш и с 37о. Единственото, което мен би ме притеснявало е, че излиза от много топла вода - следователно доста по-загрято от нормалното и риска да настине е малко по-голям. Но и това не е задължително.

# 16
  • Мнения: 5 183
Никога не съм мерила Т на водата, в която къпя детето. Пълня коритото, потапям си лакътя и щом е поносимо за кожата ми, оставям водата така.

И аз така. Никога не съм мерила градуси.

# 17
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Около 37 гардуса , ама тя обича много топла вода , така че някога е и по-топла Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
И ние обичаме по-топла вода, определено под 38 започва да недоволства, апри 37 направо си плаче.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 603
Като беше бебе, винаги мерих температурата във ваничката да е около 37 градуса. Сега просто гледам да е приятна за къпане.

# 20
  • Мнения: 286
Започнах да къпя малката с вода 37градуса, винаги мерехме с термометър, че тати правеше водата Crazy..., но това беше през зимата. Когато навън взе да става топло, аз постепенно, с около 1градус на месец свалях Т на водата, сега я къпя в 35-34 градуса и тя не протестира Laughing. Обаче както са казали и други майки, води се по детето, щом му е добре, нека си е с тези градуси Peace.

# 21
  • Мнения: 2 622
Никога не съм мерила Т на водата с термометър.Пробвам с ръката,но определено децата ми харесват по-хладка вода.

# 22
  • Мнения: 203
Щом й е приятно - няма проблем  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 5 713
Никога не съм мерила температура,а и той обича хладка вода!

# 24
  • София
  • Мнения: 112
Около 37 градуса, но Марти обича и по-топличка.

# 25
  • Мнения: 242
Съвсем в началото мерехме с термометър 37-38 ,сега в тия жеги обаче я меря само с ръката си и е малко по хладна че иначе не ще да се къпе и това си е  Peace

# 26
  • Мнения: 4 784
Винаги съм го къпала с по - хладка вода, дори и бебенце като беше. Особено лятото. Не я измервам с термометър, но в никакъв случай не е повече от 34-35 градуса.

# 27
  • Мнения: 11 003
Никога не съм измервала температурата на водата с термометър, преценявам с ръка. Дъщеря ми предпочита по-хладка вода.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
около 37 градуса,отдавна спрях да я меря,ръководя се по детето. Peace

# 29
  • Мнения: 4 555
Не съдя по себе си. Аз обичам ужасно гореща вода, къпя се с около 40 градуса. Направо се попарвам Simple Smile
Щерката е точно на 10 месеца, къпя я с 35 градуса. Така ми казаха на курса за бременни и аз изпълнявам Simple Smile

# 30
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не знам точно. Каквато и за мен - приятна топла водичка.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 145
От както се е родил все е на 37 градуса с изключение на много топлите дни, когато я глася на 35 !

# 32
  • Мнения: 3 069
Къпя го на 37 градуса от раждането до сега.

# 33
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Около 37 градуса. Отдавна не съм я мерила, освен на вътрешната страна на китката

# 34
  • Мнения: 252
Води се по детенце, щом се чувства добре не я променяй. Аз къпя моето с по-хладка водичка сега лятото а зимата го къпехме с по-топла. Никога не съм я мерила с термометър, топя ръка и преценям.

# 35
  • Мнения: 4 753
И зимата и сега го къпя с около 38 градуса вода...

# 36
  • Мнения: 4 335
В на4алото все я мерих да е 37 градуса,сега гледам да е приятно топла

# 37
  • София
  • Мнения: 44 084
За кожата е по-добре да е по-хладка водата....около Т на тялото е най-добре, та може с малко по-хладка да къпеш......особено ако кожата й е по-суха.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 588
От много отдавна не меря с термометър и нямам представа колко градуса е. Гелдам да не е нито гореща, нито студена.

# 39
  • София
  • Мнения: 7 190
Общо взето чак напоследък не меря Т на водата, и то защото преобладаващо къпането е без ваничка.
Иначе - 37 градуса.  Но аз мерех, тъй като се къпя с много гореща вода, и нямам най-добрата сетивност за нормална Т.

# 40
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
в началото като беше новородена Т мерех с термометър, а сега я правя различно и с по-хладка съм я къпала не и е неприятно  Peace както и е добре така си карай

# 41
  • Мнения: 662
Цитат
Но аз мерех, тъй като се къпя с много гореща вода, и нямам най-добрата сетивност за нормална Т.


И при мен е така Mr. Green.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 262
Не знам. Гледам да е приятна, градуси не меря.
И ние така  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 39 756
Купих термометър, но така и не влезе в употреба. Не меря градуси, пробвам с ръка.
Ако бебето се чувства ок, значи температурата е добра.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Правя я на око-имам термометър,но го използвах само в началото

# 45
  • Мнения: 2 131
Никога не съм измервала каква температура е водата. Като беше малък преценявах като си натопя лакътя. Гледам да не е гореща, нито хладка.

# 46
  • Мнения: 3 092
Никога не съм си имала идея колко градуса е била водата , но по начало все с леко хладка съм я къпела .
Термометъра за вана така си и седи , неизползван ....

# 47
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Мойта дъщеря още от новородена пищеше нистово от вода с температура 37градуса. Тогава я къпех с 35 /до спомена, че е зимно бебе/  Когато стана лято беше на около 7-8месеца и отново почна да мрънка и свалих градусите на 33. Сега на 2,9 я къпя с 29-30 и се чувства добре.
Ако не реве и не протестира според мен няма проблем да продължаваш да къпеш с 37. Успех  Hug

# 48
  • Мнения: 5 940
Не съм мерила никога градуси. Синът ми никак не е топлолюбив и предполагам температурата е около 30-32 градуса, не повече.

# 49
  • Мнения: 600
аз се къпя с гореща вода, която моето дете не издържа. плачеше при къпане, докато не разбрах, че иска по-студена вода. ако аз се къпя със студена като нея, ми тракат зъбите. така че всичко е индивидуално - щом не плаче и е здрава, значи й е добре. хубаво е все пак през лятото да е по-хладничка водата, пък и за кожата не е добре. все пак 37 въобще не е много newsm78

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Леко да ми е топличка на мен. Аз също не мога да се къпя с хлядка вода. За градуси не знам.


Peace

Общи условия

Активация на акаунт