какво правите...

  • 1 909
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте мами.питането ми към вас е следното:притеснявате ли се когато отидете в България на ваканция ако се разболеят дечицата ви какво ще правите и какво правите ако недай си боже се наложи и се разболеят ?Хващате първия самолет и се прибирате при вашите си лекари или ходите по доктори в България? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 880
Ами предполагам, че зависи от заболяването и ситуацията newsm78 Не вярвам някой заради една настинка да се метне на самолета, за да посети личния педиатър Wink
Виж ако е нещо, недай Боже, на живот и смърт не бих се поколебала да се върна тук, ако състоянието позволява транспорт, разбира се.
За обикновените болести преценявам на място- този път като си бяхме там вдигна температура за 2 дни, но прецених, че няма нужда да я разнасям по доктори и действително се оправи сама и без тяхна помощ, но преди 2 години се наложи да я водя на кожен лекар, защото пъпчиците, които имаше застрашително се увеличаваха и нямаше време да се чака. Както дойде...

# 2
  • Мнения: 7 914
хаха, не питай какво правя Mr. Green
малкия се разболя от грип и  бяхме 3 дена с температура, ама аз нали си имам холандска  закалка и си викам ако и утре не се оправи ще се разтърся  за доктор, при което всички мои познати и приятели ме подлудиха да ми опяват да го заведа на доктор... акто му мина температурата го заведох на хомеопатичен доктор само да му види ушенцата и това е Peace
обринати сме от топлото, но.. едва ли може да се направи нещо при положение, че и аз съм постоянно така... с една дума го довам много спокойно.. пък и не ми се сика да си тъпча детето излишно с антибиотици или дори с парацетамол Peace

# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Ми не хващам първият самолет.
Аз и в къщи да съм си,ако преценя че е настинка или вирус давам нещо за температурата.Изчаквам с лекарите.
А в Бг,имам тел на един педиатър,за който казват че е добър.
Ако недай си Боже стане нещо сериозно,търся него.
Има и частни болници,уви в нашият градец не.Но на 30 км,което е решение при нещо сериозно.

# 4
  • Мнения: 868
Ако, разбира се, е нещо по-рутинно (грип, ушна инфекция, например), няма как да хвана самолет защото нашият педиатър би бил през океан. Случи ми се веднъж да водя детенце на доктор в България.  Много внимание ни обърна, видя ни даже след работно време. В България има почти всички лекарства, които има тука, а може и повече от тука.

Може би трябва да ходите на частни лекари, ако нямате застраховки в България. Аз питах роднина за добър педиатър и позвънихме на домашния му телефон. Беше ми много странно, че в България докторите имат частни кабитети в къщите си, или близо до тях, но така са явно.

# 5
  • Мнения: 8 163
И двете ми деца са БГ граждани, следователно имат здравно остигуряване, което държавата поема. Мога да ги заведа при който искам педиатър или в спешно. Ако се налага доплащане, то ще е каквото би било, ако си живеехме в Сф.

Ако не е нещо сериозно, оставям имунната система да се бори. Ако ми е нужен консулт, говоря първо с кума - той е лекар. Ако е наложителна намесата на педиатър или бих звъннала на тази, която следеше Аля до като се преместихме тук, или бих отишла в спешно.

# 6
  • Мнения: 3 804
ами не няма да се прибера-децата ми са с БГ гражданство,големите са гледани известен период от време в БГ -не мога да се опла4а от педиатрите там ,познавам 1-2 много добри и им имам доверие
а ина4е децата ми малко боледуват-постарах се да ги каля

# 7
  • Мнения: 1 194
Отивам на частен педиатър, който са ми препоръчали, струва 20 лева. И там има  лекарства против температура и други даже Wink

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Поне в този слу4ай мога да кажа,4е съм късметлийка  Twisted Evil БаЩа ми е лекар та в обЩи линии се лекуваме в къЩи ако се налага. Peace

# 9
ОК,дайте имена и телефони на частни педиатри или частни болници от, които сте доволни за София става въпрос. Embarassed
Благодаря ви Blush

# 10
  • Мнения: 5 183
Отивам на частен педиатър, който са ми препоръчали, струва 20 лева.

И аз така.
Координати не мога да ти дам, защото съм от Бургас.

# 11
  • Мнения: 229
Случи ми се само веднъж,но ми иде6е да #2gunfire
Синът ми бе6е на 10 месеца,когато се прибрах zа малко в Бг.Детето настина,има6е температура.Веднага отидох в Болницата(да уточня,че съм от малък,zабутан град,където нямам почти никакъв иzбор на лекари).Единствената педиатърка я нямало,била си у тях.Отидох в крилото на Бърzа помо6т,където ми откаzаха да ми помогнат,zа6тото детето било под 1 година....Ходих да търся педиатърката у тях,няма6е я ooooh! Била у майка си Thinking Добре,че ба6та ми я zнае6е коя е и къде живее майка й..Намерихме я накрая.....и какво мислите.Ами тя ме погледна преz оградата и ни прати пак при Бърzа помо6т,zа6тото сега не и било удобно ShockedАми нямам думи просто.....
Само че аz си ходя преz години в България и не ме интересува тая,но се питам какво правят другите майки в тоя град...теzи,които там си живеят... newsm78

# 12
  • Мнения: 3 461
Здравейте мами.питането ми към вас е следното:притеснявате ли се когато отидете в България на ваканция ако се разболеят дечицата ви какво ще правите и какво правите ако недай си боже се наложи и се разболеят ?Хващате първия самолет и се прибирате при вашите си лекари или ходите по доктори в България? newsm78


Ако се налага, водя ги на лекар, разбира се. В началото ми идваше да хвана самолета за България, а не обратния вариант, редовно се допитвах до педиатърката си в София. За съжаление не мога да й намеря телефона, отдавна не съм й се обаждала. Kaзва се д-р Тодорова и работи (надявам се все още) в 14 п-ка в Иван Вазов. Опитай се да я намериш там, тя ще ти даде мобилния си.

# 13
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че ползваме български лекари, ама че въпрос, да не се прибираме в някоя дива джунгла  ooooh!

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
случи ми се преди две лета, малката беше с Т и видимо отпаднала.
понеже ни предстоеше море я заведохме на лекар. да, ама нашите нали обичат да черпят антибиотици, веднага изписаха такива и на въпроса какво ще правим с морето докторката ме погледна съчувстващо и ми каза, че тя не би завела детето в такъв случай.
какво направих? не купих антибиотика и на другия ден заминахме на почивка.
всичко мина ок.

не вярвам много на нашите лекари Embarassed
водя само, когато съм много уплашена и за собствено успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт